Umělá inteligence už píše i hudbu, složila celé album

Umělá inteligence už píše i hudbu, složila celé album
, , aktualita
Umělá inteligence se prodrala do dalšího kreativního odvětví, kde bychom to možná nečekali. Zpěvačka Taryn Southern využila open-source programy a s jejich pomocí si nechala složit hudbu k celému albu I AM AI.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence se dnes míchají do všeho. Nedávno jsme psali o tom, že bude psát pro britský tisk, nyní byla použita pro napsání hudby. Zpěvačka Taryn Southern se totiž hodně zajímá o nové technologie, je např. jednou z prvních youtuberek. Sama o sobě říká, že její schopnosti hrát na hudební nástroje jsou velmi omezené a zahrnují jen základní hru na klavír. Proto chtěla vyzkoušet jiné způsoby, jak přijít k hudbě ke svým písním. Nakonec se dostala k umělé inteligenci a několika open-source programům, které toto umožňují. Jedním z nich byl např. Amper Music.
 
 
Do něj vložila požadavky jako je např. žánr, počet taktů za minutu a další detaily. Aplikace pak "vyplivla" výsledek, se kterým Taryn dále pracovala. Dle jejich slov AI sice umí velmi dobře instrumentaci, ale zatím ji ještě nejde dát písni slušnou strukturu. Jednotlivé kratší části tak zpěvačka vzala a dala dohromady, aby spolu dávaly větší smysl. Poté k nim už jen sama napsala text a nazpívala píseň. Jednou z nich je např. "Break Free", viz video. Podobným postupem pak nechala napsat celé album "I AM AI", které se stalo prvním hudebním albem napsaným umělou inteligencí.
 
Zpěvačka říká, že skládání hudby k písni je nyní 20krát rychlejší ve srovnání se spoluprací s lidmi. Přesto CEO Amper Music, Drew Silverstein, nepředpokládá, že by muzikanti měli být v brzké době nahrazeni. Spíše hovoří o tom, že jejich software dopomůže umělcům k prvotním vyjádřením jejich nápadů a rychlému vytvoření skladby bez toho, aniž by ji bylo nutné zkoušet s muzikanty. Šetřit se tak má čas i peníze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů