Umělá inteligence už píše i hudbu, složila celé album

Umělá inteligence už píše i hudbu, složila celé album
, , aktualita
Umělá inteligence se prodrala do dalšího kreativního odvětví, kde bychom to možná nečekali. Zpěvačka Taryn Southern využila open-source programy a s jejich pomocí si nechala složit hudbu k celému albu I AM AI.
K oblíbeným
reklama
Systémy umělé inteligence se dnes míchají do všeho. Nedávno jsme psali o tom, že bude psát pro britský tisk, nyní byla použita pro napsání hudby. Zpěvačka Taryn Southern se totiž hodně zajímá o nové technologie, je např. jednou z prvních youtuberek. Sama o sobě říká, že její schopnosti hrát na hudební nástroje jsou velmi omezené a zahrnují jen základní hru na klavír. Proto chtěla vyzkoušet jiné způsoby, jak přijít k hudbě ke svým písním. Nakonec se dostala k umělé inteligenci a několika open-source programům, které toto umožňují. Jedním z nich byl např. Amper Music.
 
 
Do něj vložila požadavky jako je např. žánr, počet taktů za minutu a další detaily. Aplikace pak "vyplivla" výsledek, se kterým Taryn dále pracovala. Dle jejich slov AI sice umí velmi dobře instrumentaci, ale zatím ji ještě nejde dát písni slušnou strukturu. Jednotlivé kratší části tak zpěvačka vzala a dala dohromady, aby spolu dávaly větší smysl. Poté k nim už jen sama napsala text a nazpívala píseň. Jednou z nich je např. "Break Free", viz video. Podobným postupem pak nechala napsat celé album "I AM AI", které se stalo prvním hudebním albem napsaným umělou inteligencí.
 
Zpěvačka říká, že skládání hudby k písni je nyní 20krát rychlejší ve srovnání se spoluprací s lidmi. Přesto CEO Amper Music, Drew Silverstein, nepředpokládá, že by muzikanti měli být v brzké době nahrazeni. Spíše hovoří o tom, že jejich software dopomůže umělcům k prvotním vyjádřením jejich nápadů a rychlému vytvoření skladby bez toho, aniž by ji bylo nutné zkoušet s muzikanty. Šetřit se tak má čas i peníze.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře