www.svethardware.cz
>
>
>
>

Uniklá roadmap ukazuje, že do roku 2022 nepřijdou žádná desktopová 10nm CPU Intel

Uniklá roadmap ukazuje, že do roku 2022 nepřijdou žádná desktopová 10nm CPU Intel
, , aktualita
Na úvod dnešního dne tu máme velice zajímavou roadmap firmy Intel, jejíž příznivci mohou jen doufat, že jde o nějaký škodolibý podvrh. Pokud totiž ne, pak se v příštím roce dočkáme 14nm Comet Lake-S, pak Rocket Lake-S a 10nm CPU možná až v roce 2022.
K oblíbeným
reklama
O procesorech Comet Lake jsme už slyšeli a očekáváme je jako další refresh 14nm Core vybavený až deseti jádry. Jen by se dalo usuzovat, že Intel je chystá jen jako hi-end bonbónek pro LGA 1151, který se bude snažit zachytit nástup 7nm Zen 2 v tomto roce. Jenomže to vypadá, že to může být spíše celá generace desktopových Comet Lake-S, které přijdou na trh až v příštím roce. 
 
 
A co víc, ani po Comet Lake by nenásledovaly 10nm desktopové procesory, ale v roce 2021 opět 14nm, a to dosud neznámé Rocket Lake-S. Až pak možná v roce 2022 se dá uvažovat o opuštění 14nm procesu. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dle této roadmap mají Comet Lake-S nastoupit až ke konci prvního kvartálu 2020 a ostatně proč by ne. První Coffee Lake S Refresh sice přišly už loni, ale teprve během tohoto týdne byly doplněny o nové modely. Nástup Rocket Lake-S pak přijde přesně o rok později a jejich maximem má být také 10jádrový model. 
 
Co se týče 10nm procesorů Intel, pak tu vidíme pouze Tiger Lake-Y a Tiger Lake-U, čili úspornější verze mobilních procesorů, což by se logicky dalo čekat, ovšem v jejich případě je tu ještě poznámka TBD, která značí, že o tom všem ještě teprve bude rozhodnuto. 
 
Roadmap sahá až do konce roku 2021 a co se týče mobilních procesorů H a G i desktopových S či Xeonů, nemáme tu vůbec žádné 10nm procesory. Zatím ještě není radno vynášet soudy na základě jednoho obrázku, který mohl být celkem snadno podvržen, takže uvidíme. Intel stejně dříve či později bude muset své plány investorům prezentovat a my se dozvíme, jak to skutečně bude. Stejně tak se mohou objevit ještě podobné informace z jiných zdrojů a víceméně by stačilo potvrzení, že 14nm Rocket Lake jsou reálné. 
 
 
Server Tweakers ale ukázal ještě jednu novou roadmap, která se týká jen mobilních procesorů mezi lety 2018 a 2020 a osobně bych se přikláněl spíše k tomu, že o podvrhy zde nejde. Dle serveru Tweakers je jejich zdrojem prezentace firmy Dell. Vidíme tu 10nm Ice Lake Y chystaná na letošek s omezenou dostupností a stejně tak Ice Lake U, takže skutečně ne to, co by zákazníci po Intelu opravdu chtěli. Ostatně 10nm úsporný mobilní procesor Intel uvedl na trh už dávno a ten rozhodně žádný rozruch nezpůsobil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů