www.svethardware.cz
>
>
>
>

Uniklá roadmap ukazuje, že do roku 2022 nepřijdou žádná desktopová 10nm CPU Intel

Uniklá roadmap ukazuje, že do roku 2022 nepřijdou žádná desktopová 10nm CPU Intel
, , aktualita
Na úvod dnešního dne tu máme velice zajímavou roadmap firmy Intel, jejíž příznivci mohou jen doufat, že jde o nějaký škodolibý podvrh. Pokud totiž ne, pak se v příštím roce dočkáme 14nm Comet Lake-S, pak Rocket Lake-S a 10nm CPU možná až v roce 2022.
K oblíbeným
reklama
O procesorech Comet Lake jsme už slyšeli a očekáváme je jako další refresh 14nm Core vybavený až deseti jádry. Jen by se dalo usuzovat, že Intel je chystá jen jako hi-end bonbónek pro LGA 1151, který se bude snažit zachytit nástup 7nm Zen 2 v tomto roce. Jenomže to vypadá, že to může být spíše celá generace desktopových Comet Lake-S, které přijdou na trh až v příštím roce. 
 
 
A co víc, ani po Comet Lake by nenásledovaly 10nm desktopové procesory, ale v roce 2021 opět 14nm, a to dosud neznámé Rocket Lake-S. Až pak možná v roce 2022 se dá uvažovat o opuštění 14nm procesu. 
 
 - klikněte pro zvětšení -
 
Dle této roadmap mají Comet Lake-S nastoupit až ke konci prvního kvartálu 2020 a ostatně proč by ne. První Coffee Lake S Refresh sice přišly už loni, ale teprve během tohoto týdne byly doplněny o nové modely. Nástup Rocket Lake-S pak přijde přesně o rok později a jejich maximem má být také 10jádrový model. 
 
Co se týče 10nm procesorů Intel, pak tu vidíme pouze Tiger Lake-Y a Tiger Lake-U, čili úspornější verze mobilních procesorů, což by se logicky dalo čekat, ovšem v jejich případě je tu ještě poznámka TBD, která značí, že o tom všem ještě teprve bude rozhodnuto. 
 
Roadmap sahá až do konce roku 2021 a co se týče mobilních procesorů H a G i desktopových S či Xeonů, nemáme tu vůbec žádné 10nm procesory. Zatím ještě není radno vynášet soudy na základě jednoho obrázku, který mohl být celkem snadno podvržen, takže uvidíme. Intel stejně dříve či později bude muset své plány investorům prezentovat a my se dozvíme, jak to skutečně bude. Stejně tak se mohou objevit ještě podobné informace z jiných zdrojů a víceméně by stačilo potvrzení, že 14nm Rocket Lake jsou reálné. 
 
 
Server Tweakers ale ukázal ještě jednu novou roadmap, která se týká jen mobilních procesorů mezi lety 2018 a 2020 a osobně bych se přikláněl spíše k tomu, že o podvrhy zde nejde. Dle serveru Tweakers je jejich zdrojem prezentace firmy Dell. Vidíme tu 10nm Ice Lake Y chystaná na letošek s omezenou dostupností a stejně tak Ice Lake U, takže skutečně ne to, co by zákazníci po Intelu opravdu chtěli. Ostatně 10nm úsporný mobilní procesor Intel uvedl na trh už dávno a ten rozhodně žádný rozruch nezpůsobil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala