www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Update Windows 10 20H1 rozšíří podporu ovládání očima

Update Windows 10 20H1 rozšíří podporu ovládání očima
, , aktualita
Microsoft připravuje nejen aktualizaci operačního systému Windows 10 pro letošní podzim, ale už pracuje i na té pro jaro příštího roku. Insider Preview Build 18932 rozšíří podporu ovládání očima i práci s Your Phone a telefony s Androidem.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, co se mluvilo o připravované aktualizaci operačního systému Windows 10 pro letošní podzim, verzi 19H2. Nyní se ale Microsoft na svém blogu rozhovořil i o další verzi Insider Preview Build 18932 (20H1), která by se měla objevit na jaře roku 2020. Vylepšení bude pochopitelně hodně, především se ale zapracuje na funkci ovládání očima. Eye Control nyní podporuje funkci drag-and-drop (tedy pretažení objektu, např. souboru z jednoho místa na druhé) a rozšiřuje kombinaci s klávesami Shift a Crtl, které přidávají další funkce. Upraveno bylo i ovládání pauzy a kliknutí na tlačítko (doposud dlouhým pohledem na jedno místo, nově bude možné výběr a kliknutí rozdělit na dvě operace). Ovládání pohledem je navíc k dispozici jako open source Gaze Interaction Library, díky čemuž mohou vývojáři použít ovládání pohledem i ve svých aplikacích.
 
Windows 10 ovládání pohledem
 
Microsoft dále upravil funkci čtení textu, která může začít automaticky hned poté, co se načte stránka. Také lze ovládat zobrazení světlého a tmavého módu nezávisle (např. mohou mít jiné škálování písma). Upraveny byly i notifikace, které lze nyní pohodlněji nastavovat pro každou aplikaci zvlášť, zjednodušeno bylo i vypínání zvuku pro ně, které už nebude třeba dělat v nastavení zvuku, ale bude přístupné i v samotném nastavení notifikací.
 
Windows 10 Your Phone
 
Zlepšila se také práce s připojenými telefony pomocí aplikace Your Phone. S telefonem tak můžete nyní pracovat pomocí dotykové obrazovky vašeho počítače, rozšířena byla i podpora notifikací a postupně ji dostanou všichni uživatelé systémů od April 2018 Update. Podpora aplikace Your Phone vyžaduje Android 7.0 a novější, přičemž je k dispozici s telefony Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, A8, A8+, Note 9, Note 8 a OnePlus 6 a 6T.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková