www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Update Windows 10 20H1 rozšíří podporu ovládání očima

Update Windows 10 20H1 rozšíří podporu ovládání očima
, , aktualita
Microsoft připravuje nejen aktualizaci operačního systému Windows 10 pro letošní podzim, ale už pracuje i na té pro jaro příštího roku. Insider Preview Build 18932 rozšíří podporu ovládání očima i práci s Your Phone a telefony s Androidem.
K oblíbeným
reklama
Je to jen pár dní, co se mluvilo o připravované aktualizaci operačního systému Windows 10 pro letošní podzim, verzi 19H2. Nyní se ale Microsoft na svém blogu rozhovořil i o další verzi Insider Preview Build 18932 (20H1), která by se měla objevit na jaře roku 2020. Vylepšení bude pochopitelně hodně, především se ale zapracuje na funkci ovládání očima. Eye Control nyní podporuje funkci drag-and-drop (tedy pretažení objektu, např. souboru z jednoho místa na druhé) a rozšiřuje kombinaci s klávesami Shift a Crtl, které přidávají další funkce. Upraveno bylo i ovládání pauzy a kliknutí na tlačítko (doposud dlouhým pohledem na jedno místo, nově bude možné výběr a kliknutí rozdělit na dvě operace). Ovládání pohledem je navíc k dispozici jako open source Gaze Interaction Library, díky čemuž mohou vývojáři použít ovládání pohledem i ve svých aplikacích.
 
Windows 10 ovládání pohledem
 
Microsoft dále upravil funkci čtení textu, která může začít automaticky hned poté, co se načte stránka. Také lze ovládat zobrazení světlého a tmavého módu nezávisle (např. mohou mít jiné škálování písma). Upraveny byly i notifikace, které lze nyní pohodlněji nastavovat pro každou aplikaci zvlášť, zjednodušeno bylo i vypínání zvuku pro ně, které už nebude třeba dělat v nastavení zvuku, ale bude přístupné i v samotném nastavení notifikací.
 
Windows 10 Your Phone
 
Zlepšila se také práce s připojenými telefony pomocí aplikace Your Phone. S telefonem tak můžete nyní pracovat pomocí dotykové obrazovky vašeho počítače, rozšířena byla i podpora notifikací a postupně ji dostanou všichni uživatelé systémů od April 2018 Update. Podpora aplikace Your Phone vyžaduje Android 7.0 a novější, přičemž je k dispozici s telefony Samsung Galaxy S10e, S10, S10+, S9, S9+, S8, S8+, A8, A8+, Note 9, Note 8 a OnePlus 6 a 6T.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek