www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Upgrade z Windows S Mode bude u všech verzí zdarma

Upgrade z Windows S Mode bude u všech verzí zdarma
, , aktualita
Před měsícem se začalo hovořit o konci operačního systému Windows 10 S, který bude nahrazen tzv. S Mode. Tento režim bude výchozím a má být možné jej zrušit. U některých variant to mělo být za příplatek, což ale nakonec nebude platit. 
K oblíbeným
reklama
Počátkem letošního února se hovořilo o tom, že Microsoft skončí s operačním systémem Windows 10 S. Tento systém nedovoluje instalaci aplikací z jiných zdrojů než je Windows Store. Současně se však mluvilo o tom, že 10 S bude nahrazen novým S Mode, který bude mít stejné omezení a bude výchozím režimem u Windows 10 Home, Pro i Enterprise. Komu by toto omezení nevyhovovalo, může S Mode vypnout. Původně se předpokládalo, že zdarma to půjde u verze Home, nicméně u Pro už to mělo znamenat $49 poplatek. 
 
Windows 10 S logo
 
Microsoft však tyto nepravdivé zvěsti vyvrátil a ačkoli S Mode by opravdu měl být na většině počítačů výchozím režimem, u všech verzí půjde zdarma vypnout (tedy bez příplatku). Stát by se tak mělo od příští velké aktualizace. Podle Microsoftu byly Windows 10 S oblíbené kvůli jednoduchosti a větší stabilitě, jejich značení však bylo pro zákazníky matoucí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář