UPS spolupracuje s Wingcopter na vývoji tišších a všestrannějších doručovacích dronů

UPS spolupracuje s Wingcopter na vývoji tišších a všestrannějších doručovacích dronů
, , aktualita
Autonomní drony můžou najít uplatnění v široké škále činností, jednou z nich je například doručování zásilek lidem. Pro vývoj dronů vhodných pro pohyb ve městě navázaly spolupráci společnosti UPS a Wingcopter.
K oblíbeným
reklama
V době, kdy drony můžou sloužit i jako nástroj na venčení psů, spojila doručovací společnost UPS své síly s německou firmou Wingcopter pro vývoj tichých a všestranných doručovacích dronů, které se mají stát budoucností transportu zásilek. Wingcopter se zaměřuje na vývoj letecké techniky a nyní bude společně s UPS pracovat na získání certifikace pro již existující letoun na komerční doručovací lety ve Spojených státech amerických. 
 
Získání certifikace je podle obou společností první krok k vývoji dronů, které budou schopné všestranně plnit celou škálu doručovacích úkolů. V současné době UPS převážně testuje drony pro přepravu drobných zásilek, jako jsou například léky. Společnost má ale za cíl vyvinout drony pro doručování zásilek z různých průmyslových odvětví. 
 
 
Společnosti UPS se na firmě Wingcopter zalíbilo zejména technické řešení jejich dronu. Bezpilotní letoun od Wingcopter se totiž pyšní mechanismem, který mu umožní přepínat mezi režimy letu. Dron může vzlétat i přistávat kolmo k zemi snadno i ve stísněných podmínkách, při letu na místo doručení se ale díky možnosti sklápění vrtulí a pevným křídlům dokáže pohybovat rychle a tiše. Dron by tak měl být velmi vhodný i pro létání nad městy a jinými obydlenými oblastmi. Společnost Wingcopter také zvládla se svými drony doručit zásilky i za náročných podmínek, absolvovala například dodání inzulínu do odlehlé irské vesnice. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek