US Navy chce autonomní lodě a ponorky za 4 mld. USD

US Navy chce autonomní lodě a ponorky za 4 mld. USD
, , aktualita
Americké námořnictvo žádá v rozpočtu 4 miliardy USD na nákup téměř dvou desítek autonomně řízených vojenských lodí a ponorek. Flotila by se tak měla rozšiřovat o roboty, kteří by v případě zničení neznamenaly ztráty lidských životů.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme si povídali o snaze amerického námořnictva o rozšíření flotily autonomně řízenými plavidly. Nyní se dozvídáme další detaily. US Navy totiž po Kongresu žádá finance ve výši 4 miliard USD na nákup téměř dvacítky autonomních lodí a ponorek. Konkrétně by mělo jít 10 velkých lodí a 9 ponorek (resp. podmořských dronů), které by námořnictvo chtělo pořídit mezi roky 2020 a 2024.
 
Boeing Echo Voyager
 
Obavy z Číny a Ruska se stupňují, přičemž ztráta nynějších lodí se stovkami námořníků by hodně bolela. Autonomně řízená plavidla jsou v tomto pro armádu přeci jen výhodnější a armáda si od toho slibuje také to, že nebude ztrácet výhodu proti svým protivníkům, což se poslední dobou děje. Cílem je tedy získat zpět náskok v armádní technice.
 
Celkové výdaje amerického námořnictva jsou ale enormní a rozpočet je stanoven na 206 miliard dolarů, přičemž 61 miliard se týká zbraní, dalších 20 miliard poputuje na vývoj. A výše zmíněná autonomní plavidla nejsou zdaleka jedinými, které chce námořnictvo pořídit. V plánu je na následujících 5 let ještě dalších 55 lodí, které bude řídit lidská posádka. Autonomní verze tak budou tvořit zhruba čtvrtinu z nových plavidel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů