US Navy chce autonomní lodě a ponorky za 4 mld. USD

US Navy chce autonomní lodě a ponorky za 4 mld. USD
, , aktualita
Americké námořnictvo žádá v rozpočtu 4 miliardy USD na nákup téměř dvou desítek autonomně řízených vojenských lodí a ponorek. Flotila by se tak měla rozšiřovat o roboty, kteří by v případě zničení neznamenaly ztráty lidských životů.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme si povídali o snaze amerického námořnictva o rozšíření flotily autonomně řízenými plavidly. Nyní se dozvídáme další detaily. US Navy totiž po Kongresu žádá finance ve výši 4 miliard USD na nákup téměř dvacítky autonomních lodí a ponorek. Konkrétně by mělo jít 10 velkých lodí a 9 ponorek (resp. podmořských dronů), které by námořnictvo chtělo pořídit mezi roky 2020 a 2024.
 
Boeing Echo Voyager
 
Obavy z Číny a Ruska se stupňují, přičemž ztráta nynějších lodí se stovkami námořníků by hodně bolela. Autonomně řízená plavidla jsou v tomto pro armádu přeci jen výhodnější a armáda si od toho slibuje také to, že nebude ztrácet výhodu proti svým protivníkům, což se poslední dobou děje. Cílem je tedy získat zpět náskok v armádní technice.
 
Celkové výdaje amerického námořnictva jsou ale enormní a rozpočet je stanoven na 206 miliard dolarů, přičemž 61 miliard se týká zbraní, dalších 20 miliard poputuje na vývoj. A výše zmíněná autonomní plavidla nejsou zdaleka jedinými, které chce námořnictvo pořídit. V plánu je na následujících 5 let ještě dalších 55 lodí, které bude řídit lidská posádka. Autonomní verze tak budou tvořit zhruba čtvrtinu z nových plavidel.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala