www.svethardware.cz
>
>
>
>

USA chce zakázat nové kryptoměny technologických společností

USA chce zakázat nové kryptoměny technologických společností
, , aktualita
Připravovaná kryptoměna Libra leží americkým politikům hodně v žaludku a idea toho, že by ztratili kontrolu nad financemi, se jim ani trochu nelíbí. Připravují tak už zákon, který tvorbu nových kryptoměn pro vybrané společnosti postaví mimo zákon.
K oblíbeným
reklama
Technologie kryptoměn zažívá vzestupy i pády, hodně pak tuto myšlenku pozvedl Facebook, který připravuje svou kryptoměnu nazvanou Libra. I když konsorcium, které za ní stojí, obsahuje věhlasné finanční společnosti jako Visa, Mastercard nebo Paypal, americkým zákonodárcům se ani trochu nelíbí fakt, že by kryptoměny měl vytvářet někdo, kdo by nebyl tak dobře regulován jako banky. A proto se už objevují návrhy zákonů, které budou něco takového přímo zakazovat.
 
Zákaz kryptoměn
 
Demokraté v USA tak už vytvořili návrh zákona, který prozatím nese označení "Keep Big Tech Out Of Finance Act". V překladu to znamená udržení velkých technologických firem mimo finanční business. A jdou na to celkem jednoduše. Společnost, která má příjmy vyšší než 25 mld. USD ročně, bude mít ze zákona zakázáno se stát finanční institucí, která by mohla vytvářet nové kryptoměny. Pokud by něco takového provedla, za každý den existence takové kryptoměny by musela zaplatit 1 milion USD.

Návrh říká, že podobné společnosti nemohou vytvářet, udržovat a provozovat digitální prostředky, které by mohly být široce využívány jako prostředek ke směně, ukládání hodnoty nebo podobné funkci, neboť definovat takové prostředky a spravovat je, je záležitost FEDu. Politici se dle svých slov bojí toho, že takový systém by mohl být snadno zneužitelný k praní špinavých peněz. Dalším problémem je dle nich náchylnost k hackerským útokům, což by mělo ještě více zesílit díky tomu, že by systémy mohly obsahovat citlivé údaje o osobách. Nezapomněl se zmínit ani skandál s Cambridge Analytica a zneužití osobních údajů Facebookem v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon Intel Core i5-10300H ukázal v benchmarku solidní výkon
Už brzy bychom se měli dočkat nových mobilních procesorů Intel Core 10. generace na architektuře Comet-Lake H. Jedním z procesorů by měl být i Core i5-10300H, který ukázal v uniklém benchmarku velmi slušný výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu Databáze Microsoftu s 250 miliony údaji se volně válela na Internetu
Společnost Microsoft oznámila, že kvůli špatně nakonfigurované databázi vytvořila nechtěný bezpečnostní problém. Databáze zhruba 250 milionů případů z uživatelské podpory se totiž volně objevila na Internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem Nvidia má chystat mobilní čipy GeForce MX330 a MX350 s Pascalem
Na Internetu se začínají objevovat zprávy o připravovaných grafických čipech Nvidie pro mobilní zařízení, GeForce MX330 a MX350. Tyto čipy by měly být stále ještě postaveny na architektuře Pascal.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
24.1.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře