www.svethardware.cz
>
>
>
>

USA chce zakázat nové kryptoměny technologických společností

USA chce zakázat nové kryptoměny technologických společností
, , aktualita
Připravovaná kryptoměna Libra leží americkým politikům hodně v žaludku a idea toho, že by ztratili kontrolu nad financemi, se jim ani trochu nelíbí. Připravují tak už zákon, který tvorbu nových kryptoměn pro vybrané společnosti postaví mimo zákon.
K oblíbeným
reklama
Technologie kryptoměn zažívá vzestupy i pády, hodně pak tuto myšlenku pozvedl Facebook, který připravuje svou kryptoměnu nazvanou Libra. I když konsorcium, které za ní stojí, obsahuje věhlasné finanční společnosti jako Visa, Mastercard nebo Paypal, americkým zákonodárcům se ani trochu nelíbí fakt, že by kryptoměny měl vytvářet někdo, kdo by nebyl tak dobře regulován jako banky. A proto se už objevují návrhy zákonů, které budou něco takového přímo zakazovat.
 
Zákaz kryptoměn
 
Demokraté v USA tak už vytvořili návrh zákona, který prozatím nese označení "Keep Big Tech Out Of Finance Act". V překladu to znamená udržení velkých technologických firem mimo finanční business. A jdou na to celkem jednoduše. Společnost, která má příjmy vyšší než 25 mld. USD ročně, bude mít ze zákona zakázáno se stát finanční institucí, která by mohla vytvářet nové kryptoměny. Pokud by něco takového provedla, za každý den existence takové kryptoměny by musela zaplatit 1 milion USD.

Návrh říká, že podobné společnosti nemohou vytvářet, udržovat a provozovat digitální prostředky, které by mohly být široce využívány jako prostředek ke směně, ukládání hodnoty nebo podobné funkci, neboť definovat takové prostředky a spravovat je, je záležitost FEDu. Politici se dle svých slov bojí toho, že takový systém by mohl být snadno zneužitelný k praní špinavých peněz. Dalším problémem je dle nich náchylnost k hackerským útokům, což by mělo ještě více zesílit díky tomu, že by systémy mohly obsahovat citlivé údaje o osobách. Nezapomněl se zmínit ani skandál s Cambridge Analytica a zneužití osobních údajů Facebookem v minulosti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce Tesla Roadster Elona Muska dokončil první oběh kolem Slunce
Starman společně s červeným Tesla Roadsterem je už nejspíš stálým obyvatelem vesmíru. Od jeho vynesení do vesmíru uplynul už více než rok a půl a nedávno Muskovo vozidlo dokončilo oběh kolem Slunce. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz Paměti HyperX Fury nyní i jako 64GB sety s 3466 MHz
HyperX aktualizuje nabídku svých operačních pamětí a představuje inovované moduly Fury a Fury RGB. Nabídnou automatické přetaktování a budou k dispozici i jako velké 64GB sety s frekvencí 3466 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala