www.svethardware.cz
>
>

USA uvalily další cla na čínské zboží za 110 miliard dolarů

USA uvalily další cla na čínské zboží za 110 miliard dolarů
, , aktualita
Se začátkem září vstoupily v platnost další cla, která Spojené státy uvalily na čínské zboží. Jde o rozšíření 15procentního cla na zboží v hodnotě 110 miliard dolarů. Američané se tak musí připravit na ještě dražší hardware.
K oblíbeným
reklama
Zvýšení cel na čínské zboží ohlásil prezident Donald Trump 23. srpna, a to v reakci na nová cla Číny na americké zboží v hodnotě kolem 75 miliard dolarů. Office of the U.S. Trade Representative (USTR) tak plánovala zvýšení cla od 1. září, a to z deseti na patnáct procent. Řada amerických společností přitom veřejně žádala prezidenta Trumpa, aby už cla nezvyšoval a šlo třeba o herní společnosti včetně Sony a Microsoftu. Viděly v tom ohrožení jejich průmyslu, který bude ochuzen o peníze, které už řada lidí nebude ochotna kvůli zvýšeným clům zaplatit. 
 
 
Cla přitom měla dopadnout především na výrobce, ovšem je jasné, že se odrazí také v koncových částkách za zboží prodávané spotřebitelům, neboť pokud by neměly, museli by si samotní výrobci sáhnout do vlastních marží, popřípadě přesunout výrobu pryč z Číny, což by mohlo být z finančního hlediska i logistiky ještě mnohem horší. Nejjednodušší je tak zvýšit ceny, zvláště když taková věc může platit i pro konkurenci. 
 
Uvalovaná cla se přitom postupně zvyšují a také rozšiřují co se týče druhů zboží. Dle šéfa společnosti JLab Audio už 90 procent produktů, které vyrábí, podléhá nově zvýšenému 15% clu, což přichází akorát před nejsilnější nákupní sezónou v ruce. CEO Win Cramer tak ohlásil, že firma prozatím přestala najímat nové pracovníky v nervózním očekávání toho, jaký dopad budou nová cla mít. 
 
USTR navíc ohlásila, že se budou pravděpodobně zvedat i další cla na zboží v hodnotě 550 miliard dolarů, pro které už nyní platí 25 %, a to již od prvního října. Plány a seznam dotčeného zboží se tak postupně mění, což se snaží sledovat na Tom's Hardware
 
V případě počítačového hardwaru vyráběného v Číně by se poslední zvýšení cel mělo týkat počítačů včetně All in One systémů, klávesnic, baterií, chytrých telefonů, tabletů, routerů, NAS, chytrých hodinek či reproduktorů, náhradních dílů pro telefony, sluchátek a headsetů, pamětí Flash, SSD, USB disků, paměťových karet, monitorů, televizorů či herních konzolí. Něco z toho, jako především telefony, notebooky či konzole, ale bude mít navýšení cel pozdrženo nejspíše do 15. prosince, za čímž je vidět právě snaha neohrozit "bohatost" letošních Vánoc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy Hamás napadal telefony izraelských vojáků malwarem, lákal je na ženy
Válka mezi Izraelem a palestinským Hamásem se odehrává na více frontách. Jednou z nich je i sledování pomocí mobilních telefonů malwarem. K tomu využili populární metodu catphishingu, kdy se vydávali za atraktivní ženy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate Po Kingdom Come bude zdarma Assassin's Creed: Syndicate
Po hře Kingdom Come: Deliverance, kterou Epic Games ve svém obchodě až do tohoto čtvrtka nabízí zcela zdarma, přijde další hra, respektive dvojice her a jednou z nich bude Assassin's Creed: Syndicate. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru TrendForce očekává problémy s dodávkami notebooků, monitorů dalšího hardwaru
Během minulého týdne se měly po poněkud mrazivých oslavách v Číně opět začít rozjíždět továrny, ovšem ukázalo se, že leckde chybějí pracovníci. Nyní tu máme už přesnější čísla od TrendForce, která ukazují dopad na výrobu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce Jensen Huang: nejpopulárnější herní konzole budou notebooky s GeForce
Letos se dočkáme nových herních konzolí firem Sony a Microsoft, jejichž nástup se bezprostředně týká také NVIDIE či jiných společností orientovaných na PC hardware. A Jensen Huang opět brojí proti konzolím.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře