www.svethardware.cz
>
>

USA uvalily další cla na čínské zboží za 110 miliard dolarů

USA uvalily další cla na čínské zboží za 110 miliard dolarů
, , aktualita
Se začátkem září vstoupily v platnost další cla, která Spojené státy uvalily na čínské zboží. Jde o rozšíření 15procentního cla na zboží v hodnotě 110 miliard dolarů. Američané se tak musí připravit na ještě dražší hardware.
K oblíbeným
reklama
Zvýšení cel na čínské zboží ohlásil prezident Donald Trump 23. srpna, a to v reakci na nová cla Číny na americké zboží v hodnotě kolem 75 miliard dolarů. Office of the U.S. Trade Representative (USTR) tak plánovala zvýšení cla od 1. září, a to z deseti na patnáct procent. Řada amerických společností přitom veřejně žádala prezidenta Trumpa, aby už cla nezvyšoval a šlo třeba o herní společnosti včetně Sony a Microsoftu. Viděly v tom ohrožení jejich průmyslu, který bude ochuzen o peníze, které už řada lidí nebude ochotna kvůli zvýšeným clům zaplatit. 
 
 
Cla přitom měla dopadnout především na výrobce, ovšem je jasné, že se odrazí také v koncových částkách za zboží prodávané spotřebitelům, neboť pokud by neměly, museli by si samotní výrobci sáhnout do vlastních marží, popřípadě přesunout výrobu pryč z Číny, což by mohlo být z finančního hlediska i logistiky ještě mnohem horší. Nejjednodušší je tak zvýšit ceny, zvláště když taková věc může platit i pro konkurenci. 
 
Uvalovaná cla se přitom postupně zvyšují a také rozšiřují co se týče druhů zboží. Dle šéfa společnosti JLab Audio už 90 procent produktů, které vyrábí, podléhá nově zvýšenému 15% clu, což přichází akorát před nejsilnější nákupní sezónou v ruce. CEO Win Cramer tak ohlásil, že firma prozatím přestala najímat nové pracovníky v nervózním očekávání toho, jaký dopad budou nová cla mít. 
 
USTR navíc ohlásila, že se budou pravděpodobně zvedat i další cla na zboží v hodnotě 550 miliard dolarů, pro které už nyní platí 25 %, a to již od prvního října. Plány a seznam dotčeného zboží se tak postupně mění, což se snaží sledovat na Tom's Hardware
 
V případě počítačového hardwaru vyráběného v Číně by se poslední zvýšení cel mělo týkat počítačů včetně All in One systémů, klávesnic, baterií, chytrých telefonů, tabletů, routerů, NAS, chytrých hodinek či reproduktorů, náhradních dílů pro telefony, sluchátek a headsetů, pamětí Flash, SSD, USB disků, paměťových karet, monitorů, televizorů či herních konzolí. Něco z toho, jako především telefony, notebooky či konzole, ale bude mít navýšení cel pozdrženo nejspíše do 15. prosince, za čímž je vidět právě snaha neohrozit "bohatost" letošních Vánoc.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala