www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
, , aktualita
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
K oblíbeným
reklama
V roce 2014 se nepohodly společnosti Huawei a T-Mobile kvůli neoprávněnému přístupu k technologiím společnosti T-Mobile několika zaměstnanci Huawei, což vyústilo nejprve v civilní soud, nicméně nyní jde celá záležitost na federální prokuraturu. Tehdy zaměstnanci společnosti Huawei projevovali nadměrný zájem o robota Tappy od T-Mobile, který prováděl kontrolu kvality telefonů. Jeden z nich dokonce část robota rozmontoval a snažil se ji propašovat ven v brašně od notebooku. Zaměstnance natočila skrytá kamera a ten se nakonec přiznal, že chtěl vylepšit obdobného robota pro Huawei. Dalším incidentem byla situace, kdy se zaměstnanec Huawei dostal do laboratoře T-Mobile za pomoci dvou mužů z této společnosti. V tomto případě chtěl pořídit několik fotografií robota.
 
Huawei logo
 
Společnost Huawei tvrdí, že se ničeho nelegálního nedopustila, neboť všechna "tajemství", o které mělo ve věci jít, jsou volně dostupná na Internetu, např. na YouTube. Totéž se má týkat patentových přihlášek, které mají vše prozrazovat oficiální cestou. Na druhou stranu připustila, že chování zaměstnanců nebylo správné. V prvním civilním případu, který začal v roce 2014, T-Mobile požadoval náhradu škod ve výši 500 milionů USD. Huawei sice nakonec byl uznán vinným, ale soud přiřkl společnosti T-Mobile odškodnění ani ne setinové, konkrétně šlo o 4,8 milionu USD.
 
Zde to ale neskončilo a nyní se do hry vložila rovnou federální prokuratura, která celý případ znovu vyšetřuje. To by mohlo dále zvýšit tlak proti Huawei, který má už dnes velmi těžkou pozici. I když je druhým největším výrobcům smartphonů na světě, dveře do USA má napůl zavřené. Nemůže se zúčastnit budování 5G sítí a také je vydán zákaz používat technologie této značky na vládní úrovni. Připomeňme, že v posledních týdnech se zatýkali představitelné společnosti Huawei v Kanadě (zde šlo o dceru zakladatele společnosti a CFO Meng Wanzhou) a Polsku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends Ubisoft rozdává hry, jako první si zdarma stáhněte Rayman Legends
Ubisoft se svým fanouškům rozhodl zpříjemnit nucený pobyt doma a po celý duben bude uvolňovat některé ze svých her zdarma ke stažení. Jako první je na řadě povedená plošinovka ze série Ryaman, v budoucnu bude následovat třeba jeden z dílů Assassin’s Creed.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft testuje lištu s aktuálními zprávami ve Windows Microsoft testuje lištu s aktuálními zprávami ve Windows
Pokud máte rádi na očích aktuální informace, bude se vám líbit nová aplikace News Bar z dílny Microsoftu. Jedná se o lištu, kterou můžete umístit do spodní části obrazovky nebo na její boční stranu, a zobrazuje stručné zprávy z domova i ze světa.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí
Podobně jako poskytovatelé video obsahu, také společnost Valve zavádí opatření reagující na pandemii onemocnění COVID-19. S cílem snížení zátěže datových sítí mění nastavení automatických aktualizací her.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10 Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10
Před pár dny vyšla najevo informace, že aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 může způsobovat odpojování internetu. Dnes v době koronavirové pandemie je to velmi bolestivé, a tak tu máme urychlenou aktualizaci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář