www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
, , aktualita
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
K oblíbeným
reklama
V roce 2014 se nepohodly společnosti Huawei a T-Mobile kvůli neoprávněnému přístupu k technologiím společnosti T-Mobile několika zaměstnanci Huawei, což vyústilo nejprve v civilní soud, nicméně nyní jde celá záležitost na federální prokuraturu. Tehdy zaměstnanci společnosti Huawei projevovali nadměrný zájem o robota Tappy od T-Mobile, který prováděl kontrolu kvality telefonů. Jeden z nich dokonce část robota rozmontoval a snažil se ji propašovat ven v brašně od notebooku. Zaměstnance natočila skrytá kamera a ten se nakonec přiznal, že chtěl vylepšit obdobného robota pro Huawei. Dalším incidentem byla situace, kdy se zaměstnanec Huawei dostal do laboratoře T-Mobile za pomoci dvou mužů z této společnosti. V tomto případě chtěl pořídit několik fotografií robota.
 
Huawei logo
 
Společnost Huawei tvrdí, že se ničeho nelegálního nedopustila, neboť všechna "tajemství", o které mělo ve věci jít, jsou volně dostupná na Internetu, např. na YouTube. Totéž se má týkat patentových přihlášek, které mají vše prozrazovat oficiální cestou. Na druhou stranu připustila, že chování zaměstnanců nebylo správné. V prvním civilním případu, který začal v roce 2014, T-Mobile požadoval náhradu škod ve výši 500 milionů USD. Huawei sice nakonec byl uznán vinným, ale soud přiřkl společnosti T-Mobile odškodnění ani ne setinové, konkrétně šlo o 4,8 milionu USD.
 
Zde to ale neskončilo a nyní se do hry vložila rovnou federální prokuratura, která celý případ znovu vyšetřuje. To by mohlo dále zvýšit tlak proti Huawei, který má už dnes velmi těžkou pozici. I když je druhým největším výrobcům smartphonů na světě, dveře do USA má napůl zavřené. Nemůže se zúčastnit budování 5G sítí a také je vydán zákaz používat technologie této značky na vládní úrovni. Připomeňme, že v posledních týdnech se zatýkali představitelné společnosti Huawei v Kanadě (zde šlo o dceru zakladatele společnosti a CFO Meng Wanzhou) a Polsku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková