www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
, , aktualita
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
K oblíbeným
reklama
V roce 2014 se nepohodly společnosti Huawei a T-Mobile kvůli neoprávněnému přístupu k technologiím společnosti T-Mobile několika zaměstnanci Huawei, což vyústilo nejprve v civilní soud, nicméně nyní jde celá záležitost na federální prokuraturu. Tehdy zaměstnanci společnosti Huawei projevovali nadměrný zájem o robota Tappy od T-Mobile, který prováděl kontrolu kvality telefonů. Jeden z nich dokonce část robota rozmontoval a snažil se ji propašovat ven v brašně od notebooku. Zaměstnance natočila skrytá kamera a ten se nakonec přiznal, že chtěl vylepšit obdobného robota pro Huawei. Dalším incidentem byla situace, kdy se zaměstnanec Huawei dostal do laboratoře T-Mobile za pomoci dvou mužů z této společnosti. V tomto případě chtěl pořídit několik fotografií robota.
 
Huawei logo
 
Společnost Huawei tvrdí, že se ničeho nelegálního nedopustila, neboť všechna "tajemství", o které mělo ve věci jít, jsou volně dostupná na Internetu, např. na YouTube. Totéž se má týkat patentových přihlášek, které mají vše prozrazovat oficiální cestou. Na druhou stranu připustila, že chování zaměstnanců nebylo správné. V prvním civilním případu, který začal v roce 2014, T-Mobile požadoval náhradu škod ve výši 500 milionů USD. Huawei sice nakonec byl uznán vinným, ale soud přiřkl společnosti T-Mobile odškodnění ani ne setinové, konkrétně šlo o 4,8 milionu USD.
 
Zde to ale neskončilo a nyní se do hry vložila rovnou federální prokuratura, která celý případ znovu vyšetřuje. To by mohlo dále zvýšit tlak proti Huawei, který má už dnes velmi těžkou pozici. I když je druhým největším výrobcům smartphonů na světě, dveře do USA má napůl zavřené. Nemůže se zúčastnit budování 5G sítí a také je vydán zákaz používat technologie této značky na vládní úrovni. Připomeňme, že v posledních týdnech se zatýkali představitelné společnosti Huawei v Kanadě (zde šlo o dceru zakladatele společnosti a CFO Meng Wanzhou) a Polsku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V První benchmarky dávají RTX 2080 SUPER téměř na úroveň TITANu V
Na trh musí teprve ještě dorazit slíbená karta GeForce RTX 2080 SUPER, která už je ale na cestě, protože byla vyzkoušena v prvních testech. A není překvapivé, že to je zrovna benchmark z Final Fantasy XV.
Dnes, aktualita, Jan Vítek