www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
, , aktualita
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
reklama
V roce 2014 se nepohodly společnosti Huawei a T-Mobile kvůli neoprávněnému přístupu k technologiím společnosti T-Mobile několika zaměstnanci Huawei, což vyústilo nejprve v civilní soud, nicméně nyní jde celá záležitost na federální prokuraturu. Tehdy zaměstnanci společnosti Huawei projevovali nadměrný zájem o robota Tappy od T-Mobile, který prováděl kontrolu kvality telefonů. Jeden z nich dokonce část robota rozmontoval a snažil se ji propašovat ven v brašně od notebooku. Zaměstnance natočila skrytá kamera a ten se nakonec přiznal, že chtěl vylepšit obdobného robota pro Huawei. Dalším incidentem byla situace, kdy se zaměstnanec Huawei dostal do laboratoře T-Mobile za pomoci dvou mužů z této společnosti. V tomto případě chtěl pořídit několik fotografií robota.
 
Huawei logo
 
Společnost Huawei tvrdí, že se ničeho nelegálního nedopustila, neboť všechna "tajemství", o které mělo ve věci jít, jsou volně dostupná na Internetu, např. na YouTube. Totéž se má týkat patentových přihlášek, které mají vše prozrazovat oficiální cestou. Na druhou stranu připustila, že chování zaměstnanců nebylo správné. V prvním civilním případu, který začal v roce 2014, T-Mobile požadoval náhradu škod ve výši 500 milionů USD. Huawei sice nakonec byl uznán vinným, ale soud přiřkl společnosti T-Mobile odškodnění ani ne setinové, konkrétně šlo o 4,8 milionu USD.
 
Zde to ale neskončilo a nyní se do hry vložila rovnou federální prokuratura, která celý případ znovu vyšetřuje. To by mohlo dále zvýšit tlak proti Huawei, který má už dnes velmi těžkou pozici. I když je druhým největším výrobcům smartphonů na světě, dveře do USA má napůl zavřené. Nemůže se zúčastnit budování 5G sítí a také je vydán zákaz používat technologie této značky na vládní úrovni. Připomeňme, že v posledních týdnech se zatýkali představitelné společnosti Huawei v Kanadě (zde šlo o dceru zakladatele společnosti a CFO Meng Wanzhou) a Polsku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek