www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile

USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
, , aktualita
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
K oblíbeným
reklama
V roce 2014 se nepohodly společnosti Huawei a T-Mobile kvůli neoprávněnému přístupu k technologiím společnosti T-Mobile několika zaměstnanci Huawei, což vyústilo nejprve v civilní soud, nicméně nyní jde celá záležitost na federální prokuraturu. Tehdy zaměstnanci společnosti Huawei projevovali nadměrný zájem o robota Tappy od T-Mobile, který prováděl kontrolu kvality telefonů. Jeden z nich dokonce část robota rozmontoval a snažil se ji propašovat ven v brašně od notebooku. Zaměstnance natočila skrytá kamera a ten se nakonec přiznal, že chtěl vylepšit obdobného robota pro Huawei. Dalším incidentem byla situace, kdy se zaměstnanec Huawei dostal do laboratoře T-Mobile za pomoci dvou mužů z této společnosti. V tomto případě chtěl pořídit několik fotografií robota.
 
Huawei logo
 
Společnost Huawei tvrdí, že se ničeho nelegálního nedopustila, neboť všechna "tajemství", o které mělo ve věci jít, jsou volně dostupná na Internetu, např. na YouTube. Totéž se má týkat patentových přihlášek, které mají vše prozrazovat oficiální cestou. Na druhou stranu připustila, že chování zaměstnanců nebylo správné. V prvním civilním případu, který začal v roce 2014, T-Mobile požadoval náhradu škod ve výši 500 milionů USD. Huawei sice nakonec byl uznán vinným, ale soud přiřkl společnosti T-Mobile odškodnění ani ne setinové, konkrétně šlo o 4,8 milionu USD.
 
Zde to ale neskončilo a nyní se do hry vložila rovnou federální prokuratura, která celý případ znovu vyšetřuje. To by mohlo dále zvýšit tlak proti Huawei, který má už dnes velmi těžkou pozici. I když je druhým největším výrobcům smartphonů na světě, dveře do USA má napůl zavřené. Nemůže se zúčastnit budování 5G sítí a také je vydán zákaz používat technologie této značky na vládní úrovni. Připomeňme, že v posledních týdnech se zatýkali představitelné společnosti Huawei v Kanadě (zde šlo o dceru zakladatele společnosti a CFO Meng Wanzhou) a Polsku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře