www.svethardware.cz
>
>

USB 3.2 2x2 kontroler od ASMedia bude k dispozici v srpnu

USB 3.2 2x2 kontroler od ASMedia bude k dispozici v srpnu
, , aktualita
Základní desky chystané na podzim by už měly mít možnost využít nový kontroler ASM2364 od společnosti ASMedia, který je určen pro USB 3.2 2x2. Jde o zbrusu nové rozhraní dosahující propustnosti 20 Gb/s. 
K oblíbeným
reklama
ASMedia ASM2364 je tak označován za kontroler pro USB 3.2 2x2, což tak odpovídá novému standardu rozhraní USB 3.2 Gen2x2, jehož označení odpovídá dalšímu přeznačení původního USB 3.0. Nejdříve totiž přišlo prostě USB 3.0 s propustností 5 Gb/s. Poté jsme se dočkali 10Gb/s standardu, který byl označen nejdříve jako USB 3.1, jenomže pak bylo původní USB 3.0 přejmenováno na USB 3.1 Gen1 a 10Gb/s standard začal být označován za USB 3.1 Gen2. 
 
 
A aby to nebylo tak jednoduché, další přeznačení nastalo s nástupem USB 3.2. Základní USB 3.2 Gen 1x1 je tak to samé, co USB 3.0 a později USB 3.1 Gen 1. Pak to raději už vezmu v bodech: 
  • USB 3.2 Gen 1×2 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 2 linky s kódováním 8b/10b
  • USB 3.2 Gen 2×1 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 1 linka s kódováním 128b/132b (odpovídá standardu USB 3.1 Gen 2)
  • USB 3.2 Gen 2×2 - SuperSpeed+, 20 Gb/s (2,5 GB/s), 2 linky s kódováním 128b/132b 
Čili kontroler ASMedia ASM2364 odpovídá právě 20Gb/s nejnovějšímu standardu, který rozhraní USB dostává alespoň na polovinu toho, co zvládne Thunderbolt 3. 
 
 
Vývoj tohoto kontroleru už je dokončen a reálně bude k dispozici od léta, přičemž vzhledem k použitému rozhraní PCIe 3.0 x4 lze očekávat, že bude široce nasazen v nových základních deskách a jejich výrobci si na něj určitě už brousí zuby, aby měli další důvod k představení nových či inovovaných modelů. 
 
Kontroler tak využívá dvě linky pro dosažení 20Gb/s propustnosti, přičemž pro to už mají být připraveny dnešní kabely pro USB C, které dané vodiče jinak mohou využívat pro různé jiné alternativní režimy. Ovšem právě s takovými kabely se to má dnes všelijak. Existuje i řada ošizených modelů, takže taková funkčnost rozhodně není zaručena jen tím, že jde o kabel s konektorem typu C. 
 
Po USB 3.x by už brzy měla konečně následovat technologie USB4, a tedy snad i konec přeznačování starších standardů. USB4 bude vycházet právě z Thunderboltu 3, respektive to bude prostě jinak pojmenovaný a licencovaný Thunderbolt. Cílem je poskytnutí propustnosti 40 Gb/s. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla AVG mělo problém s Firefoxem, ztratilo uložená hesla
Antivirové programy AVG a Avast se nepohodly s poslední verzí internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67.0.2. Způsobily totiž ztrátu uložených hesel v prohlížeči. Naštěstí už existuje náprava a hesla lze získat zpět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka100 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů