www.svethardware.cz
>
>

USB 3.2 2x2 kontroler od ASMedia bude k dispozici v srpnu

USB 3.2 2x2 kontroler od ASMedia bude k dispozici v srpnu
, , aktualita
Základní desky chystané na podzim by už měly mít možnost využít nový kontroler ASM2364 od společnosti ASMedia, který je určen pro USB 3.2 2x2. Jde o zbrusu nové rozhraní dosahující propustnosti 20 Gb/s. 
K oblíbeným
reklama
ASMedia ASM2364 je tak označován za kontroler pro USB 3.2 2x2, což tak odpovídá novému standardu rozhraní USB 3.2 Gen2x2, jehož označení odpovídá dalšímu přeznačení původního USB 3.0. Nejdříve totiž přišlo prostě USB 3.0 s propustností 5 Gb/s. Poté jsme se dočkali 10Gb/s standardu, který byl označen nejdříve jako USB 3.1, jenomže pak bylo původní USB 3.0 přejmenováno na USB 3.1 Gen1 a 10Gb/s standard začal být označován za USB 3.1 Gen2. 
 
 
A aby to nebylo tak jednoduché, další přeznačení nastalo s nástupem USB 3.2. Základní USB 3.2 Gen 1x1 je tak to samé, co USB 3.0 a později USB 3.1 Gen 1. Pak to raději už vezmu v bodech: 
  • USB 3.2 Gen 1×2 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 2 linky s kódováním 8b/10b
  • USB 3.2 Gen 2×1 - SuperSpeed+, 10 Gbit/s (1,25 GB/s), 1 linka s kódováním 128b/132b (odpovídá standardu USB 3.1 Gen 2)
  • USB 3.2 Gen 2×2 - SuperSpeed+, 20 Gb/s (2,5 GB/s), 2 linky s kódováním 128b/132b 
Čili kontroler ASMedia ASM2364 odpovídá právě 20Gb/s nejnovějšímu standardu, který rozhraní USB dostává alespoň na polovinu toho, co zvládne Thunderbolt 3. 
 
 
Vývoj tohoto kontroleru už je dokončen a reálně bude k dispozici od léta, přičemž vzhledem k použitému rozhraní PCIe 3.0 x4 lze očekávat, že bude široce nasazen v nových základních deskách a jejich výrobci si na něj určitě už brousí zuby, aby měli další důvod k představení nových či inovovaných modelů. 
 
Kontroler tak využívá dvě linky pro dosažení 20Gb/s propustnosti, přičemž pro to už mají být připraveny dnešní kabely pro USB C, které dané vodiče jinak mohou využívat pro různé jiné alternativní režimy. Ovšem právě s takovými kabely se to má dnes všelijak. Existuje i řada ošizených modelů, takže taková funkčnost rozhodně není zaručena jen tím, že jde o kabel s konektorem typu C. 
 
Po USB 3.x by už brzy měla konečně následovat technologie USB4, a tedy snad i konec přeznačování starších standardů. USB4 bude vycházet právě z Thunderboltu 3, respektive to bude prostě jinak pojmenovaný a licencovaný Thunderbolt. Cílem je poskytnutí propustnosti 40 Gb/s. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek