www.svethardware.cz
>
>

USB-IF přinese zmatek i do generace USB4

USB-IF přinese zmatek i do generace USB4
, , aktualita
Pokud organizaci USB Implementers Forum (USB-IF) nemůžeme za něco chválit, pak je to způsob označování a především přeznačování novějších verzí daného rozhraní. A jak to vypadá, ani v případě USB4 asi nebudeme spokojeni.
K oblíbeným
reklama
Když USB-IF přinesla na svět standard USB 3.0, vše bylo v pořádku. Věděli jsme, že to znamená nové konektory i propustnost 5 Gb/s, ovšem pak přišel standard USB 3.1 s 10 Gb/s a původní USB 3.0 bylo rázem přeznačeno na USB 3.1 Gen1 a nový standard dostal označení USB 3.1 Gen2. Způsobilo to jen zmatky a všeobecnou nechuť používat nové a přehnaně dlouhé označení. 
 
 
V USB-IF se ale nejen nepoučili, respektive kdo ví, jestli vůbec pocítili negativní ohlasy. V každém případě s představením dalšího standardu byl způsob označení ještě více znetvořen. Z USB 3.1 Gen1 se stalo USB 3.2 Gen1, namísto USB 3.1 Gen2 tu máme USB 3.2 Gen2 a nový standard s propustností 20 Gb/s je USB 3.2 Gen2x2 či zcela správně pak USB 3.2 Gen 2×2. 
 
Letos na jaře jsme se pak dozvěděli o standardu USB4, který nyní dostal finální specifikace a vypadalo to, že vše bude už dobré. USB-IF už použilo nové číslo hlavní verze a pouze vymazalo mezeru v označení, snad kvůli tomu, že mnozí ji stejně nepsali ani u starších verzí. 
 
Nyní ale přichází zpráva serveru Extremetech, který se odvolává na inženýra obeznámeného s plány USB-IF a dle toho nás čeká další matoucí označení finálních verzí nového rozhraní. USB4 dle definice bude muset být alespoň Gen 2x2, takže bude muset mít alespoň dvě 10Gb/s linky jako dnešní USB 3.2 Gen2x2, čili v podstatě jde o přeznačení dnešního nejnovějšího standardu. 
 
Pak tu bude USB4 Gen 3x2, a to bude ono nové pravé ořechové s propustností 40 Gb/s díky dvěma 20Gb/s linkám. Takže tu máme opět starý známý a zmatečný způsob označování, který nezasvěceným nic neřekne, protože kdo bez znalosti celé problematiky může říci, že USB4 Gen 3x2 je dvakrát rychlejší než USB4 Gen 2x2?
 
Ještě stále to navíc může dopadnout tak, že i USB 3.2 Gen 1 a Gen 2 budou nakonec přeznačeny jako USB4, protože proč by ne? Ostatně USB 3.2 Gen2x2 by také nemělo mít s USB4 Gen 3x2 nic společného, neboť to přímo vychází z rozhraní Thunderbolt, takže uvidíme, nicméně jistou naději dává ona zmínka, že USB4 bude muset být alespoň na úrovni USB 3.2 Gen2x2.
 
Zdroj: Extremetech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala