www.svethardware.cz
>
>

USB-IF přinese zmatek i do generace USB4

USB-IF přinese zmatek i do generace USB4
, , aktualita
Pokud organizaci USB Implementers Forum (USB-IF) nemůžeme za něco chválit, pak je to způsob označování a především přeznačování novějších verzí daného rozhraní. A jak to vypadá, ani v případě USB4 asi nebudeme spokojeni.
K oblíbeným
reklama
Když USB-IF přinesla na svět standard USB 3.0, vše bylo v pořádku. Věděli jsme, že to znamená nové konektory i propustnost 5 Gb/s, ovšem pak přišel standard USB 3.1 s 10 Gb/s a původní USB 3.0 bylo rázem přeznačeno na USB 3.1 Gen1 a nový standard dostal označení USB 3.1 Gen2. Způsobilo to jen zmatky a všeobecnou nechuť používat nové a přehnaně dlouhé označení. 
 
 
V USB-IF se ale nejen nepoučili, respektive kdo ví, jestli vůbec pocítili negativní ohlasy. V každém případě s představením dalšího standardu byl způsob označení ještě více znetvořen. Z USB 3.1 Gen1 se stalo USB 3.2 Gen1, namísto USB 3.1 Gen2 tu máme USB 3.2 Gen2 a nový standard s propustností 20 Gb/s je USB 3.2 Gen2x2 či zcela správně pak USB 3.2 Gen 2×2. 
 
Letos na jaře jsme se pak dozvěděli o standardu USB4, který nyní dostal finální specifikace a vypadalo to, že vše bude už dobré. USB-IF už použilo nové číslo hlavní verze a pouze vymazalo mezeru v označení, snad kvůli tomu, že mnozí ji stejně nepsali ani u starších verzí. 
 
Nyní ale přichází zpráva serveru Extremetech, který se odvolává na inženýra obeznámeného s plány USB-IF a dle toho nás čeká další matoucí označení finálních verzí nového rozhraní. USB4 dle definice bude muset být alespoň Gen 2x2, takže bude muset mít alespoň dvě 10Gb/s linky jako dnešní USB 3.2 Gen2x2, čili v podstatě jde o přeznačení dnešního nejnovějšího standardu. 
 
Pak tu bude USB4 Gen 3x2, a to bude ono nové pravé ořechové s propustností 40 Gb/s díky dvěma 20Gb/s linkám. Takže tu máme opět starý známý a zmatečný způsob označování, který nezasvěceným nic neřekne, protože kdo bez znalosti celé problematiky může říci, že USB4 Gen 3x2 je dvakrát rychlejší než USB4 Gen 2x2?
 
Ještě stále to navíc může dopadnout tak, že i USB 3.2 Gen 1 a Gen 2 budou nakonec přeznačeny jako USB4, protože proč by ne? Ostatně USB 3.2 Gen2x2 by také nemělo mít s USB4 Gen 3x2 nic společného, neboť to přímo vychází z rozhraní Thunderbolt, takže uvidíme, nicméně jistou naději dává ona zmínka, že USB4 bude muset být alespoň na úrovni USB 3.2 Gen2x2.
 
Zdroj: Extremetech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře