www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá
, , aktualita
Dobře víme, že na 11. prosince je naplánovaná akce Architecture Day 2018, na níž se Intel po dlouhé době podělí s veřejností o své plány do budoucna. Dle nových informací v nich přitom figuruje Raja Koduri, a to se nejedná o GPU. 
reklama
Architecture Day 2018 tak proběhne ani ne za dva týdny, ovšem zatím není jasné, kdy se odhalené informace opravdu dostanou na veřejnost a zda nedlouho poté vyprší informační embargo, nebo to bude až mnohem později, třeba během veletrhu CES 2019. Dle zvyklostí by se mělo ale jednat o pár dní nutných k tomu, aby novináři mohli zjistěné informace zpracovat a připravit si články. 
 
 
Intel už rozesílá pozvánky a my se dozvídáme, že se budou prezentovat nové technologické průlomy v chystaných produktech, a více se tak dozvíme o tom, co Intel uvede na trh v příštích letech. 
 
Proběhne několik přednášek, které se budou týkat architektur pro servery i běžné počítače i dalších technologií. Více detailů Intel neprozradil, ale server wccftech dále informuje, že při této události se nebudou probírat žádné grafické produkty. To se ostatně dalo čekat vzhledem k tomu, že na to bude vyhrazena další událost, kde bude hlavní hvězdou Raja Koduri. 
 
Jenomže Koduri se má zúčastnit také Architecture Day 2018 a my se dozvídáme, že nyní v Intelu má být všeobecným šéfarchitektem, čili ne pouze grafických čipů, a tak bude hlavním mužem obou událostí. Proto se očekává, že GPU architektura Arctic Sound (ne konkrétní produkty) nakonec bude zmíněna i 11. prosince. Ostatně GPU jsou součástí intelovských CPU, takže se jim zcela vyhnout nejde. 
 
Zcela jistě se ale více dozvíme o 48jádrových MCP procesorech Cascade Lake a dle tweetů Intelu budou také hojně diskutované oblasti HPC a AI. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video 3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video
3DMark Port Royal je nejnovější benchmark, který se zaměří na DXR, čili ray tracing pod DirectX. Nyní už víme, že jeho finální verze dorazí na trh 8. ledna, čili těsně před CES. Především se ale už můžeme podívat na video.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru
Zvláště v průběhu tohoto roku se rozebíraly efekty atmosféry na Marsu, jeho prachové bouře a schopnost větru očišťovat zanesené objekty. Co si ale pod tím máme představit? To nám může ukázat mince, kterou si s sebou veze Curiosity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala