www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá
, , aktualita
Dobře víme, že na 11. prosince je naplánovaná akce Architecture Day 2018, na níž se Intel po dlouhé době podělí s veřejností o své plány do budoucna. Dle nových informací v nich přitom figuruje Raja Koduri, a to se nejedná o GPU. 
reklama
Architecture Day 2018 tak proběhne ani ne za dva týdny, ovšem zatím není jasné, kdy se odhalené informace opravdu dostanou na veřejnost a zda nedlouho poté vyprší informační embargo, nebo to bude až mnohem později, třeba během veletrhu CES 2019. Dle zvyklostí by se mělo ale jednat o pár dní nutných k tomu, aby novináři mohli zjistěné informace zpracovat a připravit si články. 
 
 
Intel už rozesílá pozvánky a my se dozvídáme, že se budou prezentovat nové technologické průlomy v chystaných produktech, a více se tak dozvíme o tom, co Intel uvede na trh v příštích letech. 
 
Proběhne několik přednášek, které se budou týkat architektur pro servery i běžné počítače i dalších technologií. Více detailů Intel neprozradil, ale server wccftech dále informuje, že při této události se nebudou probírat žádné grafické produkty. To se ostatně dalo čekat vzhledem k tomu, že na to bude vyhrazena další událost, kde bude hlavní hvězdou Raja Koduri. 
 
Jenomže Koduri se má zúčastnit také Architecture Day 2018 a my se dozvídáme, že nyní v Intelu má být všeobecným šéfarchitektem, čili ne pouze grafických čipů, a tak bude hlavním mužem obou událostí. Proto se očekává, že GPU architektura Arctic Sound (ne konkrétní produkty) nakonec bude zmíněna i 11. prosince. Ostatně GPU jsou součástí intelovských CPU, takže se jim zcela vyhnout nejde. 
 
Zcela jistě se ale více dozvíme o 48jádrových MCP procesorech Cascade Lake a dle tweetů Intelu budou také hojně diskutované oblasti HPC a AI. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek