www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá
, , aktualita
Dobře víme, že na 11. prosince je naplánovaná akce Architecture Day 2018, na níž se Intel po dlouhé době podělí s veřejností o své plány do budoucna. Dle nových informací v nich přitom figuruje Raja Koduri, a to se nejedná o GPU. 
K oblíbeným
reklama
Architecture Day 2018 tak proběhne ani ne za dva týdny, ovšem zatím není jasné, kdy se odhalené informace opravdu dostanou na veřejnost a zda nedlouho poté vyprší informační embargo, nebo to bude až mnohem později, třeba během veletrhu CES 2019. Dle zvyklostí by se mělo ale jednat o pár dní nutných k tomu, aby novináři mohli zjistěné informace zpracovat a připravit si články. 
 
 
Intel už rozesílá pozvánky a my se dozvídáme, že se budou prezentovat nové technologické průlomy v chystaných produktech, a více se tak dozvíme o tom, co Intel uvede na trh v příštích letech. 
 
Proběhne několik přednášek, které se budou týkat architektur pro servery i běžné počítače i dalších technologií. Více detailů Intel neprozradil, ale server wccftech dále informuje, že při této události se nebudou probírat žádné grafické produkty. To se ostatně dalo čekat vzhledem k tomu, že na to bude vyhrazena další událost, kde bude hlavní hvězdou Raja Koduri. 
 
Jenomže Koduri se má zúčastnit také Architecture Day 2018 a my se dozvídáme, že nyní v Intelu má být všeobecným šéfarchitektem, čili ne pouze grafických čipů, a tak bude hlavním mužem obou událostí. Proto se očekává, že GPU architektura Arctic Sound (ne konkrétní produkty) nakonec bude zmíněna i 11. prosince. Ostatně GPU jsou součástí intelovských CPU, takže se jim zcela vyhnout nejde. 
 
Zcela jistě se ale více dozvíme o 48jádrových MCP procesorech Cascade Lake a dle tweetů Intelu budou také hojně diskutované oblasti HPC a AI. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek