www.svethardware.cz
>
>
>
>

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá

Už brzy nám Intel prozradí, jaké nové procesorové architektury chystá
, , aktualita
Dobře víme, že na 11. prosince je naplánovaná akce Architecture Day 2018, na níž se Intel po dlouhé době podělí s veřejností o své plány do budoucna. Dle nových informací v nich přitom figuruje Raja Koduri, a to se nejedná o GPU. 
K oblíbeným
reklama
Architecture Day 2018 tak proběhne ani ne za dva týdny, ovšem zatím není jasné, kdy se odhalené informace opravdu dostanou na veřejnost a zda nedlouho poté vyprší informační embargo, nebo to bude až mnohem později, třeba během veletrhu CES 2019. Dle zvyklostí by se mělo ale jednat o pár dní nutných k tomu, aby novináři mohli zjistěné informace zpracovat a připravit si články. 
 
 
Intel už rozesílá pozvánky a my se dozvídáme, že se budou prezentovat nové technologické průlomy v chystaných produktech, a více se tak dozvíme o tom, co Intel uvede na trh v příštích letech. 
 
Proběhne několik přednášek, které se budou týkat architektur pro servery i běžné počítače i dalších technologií. Více detailů Intel neprozradil, ale server wccftech dále informuje, že při této události se nebudou probírat žádné grafické produkty. To se ostatně dalo čekat vzhledem k tomu, že na to bude vyhrazena další událost, kde bude hlavní hvězdou Raja Koduri. 
 
Jenomže Koduri se má zúčastnit také Architecture Day 2018 a my se dozvídáme, že nyní v Intelu má být všeobecným šéfarchitektem, čili ne pouze grafických čipů, a tak bude hlavním mužem obou událostí. Proto se očekává, že GPU architektura Arctic Sound (ne konkrétní produkty) nakonec bude zmíněna i 11. prosince. Ostatně GPU jsou součástí intelovských CPU, takže se jim zcela vyhnout nejde. 
 
Zcela jistě se ale více dozvíme o 48jádrových MCP procesorech Cascade Lake a dle tweetů Intelu budou také hojně diskutované oblasti HPC a AI. 
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek