www.svethardware.cz
>
>
>
>

V dražbě vesmírného letu Blue Origin nabídli 3,5 mil. USD, poletí i Jeff Bezos

V dražbě vesmírného letu Blue Origin nabídli 3,5 mil. USD, poletí i Jeff Bezos
, , aktualita
Už za 1,5 měsíce poletí společnost Blue Origin do vesmíru s několika pasažéry. Aukce jednoho lístku na jedinečnou cestu stále probíhá a nyní jsme se dozvěděli, že mezi cestujícími bude i samotný Jeff Bezos.
K oblíbeným
reklama
Před měsícem jsme se dozvěděli, že společnost Blue Origin poletí na hranici Vesmíru poprvé i s pasažéry, tedy zahájí svůj program vesmírného turismu (dosud bylo provedeno okolo 15 testovacích letů bez posádky). Podle obrázku na stránkách společnosti by pasažéři měli do dvou minut zažít rychlost Mach 3+ a přetížení přes 3G. Za další minutu by naopak už měli zažít stav beztíže a spodní část rakety se oddělí. Obě části by měly překonat Karmanovu hranici ve výšce 100 km, která se považuje za hranici Vesmíru. Spodní část poté pomalu začne svou cestu zpět k zemi, přičemž dopadne 7 minut od zahájení letu ve vzdálenosti 3,2 km od startovací plochy. Kapsle bude stoupat ještě o trochu déle a v čase T+4 (4 minuty od startu) dosáhne největší výšky nad povrchem Země.
 
Blue Origin New Shepard
 
Po 6 minutách od startu stav beztíže postupně končí a díky gravitaci začne kapsle zrychlovat svůj pád k zemi. V čase T+9 vystřelí padáky, které sníží rychlost pádu na 26 km/h a v 10. minutě pak kapsle dopadne na zem v poušti v Texasu rychlostí jen 1,6 km/h.
 
Pokud jde o pasažéry, celou posádku zatím stále neznáme, nicméně včera bylo oznámeno, že se mezi nimi objeví i samotný Jeff Bezos a jeho bratr Mark. Jeff Bezos prohlásil, že let do Vesmíru je jeho celoživotní sen. V posádce bude také vítěz dobročinné aukce, které se dosud zúčastnilo téměř 6000 lidí. Ta končí 10. června a prozatím činí nejvyšší příhoz 3,5 mil. USD (o 700 tisíc USD více než předchozí příhoz). Tak uvidíme, kde se tato částka zastaví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl? Cyberpunk 2077 v testu s DLSS 2.2: jaký je rozdíl?
NVIDIA nedávno přišla s novou verzí DLSS 2.2, kterou zatím oficiálně podporuje dle našeho vědomí jen Rainbow Six Siege. Neoficiálně ji ale lze použít i třeba se Cyberpunkem 2077, a tak se můžeme pokusit zjistit, zda lze zaznamenat nějaký rozdíl. 
Dnes, recenze, Jan Vítek
Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips Microsoft doporučil monitory pro Xbox. Je mezi nimi i 55" novinka Philips
Vůbec poprvé se na trhu objeví monitory „Designed for Xbox“. Prozatím se jedná o tři modely Philips, Asus a Acer, které jsou vybaveny HDMI 2.1 s podporou 4K120 nebo úhlopříčkou 28 až 55 palců. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek