www.svethardware.cz
>
>
>
>

V obchodech se objevuje Samsung 860 QVO s QLC čipy

V obchodech se objevuje Samsung 860 QVO s QLC čipy
, , aktualita
O připravovaném spotřebitelském SSD společnosti Samsung se mluví už nějakou dobu. Nese název Samsung 860 QVO a už nyní se začíná objevovat v nabídkách některých evropských obchodů. Ceny vyšších kapacit jsou znatelně nižší než u 860 EVO.
K oblíbeným
reklama
Nová SSD Samsung 860 QVO (Quality and Value Oriented) jsme už na stránkách SHW zmiňovali před měsícem. Nyní to vypadá, že je oficiální představení těchto disků na spadnutí. Začali se totiž objevovat v nabídkách některých evropských obchodů, nicméně ještě nejsou dostupné, reálný prodej by totiž měl začít v letošním prosinci. Zároveň s tím jsme se ale dozvěděli trochu více informací. Už dávno víme, že jde o první spotřebitelské SSD značky Samsung vybavené QLC čipy. Takové jsou schopny v jedné buňce udržet až 4 bity, což snižuje jejich cenu ve srovnání s TLC čipy. Na druhou stranu je nutné počítat s horší životností takových disků a znatelně nižšími rychlostmi.
 
Samsung 860 QVO
 
Ty částečně řeší technologie TurboWrite aneb SLC cache. Jakmile se ale tato cache vyčerpá při kopírování velkých souborů, výkon se u QLC obvykle dramaticky propadá (někam na úroveň klasických HDD). Samsung však díky této cache slibuje sekvenční přenosy se standardními rychlostmi 550 MB/s u čtení a 520 MB/s u zápisu, využito je tradičně SATA III rozhraní. Pokud jde o náhodné přístupy, ani zde to není zlé s hodnotami 96K IOPS u čtení a 89K IOPS při náhodném zápisu.
 
Hovoří se o cenách cca 118 EUR bez DPH za 1TB verzi, 226 EUR za 2TB variantu a 452 EUR za největší SSD s kapacitou 4 TB. Zatímco u 1TB verze se ceny až tak extrémně neliší od ceny Samsungu 860 EVO (cca 15-20 %), u větších kapacit jsou rozdíly výraznější. Např. u 4TB verze má být QVO levnější o nějakých 35-40 % (EVO stojí bez DPH cca 760 EUR).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala