www.svethardware.cz
>
>
>

Valve na Steamu ruší video sekci

Valve na Steamu ruší video sekci
, , aktualita
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
K oblíbeným
reklama
Jako by nestačily platformy velkých herních nakladatelů, Epic Games Store přišla jako nová obecná herní platforma, která zanedlouho začala ohlašovat exkluzivity a v poslední době se především řešil přestup hry Metro Exodus právě do obchodu Epic. Je celkem jedno, jak reagovali mnozí fanoušci, důležité je, že Steam tím dostal políček a ztratil další významné studio tvořící populární hry a těch se mu už opravdu moc nedostává. 
 

Nyní tak ze Steamu odchází další obsah, a sice v rámci video sekce. Důležité je přitom vědět, že pokud už nějaká videa máte na Steamu zakoupena, pak ta nezmizí a zůstanou k dispozici. 
 
Steam přitom tuto sekci zřídil už v roce 2014, tehdy ještě v betaverzi a nabízel v ní filmy, seriály a různé videomateriály plus hudbu. Samotná společnost Valve přispěla několika dokumenty a měla se svou novou sekcí velké plány, stejně jako s herními počítači Steam Machines a příslušným hardwarem i operačním systémem. Jak to dopadlo už dobře víme, dnes po Steam Machines neštěkne pes, ale v roce 2014 si mohli ve Valve představovat, že se tyto počítače rozšíří v domácnostech a my si na nich budeme pouštět právě i seriály a filmy ze Steamu. 
 
Sekce Video tak mizí, ovšem prý to neznamená, že si už na Steamu nebudeme moci pořídit žádné materiály, které nabízela. Pokud jde o videa spojená s nabízenými hrami, pak ta bude Steam nabízet přímo na jejich stránkách, takže to například může být dokument vytvořený autory hry Kingdom Come: Deliverance. Videa budou i vyhledatelná stejně jako samotné hry. Ovšem videa bez spojitosti s hrami budou postupně ze Steamu mizet. 
 
Je otázka, co k tomu Valve nutí a zda jde třeba o finanční hledisko, nebo to je počátek plánu, jak Steam restrukturalizovat a nabrat nový vítr. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP AMD představuje Athlony a Ryzeny pro Chromebooky s 15W TDP
Společnost AMD významně rozšířila nabídku svých mobilních procesorů o nové Athlony a Ryzeny. Ty jsou určeny především do levných notebooků Chromebok a staví na starších architekturách Zen a Zen+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED Corsair CX-F RGB: zdroje se zkosenými hranami a poprvé i s RGB LED
Pokud máte pocit, že vám ve skříní barevně nesvítí a nebliká dost komponent, můžete si zvolit jeden z nových zdrojů firmy Corsair. Ta představila své první modely s aRGB podsvícením, jež končí na 750 W. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky? Říjnová aktualizace Windows 10 verze 20H2 se blíží. Jaké přinese novinky?
Microsoft brzy vydá další významnější aktualizaci pro Windows 10. „October 2020 Update“ bude dostupný volitelně a mnoho nových funkcí od něj nečekejte. Přesto nezůstane zcela beze změn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má? Microsoft zváží nákup ještě dalších herních studií, jaká už má?
Microsoft před několika dny překvapil více než sedmimiliardovou akvizicí firmy ZeniMax, s níž pod jeho křídla poputuje také Bethesda, id Software a další studia. Těch už tak Microsoft má celkem 23 a tím svůj apetit asi ještě neukonejšil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek