www.svethardware.cz
>
>
>

Valve na Steamu ruší video sekci

Valve na Steamu ruší video sekci
, , aktualita
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
K oblíbeným
reklama
Jako by nestačily platformy velkých herních nakladatelů, Epic Games Store přišla jako nová obecná herní platforma, která zanedlouho začala ohlašovat exkluzivity a v poslední době se především řešil přestup hry Metro Exodus právě do obchodu Epic. Je celkem jedno, jak reagovali mnozí fanoušci, důležité je, že Steam tím dostal políček a ztratil další významné studio tvořící populární hry a těch se mu už opravdu moc nedostává. 
 

Nyní tak ze Steamu odchází další obsah, a sice v rámci video sekce. Důležité je přitom vědět, že pokud už nějaká videa máte na Steamu zakoupena, pak ta nezmizí a zůstanou k dispozici. 
 
Steam přitom tuto sekci zřídil už v roce 2014, tehdy ještě v betaverzi a nabízel v ní filmy, seriály a různé videomateriály plus hudbu. Samotná společnost Valve přispěla několika dokumenty a měla se svou novou sekcí velké plány, stejně jako s herními počítači Steam Machines a příslušným hardwarem i operačním systémem. Jak to dopadlo už dobře víme, dnes po Steam Machines neštěkne pes, ale v roce 2014 si mohli ve Valve představovat, že se tyto počítače rozšíří v domácnostech a my si na nich budeme pouštět právě i seriály a filmy ze Steamu. 
 
Sekce Video tak mizí, ovšem prý to neznamená, že si už na Steamu nebudeme moci pořídit žádné materiály, které nabízela. Pokud jde o videa spojená s nabízenými hrami, pak ta bude Steam nabízet přímo na jejich stránkách, takže to například může být dokument vytvořený autory hry Kingdom Come: Deliverance. Videa budou i vyhledatelná stejně jako samotné hry. Ovšem videa bez spojitosti s hrami budou postupně ze Steamu mizet. 
 
Je otázka, co k tomu Valve nutí a zda jde třeba o finanční hledisko, nebo to je počátek plánu, jak Steam restrukturalizovat a nabrat nový vítr. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková