www.svethardware.cz
>
>
>

Valve na Steamu ruší video sekci

Valve na Steamu ruší video sekci
, , aktualita
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
K oblíbeným
reklama
Jako by nestačily platformy velkých herních nakladatelů, Epic Games Store přišla jako nová obecná herní platforma, která zanedlouho začala ohlašovat exkluzivity a v poslední době se především řešil přestup hry Metro Exodus právě do obchodu Epic. Je celkem jedno, jak reagovali mnozí fanoušci, důležité je, že Steam tím dostal políček a ztratil další významné studio tvořící populární hry a těch se mu už opravdu moc nedostává. 
 

Nyní tak ze Steamu odchází další obsah, a sice v rámci video sekce. Důležité je přitom vědět, že pokud už nějaká videa máte na Steamu zakoupena, pak ta nezmizí a zůstanou k dispozici. 
 
Steam přitom tuto sekci zřídil už v roce 2014, tehdy ještě v betaverzi a nabízel v ní filmy, seriály a různé videomateriály plus hudbu. Samotná společnost Valve přispěla několika dokumenty a měla se svou novou sekcí velké plány, stejně jako s herními počítači Steam Machines a příslušným hardwarem i operačním systémem. Jak to dopadlo už dobře víme, dnes po Steam Machines neštěkne pes, ale v roce 2014 si mohli ve Valve představovat, že se tyto počítače rozšíří v domácnostech a my si na nich budeme pouštět právě i seriály a filmy ze Steamu. 
 
Sekce Video tak mizí, ovšem prý to neznamená, že si už na Steamu nebudeme moci pořídit žádné materiály, které nabízela. Pokud jde o videa spojená s nabízenými hrami, pak ta bude Steam nabízet přímo na jejich stránkách, takže to například může být dokument vytvořený autory hry Kingdom Come: Deliverance. Videa budou i vyhledatelná stejně jako samotné hry. Ovšem videa bez spojitosti s hrami budou postupně ze Steamu mizet. 
 
Je otázka, co k tomu Valve nutí a zda jde třeba o finanční hledisko, nebo to je počátek plánu, jak Steam restrukturalizovat a nabrat nový vítr. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580? AMD Radeon RX 5500 otestován, půjde o modernější ekvivalent RX 580?
Nikdo nemůže očekávat, že grafické karty Radeon RX 5500 nám nabídnou z hlediska výkonu něco, co tu dosud ještě nebylo. Jde tak především o to, za jakou cenu nám AMD daný výkon nabídne a zda to bude výhodné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows Ohvězdičkovaná jádra v Ryzen Master neodpovídají nejlepším jádrům dle Windows
Nové Windows 10 mají s využitím CPPC2 (Collaborative Power and Performance Control 2) přednostně využívat ta nejlepší jádra v procesorech AMD i Intel. Odpovídá to ale tomu, co nám ukazuje Ryzen Master? A je to vůbec problém?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů