www.svethardware.cz
>
>
>

Valve na Steamu ruší video sekci

Valve na Steamu ruší video sekci
, , aktualita
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
K oblíbeným
reklama
Jako by nestačily platformy velkých herních nakladatelů, Epic Games Store přišla jako nová obecná herní platforma, která zanedlouho začala ohlašovat exkluzivity a v poslední době se především řešil přestup hry Metro Exodus právě do obchodu Epic. Je celkem jedno, jak reagovali mnozí fanoušci, důležité je, že Steam tím dostal políček a ztratil další významné studio tvořící populární hry a těch se mu už opravdu moc nedostává. 
 

Nyní tak ze Steamu odchází další obsah, a sice v rámci video sekce. Důležité je přitom vědět, že pokud už nějaká videa máte na Steamu zakoupena, pak ta nezmizí a zůstanou k dispozici. 
 
Steam přitom tuto sekci zřídil už v roce 2014, tehdy ještě v betaverzi a nabízel v ní filmy, seriály a různé videomateriály plus hudbu. Samotná společnost Valve přispěla několika dokumenty a měla se svou novou sekcí velké plány, stejně jako s herními počítači Steam Machines a příslušným hardwarem i operačním systémem. Jak to dopadlo už dobře víme, dnes po Steam Machines neštěkne pes, ale v roce 2014 si mohli ve Valve představovat, že se tyto počítače rozšíří v domácnostech a my si na nich budeme pouštět právě i seriály a filmy ze Steamu. 
 
Sekce Video tak mizí, ovšem prý to neznamená, že si už na Steamu nebudeme moci pořídit žádné materiály, které nabízela. Pokud jde o videa spojená s nabízenými hrami, pak ta bude Steam nabízet přímo na jejich stránkách, takže to například může být dokument vytvořený autory hry Kingdom Come: Deliverance. Videa budou i vyhledatelná stejně jako samotné hry. Ovšem videa bez spojitosti s hrami budou postupně ze Steamu mizet. 
 
Je otázka, co k tomu Valve nutí a zda jde třeba o finanční hledisko, nebo to je počátek plánu, jak Steam restrukturalizovat a nabrat nový vítr. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů