www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve představil Steam Link Anywhere, hrajme kdekoliv

Valve představil Steam Link Anywhere, hrajme kdekoliv
, , aktualita
Valve představil světu službu Steam Link Anywhere, která je zatím k dispozici v betaverzi a má umožnit využít streamované hraní na různých zařízeních v podstatě kdekoliv, kde budeme mít k dispozici internetové připojení. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve už dávno poslala do důchodu hardwarová zařízení Steam Link a nahradila je prostě aplikacemi. Můžeme si tak snadno třeba na telefonu či tabletu s Androidem zahrát hru renderovanou na našem počítači, který ji pak jako stream pošle po síti. To však dosud fungovalo pouze po lokální síti. 
 
 
Steam Link Anywhere tak tuto službu rozšíří v podstatě na celý svět, přičemž ta bude kompatibilní i s existujícím hardwarem Steam Link. Vyzkoušet si ji můžeme už nyní, ovšem pouze v rámci betaverze klienta Steamu, takže ostrá verze bude následovat někdy později. Je ale jasné, že pak bude velice záležet na tom, jak rychlý upload má naše internetová konektivita, takže pokud má někdo třeba jen ADSL, to nemusí stačit na uspokojivou kvalitu obrazu. S rostoucí vzdáleností od počítače také bude narůstat zpoždění a samozřejmě i záleží na kvalitě připojení na místě, kde chceme hrát, takže Valve samozřejmě nemůže zaručit, že Steam Link Anywhere bude využitelný každým. 
Abychom si tuto novinku mohli hned vyzkoušet, potřebujeme aktualizovat klienta Steamu na betaverzi z 13. března nebo novější. Pak bude třeba vybrat funkci Add a computer, kliknout na Other Computer a pokračovat dle instrukcí. Valve také varuje, že při provozu v rámci betaverze nemusí vše fungovat bezchybně i v případě, že máme k dispozici kvalitní připojení. 
 
Aktuálně je příslušná aplikace Steam Link k dispozici pro systémy Android a pak zařízení Android TV a Raspberry Pi. Valve také hledá cesty, jak ji dostat na iOS a AppleTV, což ale bude záležet spíše na firmě Apple. Pokud jde o Windows, tam pochopitelně bude stačit klient Steamu. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů