www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve představil Steam Link Anywhere, hrajme kdekoliv

Valve představil Steam Link Anywhere, hrajme kdekoliv
, , aktualita
Valve představil světu službu Steam Link Anywhere, která je zatím k dispozici v betaverzi a má umožnit využít streamované hraní na různých zařízeních v podstatě kdekoliv, kde budeme mít k dispozici internetové připojení. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Valve už dávno poslala do důchodu hardwarová zařízení Steam Link a nahradila je prostě aplikacemi. Můžeme si tak snadno třeba na telefonu či tabletu s Androidem zahrát hru renderovanou na našem počítači, který ji pak jako stream pošle po síti. To však dosud fungovalo pouze po lokální síti. 
 
 
Steam Link Anywhere tak tuto službu rozšíří v podstatě na celý svět, přičemž ta bude kompatibilní i s existujícím hardwarem Steam Link. Vyzkoušet si ji můžeme už nyní, ovšem pouze v rámci betaverze klienta Steamu, takže ostrá verze bude následovat někdy později. Je ale jasné, že pak bude velice záležet na tom, jak rychlý upload má naše internetová konektivita, takže pokud má někdo třeba jen ADSL, to nemusí stačit na uspokojivou kvalitu obrazu. S rostoucí vzdáleností od počítače také bude narůstat zpoždění a samozřejmě i záleží na kvalitě připojení na místě, kde chceme hrát, takže Valve samozřejmě nemůže zaručit, že Steam Link Anywhere bude využitelný každým. 
Abychom si tuto novinku mohli hned vyzkoušet, potřebujeme aktualizovat klienta Steamu na betaverzi z 13. března nebo novější. Pak bude třeba vybrat funkci Add a computer, kliknout na Other Computer a pokračovat dle instrukcí. Valve také varuje, že při provozu v rámci betaverze nemusí vše fungovat bezchybně i v případě, že máme k dispozici kvalitní připojení. 
 
Aktuálně je příslušná aplikace Steam Link k dispozici pro systémy Android a pak zařízení Android TV a Raspberry Pi. Valve také hledá cesty, jak ji dostat na iOS a AppleTV, což ale bude záležet spíše na firmě Apple. Pokud jde o Windows, tam pochopitelně bude stačit klient Steamu. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala