www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku

Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
, , aktualita
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
K oblíbeným
reklama
Už dříve jsme mluvili o tom, že v některých evropských zemích se projednává možnost zákazu lootboxů a vůbec veškerých praktik, které se dají označit za hazard, k němuž mohou mít přístup i nezletilí. Společnost Valve se nyní rozhodla, že upraví svou hru Counter Strike: Global Offensive, a to v souladu s holandským a belgickým právem týkajícím se hazardu a také jde o snahu vyhovět požadavkům ze strany holandské Kansspelautoriteit, čili orgánu starajícího se i o počítačové hry. 
 
 
Od tohoto týdne už si hráči v Holandsku a Belgii nebudou moci v CS:GO otevírat loot boxy, což upraví příslušný patch. V poznámkách k přicházejícímu patchi se píše, že Steam Trading a Steam Market bude nyní znovu k dispozici pro uživatele v Holandsku, což bylo dříve ve spěšné reakci na požadavky úřadů znemožněno. Zákazníci v Holandsku a Belgii ale nebudou mít povoleno otevírat "kontejnery", čili prostě loot boxy. 
 
Znamená to tak, že Valve dá hráčům v těchto zemích možnost, jak se na steamovém trhu zbavit jednak nastřádaných věcí, ale potom také samotných loot boxů, které svým hraním získali. Ty tak budou moci i nadále sbírat, ale otevřít je už nemohou, což nepůsobí zrovna jako opatření, z nějž budou lidé šťastní. Však se píše ne o kupovaných loot boxech, ale odměně za hraní. Nicméně Kansspelautoriteit zakazuje loot boxy přímo v případě, že obsahují převoditelný a směnitelný obsah. O směně samotných loot boxů se tak nezmiňuje a toho chce Valve využít. 
 
Uvidíme, zda tento krok bude pro Valve znamenat konečné vyřešení problému s lootboxy a holandským a belgickým právem. Však tím v podstatě odsouvají holandské a belgické hráče CS:GO na jinou kolej od ostatních. 
 
Zdroj: PCGamesN


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek