www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve zrušil možnost platit na Steamu Bitcoiny

Valve zrušil možnost platit na Steamu Bitcoiny
, , aktualita
Asi před rokem a půl společnost Valve oznámila, že ve spolupráci s Bitpay umožní na své platformě Steam platit za zboží a hry pomocí Bitcoinů. To platilo ještě před několika dny, ovšem nyní už byla tato možnost zrušena. 
reklama
Na Steamu si tak už nyní pomocí Bitcoinů nic nekoupíte, neboť Valve se tak rozhodlo s okamžitou platností, a to dle vlastních slov kvůli vysoké volatilitě této měny. Její hodnota ovšem neustále prudce roste, však ještě před několika dny se lidé rozplývali nad překročením hranice 10.000 dolarů za jeden Bitcoin a ten dnes už přitom těsně překonal hranici 15.000 dolarů. 
 
 
Pokud tedy někdo platí na Steamu pomocí Bitcoinů, pak zvláště v těchto dnech by mělo jít o výhodu právě pro Valve, když získávájí měnu, jejíž hodnota prudce roste. Někdo z firmy tak asi očekává, že by tento stav nemusel trvat dlouho a že může přijít naopak velký krach. A pokud nastane, rozhodnutí firmy Valve k němu jistě může přispět. 
 
Podívejme se však, co nám k tomuto rozhodnutí může Valve říci. Ta mluví o rostoucí volatilitě Bitcoinu i poplatků za transakce, jež se dostaly v minulém týdnu i na 20 dolarů. Valve však nemá žádné možnosti, jak tyto poplatky ovlivnit či rovnou regulovat, takže ty nutně přináší vyšší náklady při koupi her. 
 
 
Valve přitom mluví o tom, že v posledních měsících Bitcoin ukázal vysokou nestálost, když mohl najednou ztratit až čtvrtinu své hodnoty. Když se ale podíváme na vývoj hodnoty této měny vůči dolaru, najdeme v podstatě jen jeden příklad, který by tomu mohl odpovídat, a to propad v první polovině listopadu ze 7500 na 5900 USD a navíc nebyl ani tak dramatický, neboť trval řadu dní. Dříve dokázal Bitcoin spadnout i níže či vykazovat podobnou nestálost, takže právě proto můžeme uvažovat i o tom, že ve Valve ztratili nervy a ve světle prudce rostoucí hodnoty se obávají brzkého krachu, ovšem spíše jde o ony poplatky spojené s volatilitou a způsobem placení, což je dále vysvětleno. 
 
Jde o průběh platby, v níž zákazník zaplatí jistý objem Bitcoinů (či spíše malý zlomek jednoho) za hru a pak si bitcoinová síť vybere poplatek za samotnou platbu. Tato transakce přitom zabere nějaký čas, a to dle toho, jak vysoký poplatek za platbu zákazník nabídne. A pokud se tyto poplatky zvyšují, těžko někdo bude platit za transakci při koupi prosté hry vysoké částky, což zase znamená, že priorita pro zpracování transakce je nízká a ta trvá o to déle. Za tuto dobu se může hodnota Bitcoinu výrazně změnit a pak může nastat případ, že zaplacená částka najednou nebude stačit. 
 
V takovém případě může uživatel chybějící částku doplatit, nebo si nechat už zaplacený objem vrátit, ale to znamená další transakci a další náklady. Valve udává, že v tomto roce se tak stalo už v mnoha případech a se vzrůstajícími poplatky za transakce to začíná být neúnosné. 
 
Firma nakonec uvedla, že v budoucnu se opět může rozhodnout vrátit možnost placení Bitcoiny. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře