www.svethardware.cz
>
>
>
>

Valve zrušil možnost platit na Steamu Bitcoiny

Valve zrušil možnost platit na Steamu Bitcoiny
, , aktualita
Asi před rokem a půl společnost Valve oznámila, že ve spolupráci s Bitpay umožní na své platformě Steam platit za zboží a hry pomocí Bitcoinů. To platilo ještě před několika dny, ovšem nyní už byla tato možnost zrušena. 
reklama
Na Steamu si tak už nyní pomocí Bitcoinů nic nekoupíte, neboť Valve se tak rozhodlo s okamžitou platností, a to dle vlastních slov kvůli vysoké volatilitě této měny. Její hodnota ovšem neustále prudce roste, však ještě před několika dny se lidé rozplývali nad překročením hranice 10.000 dolarů za jeden Bitcoin a ten dnes už přitom těsně překonal hranici 15.000 dolarů. 
 
 
Pokud tedy někdo platí na Steamu pomocí Bitcoinů, pak zvláště v těchto dnech by mělo jít o výhodu právě pro Valve, když získávájí měnu, jejíž hodnota prudce roste. Někdo z firmy tak asi očekává, že by tento stav nemusel trvat dlouho a že může přijít naopak velký krach. A pokud nastane, rozhodnutí firmy Valve k němu jistě může přispět. 
 
Podívejme se však, co nám k tomuto rozhodnutí může Valve říci. Ta mluví o rostoucí volatilitě Bitcoinu i poplatků za transakce, jež se dostaly v minulém týdnu i na 20 dolarů. Valve však nemá žádné možnosti, jak tyto poplatky ovlivnit či rovnou regulovat, takže ty nutně přináší vyšší náklady při koupi her. 
 
 
Valve přitom mluví o tom, že v posledních měsících Bitcoin ukázal vysokou nestálost, když mohl najednou ztratit až čtvrtinu své hodnoty. Když se ale podíváme na vývoj hodnoty této měny vůči dolaru, najdeme v podstatě jen jeden příklad, který by tomu mohl odpovídat, a to propad v první polovině listopadu ze 7500 na 5900 USD a navíc nebyl ani tak dramatický, neboť trval řadu dní. Dříve dokázal Bitcoin spadnout i níže či vykazovat podobnou nestálost, takže právě proto můžeme uvažovat i o tom, že ve Valve ztratili nervy a ve světle prudce rostoucí hodnoty se obávají brzkého krachu, ovšem spíše jde o ony poplatky spojené s volatilitou a způsobem placení, což je dále vysvětleno. 
 
Jde o průběh platby, v níž zákazník zaplatí jistý objem Bitcoinů (či spíše malý zlomek jednoho) za hru a pak si bitcoinová síť vybere poplatek za samotnou platbu. Tato transakce přitom zabere nějaký čas, a to dle toho, jak vysoký poplatek za platbu zákazník nabídne. A pokud se tyto poplatky zvyšují, těžko někdo bude platit za transakci při koupi prosté hry vysoké částky, což zase znamená, že priorita pro zpracování transakce je nízká a ta trvá o to déle. Za tuto dobu se může hodnota Bitcoinu výrazně změnit a pak může nastat případ, že zaplacená částka najednou nebude stačit. 
 
V takovém případě může uživatel chybějící částku doplatit, nebo si nechat už zaplacený objem vrátit, ale to znamená další transakci a další náklady. Valve udává, že v tomto roce se tak stalo už v mnoha případech a se vzrůstajícími poplatky za transakce to začíná být neúnosné. 
 
Firma nakonec uvedla, že v budoucnu se opět může rozhodnout vrátit možnost placení Bitcoiny. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář