www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů

Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
, , aktualita
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se společnost SpaceX, jejímž zakladatelem je americký podnikatel a vizionář Elon Musk, připravuje na dnešní přelomový start rakety Falcon 9 s kosmickou lodí Crew Dragon a dvěma astronauty NASA na palubě z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, na testovací rampě v Texasu se příliš nedařilo jinému projektu - prototypu lodi Starship při testování motorů. 
 
Na konci dubna tohoto roku Starship SN4 úspěšně prošla důležitou tlakovou zkouškou, i když se dříve jiné prototypy lodi setkaly při testování s nezdarem a explodovaly. Prototyp SN4 měl nyní v pátek projít testováním statického zážehu motorů, ale akce se nezdařila, Starship explodovala na testovací rampě a byla zničena. Výbuch i masivní požár poté je možné vidět na následujícím videu. 
 
 
Momentálně nejsou dostupné informace o tom, co přesně explozi při zkoušce motoru Raptor způsobilo, výbuch ovšem nijak neovlivní dnešní plánovaný start kosmické lodi Crew Dragon z floridského Mysu Canaveral, který se má odehrát ve 21:22 středoevropského letního času. Tento start s astronauty NASA měl proběhnout už ve středu, ale musel být odložen z důvodu nepříznivého počasí. 
 
Elon Musk měl v případě povedeného testu motorů v plánu s prototypem Starship v dohledné době provést i krátký zkušební let do výšky asi 150 metrů, po včerejší explozi se ale budou muset termíny posunout. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek