www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů

Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
, , aktualita
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
K oblíbeným
reklama
Zatímco se společnost SpaceX, jejímž zakladatelem je americký podnikatel a vizionář Elon Musk, připravuje na dnešní přelomový start rakety Falcon 9 s kosmickou lodí Crew Dragon a dvěma astronauty NASA na palubě z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, na testovací rampě v Texasu se příliš nedařilo jinému projektu - prototypu lodi Starship při testování motorů. 
 
Na konci dubna tohoto roku Starship SN4 úspěšně prošla důležitou tlakovou zkouškou, i když se dříve jiné prototypy lodi setkaly při testování s nezdarem a explodovaly. Prototyp SN4 měl nyní v pátek projít testováním statického zážehu motorů, ale akce se nezdařila, Starship explodovala na testovací rampě a byla zničena. Výbuch i masivní požár poté je možné vidět na následujícím videu. 
 
 
Momentálně nejsou dostupné informace o tom, co přesně explozi při zkoušce motoru Raptor způsobilo, výbuch ovšem nijak neovlivní dnešní plánovaný start kosmické lodi Crew Dragon z floridského Mysu Canaveral, který se má odehrát ve 21:22 středoevropského letního času. Tento start s astronauty NASA měl proběhnout už ve středu, ale musel být odložen z důvodu nepříznivého počasí. 
 
Elon Musk měl v případě povedeného testu motorů v plánu s prototypem Starship v dohledné době provést i krátký zkušební let do výšky asi 150 metrů, po včerejší explozi se ale budou muset termíny posunout. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala