Video: Roboti od Boston Dynamics se opět předvádějí, Atlas skáče parkour

Video: Roboti od Boston Dynamics se opět předvádějí, Atlas skáče parkour
, , aktualita
Pokročilí roboti od Boston Dynamics se opět se svými dovednostmi předvedli světu. Humanoid Atlas se nebojí ukázat své parkourové přednosti a menší čtyřnohý robot Spot se předvádí veřejnosti na staveništích v Tokiu. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Boston Dynamics, kterou před více než rokem koupila od Googlu japonská firma Softbank, už je delší dobu známá svými pokročilými roboty, mezi než se řadí například humanoid Atlas. Nedávno se na svém YouTube kanálu Boston Dynamics pochlubili s dalšími kousky, které je Atlas schopen předvádět. Dříve například zkoušel balancovat na jedné noze či prováděl salto vzad, nyní ukazuje další parkourové triky. 
 
 
Humanoidní robot už nyní dokáže zkombinovat pohyby svých nohou, těla a paží, aby vybalancoval nejrůznější skoky či pohyby. S lehkostí zvládne vyskákat nahoru po dřevěných bednách vysokých 40 centimetrů či přeskočit kládu ležící na zemi. Tyto dovednosti překonávat překážky a detekovat další pomocí počítačového vidění se mu v budoucnu můžou hodit při různých záchranných akcích, ale je zde i riziko zneužití. 
 
 
V dalším novém videu se předvádí i čtyřnohý robot Spot pro komerční použití, který se prochází ve dvou rozestavěných budovách v Tokiu a kontroluje, jak práce pokročily. Při tom se nezalekne ani chůze do schodů či následně zpět dolů. Podle popisku videa na YouTube bude robot Spot dostupný v druhé polovině roku 2019.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu? Ice Lake-SP v testu, jak vypadá výkon 10nm+ Xeonu?
V příštím roce zažijeme souboj nových serverových generací procesorů AMD a Intel, a to konkrétně Zen 3 "Milan" a "Ice Lake-SP" s jádry Sunny Cove. Nyní už tu máme první testy právě nových Intelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz Maximální takt Radeonu RX 6900 XT jsou BIOSem povolené 3 GHz
Příští týden vstoupí na trh grafická karta AMD Radeon RX 6900 XT, na kterou většina lidí bude zvědavá podobně jako na nové Bugatti. To znamená, že se možná pokochají testy s jejím výkonem, ale pořizovat si ji nebudou. Ovšem testy to budou asi zajímavé.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny AMD očekává, že AIB RX 6800 se budou brzy prodávat za doporučené ceny
Dá se říci, že veškeré nové Radeony, které se prodaly za firmou AMD doporučené ceny, jsou přímo její referenční modely. Verze od AIB jsou jednak nedostupné a kdyby byly, pak za výrazně vyšší ceny, než jaké se očekávaly. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře