www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

VideoCardz: GeForce RTX SUPER přijdou v červenci, jaké mají specifikace?

VideoCardz: GeForce RTX SUPER přijdou v červenci, jaké mají specifikace?
, , aktualita
Server VideoCardz včera potvrdil informace od wccftech, že NVIDIA si chystá nové GeForce RTX SUPER, které přijdou velice brzy. Nyní tu máme další údaje o tom, kdy to bude a také už i první specifikace.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 20 SUPER mají dorazit na trh v polovině července, čili dle těchto informací ne ještě před tím, než AMD vrhne na trh své první Navi, jak tvrdí na wccftech. Ale to uvidíme brzy, protože pokud mají na wccftech pravdu, měli bychom se dočkat už příští týden v pátek (21. června). V ten den by ale dle VideoCardz mohlo dojít zatím jen k formálnímu představení karet, ostatně NVIDIA nemá zrovna ve zvyku nové GeForce představit a ihned i vypustit na trh. VideoCardz také tvrdí, že dle jejich zdrojů se AIB partneři o nových kartách sami dozvěděli teprve před několika dny, takže uvedení nových karet na trh už příští týden by dle toho ani nebylo možné. Nicméně využít se budou moci stávající designy s minimálními úpravami, takže by to na druhou stranu nemělo ani dlouho trvat.
 
 ne fotografie, ale fotomontáž dle toho, jak mají nové karty vypadat
 
Dále je tu otázka nových GPU či SKU. Nové GPU by měla nést RTX 2080 Ti SUPER, ovšem o té se nyní nic nového nedozvíme a ostatně i včerejší zpráva mluvila o tom, že tato karta má dorazit někdy později. To by právě ukazovalo na využití zbrusu nového GPU, protože v ostatních případech může NVIDIA využít to, co už má dávno k dispozici. 
 
Vedle toho ovšem nevíme nic dalšího o údajné RTX 2070 Ti, což by bylo SUPER ne-SUPER nové SKU, takže zbývají SUPER verze karet RTX 2060, 2070 a 2080. Ty však mohou NVIDII bohatě stačit na to, aby odrazila nástup dvou nových Radeonů Navi, které jsou firmou AMD stavěny právě jako konkurence pro RTX 2060 a 2070. 
 
NVIDIA GeForce RTX 20 (SUPER)
  GPU CUDA Paměti Propustnost na pin
GeForce RTX 2080 SUPER TU104-450
3072
8GB GDDR6
16 Gbps
GeForce RTX 2080 TU104-400
2944
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2070 SUPER TU104-410
2560
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2070 TU106-400
2304
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2060 SUPER TU106-410
2176
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2060 TU106-200
1920
6GB GDDR6
14 Gbps
 
Ostatní zásadní věci, které jsme se včera dozvěděli, by však měly být pravdivé. Těšit se můžeme především na novou RTX 2060 SUPER, která dostane více CUDA jader (plus RT a Tensor) i více paměti na širší sběrnici, a tedy i s vyšší propustností. Otázky zůstávají kolem taktů, které by mohly být popohnány odemknutým TDP či TBP. Rychlejší paměti má dostat také RTX 2080 SUPER, ale už ne díky širší sběrnici, nýbrž díky vyšší propustnosti na pin, která zařídí 512 GB/s. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář