www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

VideoCardz: GeForce RTX SUPER přijdou v červenci, jaké mají specifikace?

VideoCardz: GeForce RTX SUPER přijdou v červenci, jaké mají specifikace?
, , aktualita
Server VideoCardz včera potvrdil informace od wccftech, že NVIDIA si chystá nové GeForce RTX SUPER, které přijdou velice brzy. Nyní tu máme další údaje o tom, kdy to bude a také už i první specifikace.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce RTX 20 SUPER mají dorazit na trh v polovině července, čili dle těchto informací ne ještě před tím, než AMD vrhne na trh své první Navi, jak tvrdí na wccftech. Ale to uvidíme brzy, protože pokud mají na wccftech pravdu, měli bychom se dočkat už příští týden v pátek (21. června). V ten den by ale dle VideoCardz mohlo dojít zatím jen k formálnímu představení karet, ostatně NVIDIA nemá zrovna ve zvyku nové GeForce představit a ihned i vypustit na trh. VideoCardz také tvrdí, že dle jejich zdrojů se AIB partneři o nových kartách sami dozvěděli teprve před několika dny, takže uvedení nových karet na trh už příští týden by dle toho ani nebylo možné. Nicméně využít se budou moci stávající designy s minimálními úpravami, takže by to na druhou stranu nemělo ani dlouho trvat.
 
 ne fotografie, ale fotomontáž dle toho, jak mají nové karty vypadat
 
Dále je tu otázka nových GPU či SKU. Nové GPU by měla nést RTX 2080 Ti SUPER, ovšem o té se nyní nic nového nedozvíme a ostatně i včerejší zpráva mluvila o tom, že tato karta má dorazit někdy později. To by právě ukazovalo na využití zbrusu nového GPU, protože v ostatních případech může NVIDIA využít to, co už má dávno k dispozici. 
 
Vedle toho ovšem nevíme nic dalšího o údajné RTX 2070 Ti, což by bylo SUPER ne-SUPER nové SKU, takže zbývají SUPER verze karet RTX 2060, 2070 a 2080. Ty však mohou NVIDII bohatě stačit na to, aby odrazila nástup dvou nových Radeonů Navi, které jsou firmou AMD stavěny právě jako konkurence pro RTX 2060 a 2070. 
 
NVIDIA GeForce RTX 20 (SUPER)
  GPU CUDA Paměti Propustnost na pin
GeForce RTX 2080 SUPER TU104-450
3072
8GB GDDR6
16 Gbps
GeForce RTX 2080 TU104-400
2944
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2070 SUPER TU104-410
2560
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2070 TU106-400
2304
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2060 SUPER TU106-410
2176
8GB GDDR6
14 Gbps
GeForce RTX 2060 TU106-200
1920
6GB GDDR6
14 Gbps
 
Ostatní zásadní věci, které jsme se včera dozvěděli, by však měly být pravdivé. Těšit se můžeme především na novou RTX 2060 SUPER, která dostane více CUDA jader (plus RT a Tensor) i více paměti na širší sběrnici, a tedy i s vyšší propustností. Otázky zůstávají kolem taktů, které by mohly být popohnány odemknutým TDP či TBP. Rychlejší paměti má dostat také RTX 2080 SUPER, ale už ne díky širší sběrnici, nýbrž díky vyšší propustnosti na pin, která zařídí 512 GB/s. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží DRAMeXchange: ceny pamětí DRAM klesají, NAND se drží
Ceny pamětí DRAM jsou dlouhodobě na sestupu a vypadá to, že můžeme ještě počítat s jejich zlevňováním. Dolů by šla i cena NAND Flash, pokud by se Toshibě nestala nepříjemnost s výpadkem proudu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře