Virgin Galactic dostala povolení ke komerčním vesmírným letům s turisty

Virgin Galactic dostala povolení ke komerčním vesmírným letům s turisty
, , aktualita
Vesmírný turismus se postupně stává realitou. FAA nyní udělila povolení společnosti Virgin Galactic ke komerčním vesmírným letům s pasažéry. Teď už je jen potřeba počkat na další testy a později mít opravdu hodně peněz na lístek.
K oblíbeným
reklama
Zanedlouho nebude cestování do Vesmíru něčím až tak vzdáleným. Sice půjde o velmi drahou záležitost, ale vypadá to, že zde bude hned několik společností, které budou nabízet lety do výšky okolo 100 km nad zemský povrch. Vedle Blue Origin, který poletí nahoru už 20. července s bratry Bezosovými i vítězem aukce prvního lístku, tu máme i společnosti jako SpaceX a Virgin Galactic. Právě Virgin Galactic se stává první společností, která od FAA získala povolení ke komerčním letům do Vesmíru s turisty. Rozšiřuje tak původní licenci z roku 2016, která tehdy nezahrnovala komerční lety s posádkou složenou i z lidí, kteří nebyli obsluhou samotné rakety.
 
Virgin Galactic
 
Povolení obdržela firma měsíc po úspěšném letu z 22. května, který opětovně potvrdil, že vše funguje dle předpokladů. Šlo o třetí let společnosti s lidskou posádkou a první, který startoval ze Spaceport America v Novém Mexiku. Raketa dosáhla rychlosti Mach 3 a výšky 55,5 mil (89 km), nesla také věci pro vědecké experimenty Flight Opportunities Program od NASA, které měly demonstrovat jejich fungování ve stavu velmi nízké gravitace. Prozatím se počítá s dalšími třemi testovacími lety, takže na "pravidelné linky" do Vesmíru si budeme muset ještě počkat. Původně sice byly plánovány zhruba na polovinu roku 2020, nyní se počítá spíše se začátkem roku 2022.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel uvádí konfigurace desktopových a mobilních Alder Lake, vypuštění potvrzeno Intel uvádí konfigurace desktopových a mobilních Alder Lake, vypuštění potvrzeno
Společnost Intel ve svém průvodci pro vývojáře ukazuje konfigurace desktopových a mobilních Alder Lake, které ostatně budou už brzy představeny a půjdou na trh. Bylo totiž potvrzeno datum jejich vypuštění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft má řešení pomalé cache Ryzenů ve Windows 11, bude zítra Microsoft má řešení pomalé cache Ryzenů ve Windows 11, bude zítra
I Windows 11 ukázaly, že brzký přechod na novou verzi operačního systému se nemusí vyplatit. Nyní se to týká především procesorů AMD, které trpí pod Windows 11 na pomalou L3 cache. Co na to Microsoft?
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
AMD údajně chystá 16jádrové Ryzen 7000 "Raphael-H" AMD údajně chystá 16jádrové Ryzen 7000 "Raphael-H"
AMD se ještě nechystá skoncovat s generací Zen 3, která poslouží ještě pro nová APU i CPU, ovšem následovat už budou Zen 4 a my se dozvídáme o tom, že příslušné Raphael-H mají nabídnout až 16 jader. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli první exoplanetu obíhající mrtvou hvězdu Astronomové našli první exoplanetu obíhající mrtvou hvězdu
Dá se předpokládat, že systémy s mrtvou hvězdou, v nichž dosud existují planety, jsou vcelku běžné, ale předpoklad není důkaz. Nyní ale byl potvrzen první takový, kde exoplaneta obíhá konkrétně bílého trpaslíka. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel varuje, DRM ve hrách nemusí mít rádo hybridní architekturu Alder Lake Intel varuje, DRM ve hrách nemusí mít rádo hybridní architekturu Alder Lake
Nedlouho před odhalením procesorů Alder Lake přichází od Intelu varování, dle nějž by některé hry s nimi mohly odmítnout fungovat. Nejde přitom o ně samotné, jako spíše o jejich DRM ochranu. Co tedy hrozí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů