www.svethardware.cz
>
>
>

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku
, , aktualita
Projekt Hyperloop rozhodně nespí a vedle mnoha oznámených tratí se bude budovat i nové výzkumné centrum. To bude mít na svědomí společnost Virgin Hyperloop One a má být postaveno ve Španělsku za 500 milionů USD.
reklama
Není to tak dávno, co společnost Virgin Hyperloop One oznámila záměr stavět Hyperloop dráhu v Indii. Nyní přichází s další novinkou, a tou je evropské vývojové centrum, které bude postaveno ve Španělsku. Konkrétně půjde o vesničku Bobadilla v provincii Malaga v Andalusii. Na stavbě bude se dohodlo se státem vlastněnou dopravní agenturou ADIF. Celý projekt si vyžádá investice okolo 500 milionů USD (cca 430 milionů EUR). Z toho množství bude téměř 30 % (přesněji 126 milionů EUR) financováno pomocí grantů a vládních půjček. Má se zde vyvíjet a testovat technologie Hyperloop, takže zde bude i testovací dráha.
 
Virgin Hyperloop One logo
 
Centrum bude mít rozlohu 19 tisíc m2 a mělo by být otevřeno v roce 2020. Předpokládá se, že zaměstná okolo 200 až 300 pracovníků. Centrum by rovněž mělo pomoci nastartovat tvorbu dalších pracovních míst v dodavatelských řetězcích. Nebude to zdaleka první dopravní společnost v Andalusii, ta je totiž naopak velkým dopravním centrem, neboť zde figuruje přes 9000 firem, které mají něco společného s transportem a logistikou včetně vývoje, ve kterém pracuje 20 tisíc lidí. Dokonce je zde v oblasti i vesmírný výzkum.
 
Virgin Hyperloop One logo dráha
 
ilustrační foto dráhy Hyperloop
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu Počítač Nvidia Jetson AGX Xavier slibuje 32 TOPS a 10W spotřebu
Nvidia není jen výrobcem grafických čipů, ale mluví i do technologií pro umělou inteligenci. Zde se jedná např. o počítače Jetson, které mohou být používány např. v autonomních autech. Nový Jetson AGX Xavier slibuje 32 bilionů operací za sekundu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře