www.svethardware.cz
>
>
>

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku
, , aktualita
Projekt Hyperloop rozhodně nespí a vedle mnoha oznámených tratí se bude budovat i nové výzkumné centrum. To bude mít na svědomí společnost Virgin Hyperloop One a má být postaveno ve Španělsku za 500 milionů USD.
reklama
Není to tak dávno, co společnost Virgin Hyperloop One oznámila záměr stavět Hyperloop dráhu v Indii. Nyní přichází s další novinkou, a tou je evropské vývojové centrum, které bude postaveno ve Španělsku. Konkrétně půjde o vesničku Bobadilla v provincii Malaga v Andalusii. Na stavbě bude se dohodlo se státem vlastněnou dopravní agenturou ADIF. Celý projekt si vyžádá investice okolo 500 milionů USD (cca 430 milionů EUR). Z toho množství bude téměř 30 % (přesněji 126 milionů EUR) financováno pomocí grantů a vládních půjček. Má se zde vyvíjet a testovat technologie Hyperloop, takže zde bude i testovací dráha.
 
Virgin Hyperloop One logo
 
Centrum bude mít rozlohu 19 tisíc m2 a mělo by být otevřeno v roce 2020. Předpokládá se, že zaměstná okolo 200 až 300 pracovníků. Centrum by rovněž mělo pomoci nastartovat tvorbu dalších pracovních míst v dodavatelských řetězcích. Nebude to zdaleka první dopravní společnost v Andalusii, ta je totiž naopak velkým dopravním centrem, neboť zde figuruje přes 9000 firem, které mají něco společného s transportem a logistikou včetně vývoje, ve kterém pracuje 20 tisíc lidí. Dokonce je zde v oblasti i vesmírný výzkum.
 
Virgin Hyperloop One logo dráha
 
ilustrační foto dráhy Hyperloop
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář