www.svethardware.cz
>
>
>

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku
, , aktualita
Projekt Hyperloop rozhodně nespí a vedle mnoha oznámených tratí se bude budovat i nové výzkumné centrum. To bude mít na svědomí společnost Virgin Hyperloop One a má být postaveno ve Španělsku za 500 milionů USD.
K oblíbeným
reklama
Není to tak dávno, co společnost Virgin Hyperloop One oznámila záměr stavět Hyperloop dráhu v Indii. Nyní přichází s další novinkou, a tou je evropské vývojové centrum, které bude postaveno ve Španělsku. Konkrétně půjde o vesničku Bobadilla v provincii Malaga v Andalusii. Na stavbě bude se dohodlo se státem vlastněnou dopravní agenturou ADIF. Celý projekt si vyžádá investice okolo 500 milionů USD (cca 430 milionů EUR). Z toho množství bude téměř 30 % (přesněji 126 milionů EUR) financováno pomocí grantů a vládních půjček. Má se zde vyvíjet a testovat technologie Hyperloop, takže zde bude i testovací dráha.
 
Virgin Hyperloop One logo
 
Centrum bude mít rozlohu 19 tisíc m2 a mělo by být otevřeno v roce 2020. Předpokládá se, že zaměstná okolo 200 až 300 pracovníků. Centrum by rovněž mělo pomoci nastartovat tvorbu dalších pracovních míst v dodavatelských řetězcích. Nebude to zdaleka první dopravní společnost v Andalusii, ta je totiž naopak velkým dopravním centrem, neboť zde figuruje přes 9000 firem, které mají něco společného s transportem a logistikou včetně vývoje, ve kterém pracuje 20 tisíc lidí. Dokonce je zde v oblasti i vesmírný výzkum.
 
Virgin Hyperloop One logo dráha
 
ilustrační foto dráhy Hyperloop
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář