www.svethardware.cz
>
>
>

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku

Virgin Hyperloop One postaví výzkumné centrum ve Španělsku
, , aktualita
Projekt Hyperloop rozhodně nespí a vedle mnoha oznámených tratí se bude budovat i nové výzkumné centrum. To bude mít na svědomí společnost Virgin Hyperloop One a má být postaveno ve Španělsku za 500 milionů USD.
reklama
Není to tak dávno, co společnost Virgin Hyperloop One oznámila záměr stavět Hyperloop dráhu v Indii. Nyní přichází s další novinkou, a tou je evropské vývojové centrum, které bude postaveno ve Španělsku. Konkrétně půjde o vesničku Bobadilla v provincii Malaga v Andalusii. Na stavbě bude se dohodlo se státem vlastněnou dopravní agenturou ADIF. Celý projekt si vyžádá investice okolo 500 milionů USD (cca 430 milionů EUR). Z toho množství bude téměř 30 % (přesněji 126 milionů EUR) financováno pomocí grantů a vládních půjček. Má se zde vyvíjet a testovat technologie Hyperloop, takže zde bude i testovací dráha.
 
Virgin Hyperloop One logo
 
Centrum bude mít rozlohu 19 tisíc m2 a mělo by být otevřeno v roce 2020. Předpokládá se, že zaměstná okolo 200 až 300 pracovníků. Centrum by rovněž mělo pomoci nastartovat tvorbu dalších pracovních míst v dodavatelských řetězcích. Nebude to zdaleka první dopravní společnost v Andalusii, ta je totiž naopak velkým dopravním centrem, neboť zde figuruje přes 9000 firem, které mají něco společného s transportem a logistikou včetně vývoje, ve kterém pracuje 20 tisíc lidí. Dokonce je zde v oblasti i vesmírný výzkum.
 
Virgin Hyperloop One logo dráha
 
ilustrační foto dráhy Hyperloop
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář