www.svethardware.cz
>
>
>

Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?

Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
, , aktualita
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
K oblíbeným
reklama
Borderlands 3 jsou k dispozici exkluzivně na Epic Games Store a založeny jsou na Unreal 4 Engine. Ohledně technické kvality tohoto titulu už bylo napsáno dost stížností. Jde jednak o celkovou náročnost, na kterou se nyní zaměříme, pak na časté sekání, velké problémy s verzí pro DirectX 12 (nicméně tato podpora je k dispozici v beta verzi) nebo chyby v samotné hře a jejích mechanismech. Lze tak říci, že by si tento titul zasloužil ještě alespoň pár týdnů vývoje a vypadá to, že autoři si to uvědomují, nicméně někdo určil, že Borderlands 3 prostě vyjdou nyní a přes to nejede vlak. 
 
 
Server wccftech i Guru3D provedl testy, a to pochopitelně pod DirectX 11, nebo s novější verzí tohoto API hra Borderlands 3 nespolupracovala tak, aby ji bylo možné spolehlivě vyzkoušet. Testovalo se na sestavě s Core i9-9900K na stabilním taktu 5 GHz se 16 GB DDR4-3200 a pod Windows 10 verze 1903. Použity byly ovladače Radeon 19.9.2 a GeForce 436.30. 
 
Podívat se můžeme také na srovnání grafiky se zapnutou a vypnutou funkcí FidelityFX od AMD. Vliv má snad pouze na podání země, respektive příslušných textur. 
 
 
Obrovský vliv na výkon má nastavení kvality a právě zde by mohla vězet příčina toho, proč je tento titul tak náročný. Pokud se podíváme na reálné rozdíly v zobrazení mezi Low a Badass, pak objevíme komplikovanější stínování, pár objektů navíc a více textur či detailnější textury, což jsou asi nejvíce patrné změny. Mezi High a Badass už najdeme minimální rozdíly, ovšem to platí v porovnání s nižšími nastaveními kvality i o výkonu. 
 
Co se týče schopnosti Borderlands 3 využít vícejádrové procesory, pak ta na dnešní dobu značně kulhá. Cokoliv nad 4 fyzická jádra (4C/4T) už je v jejím případě zbytečný luxus. 
 
A pak tu máme samotný výkon jednotlivých karet, který byl testován s druhým nejvyšším nastavením kvality. 
 
 
Z těchto testů je zřejmé, že ani Radeon RX Vega 64 či GTX 1070 nám nebude stačit na to, abychom si zahráli na průměrných 60 a více FPS. Tyto karty se sice této hranici blíží, ovšem z jiných her jsme zvyklí spíše na to, že v takovém případě mluvíme spíš o kartách kalibru GTX 1060 6GB a zde tak leda s nastavením kvality na Medium. A ruku na srdce, Borderlands 3 nemají zase tak úžasnou grafiku, aby to šlo jejím prostřednictvím ospravedlnit.
 
 
Pak ani není divu, že mocná RTX 2080 Ti nestačí na dosažení průměrných 60 FPS ve 4K a to zvládne až na ultraširokých 1440p. Pak se ani nemůžeme divit, že jsou s výkonem této hry nespokojeni i majitelé konzolí a že ani výkonná Xbox One X nestačí na to, co se od ní očekává. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek