www.svethardware.cz
>
>
>

Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?

Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
, , aktualita
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
K oblíbeným
reklama
Borderlands 3 jsou k dispozici exkluzivně na Epic Games Store a založeny jsou na Unreal 4 Engine. Ohledně technické kvality tohoto titulu už bylo napsáno dost stížností. Jde jednak o celkovou náročnost, na kterou se nyní zaměříme, pak na časté sekání, velké problémy s verzí pro DirectX 12 (nicméně tato podpora je k dispozici v beta verzi) nebo chyby v samotné hře a jejích mechanismech. Lze tak říci, že by si tento titul zasloužil ještě alespoň pár týdnů vývoje a vypadá to, že autoři si to uvědomují, nicméně někdo určil, že Borderlands 3 prostě vyjdou nyní a přes to nejede vlak. 
 
 
Server wccftech i Guru3D provedl testy, a to pochopitelně pod DirectX 11, nebo s novější verzí tohoto API hra Borderlands 3 nespolupracovala tak, aby ji bylo možné spolehlivě vyzkoušet. Testovalo se na sestavě s Core i9-9900K na stabilním taktu 5 GHz se 16 GB DDR4-3200 a pod Windows 10 verze 1903. Použity byly ovladače Radeon 19.9.2 a GeForce 436.30. 
 
Podívat se můžeme také na srovnání grafiky se zapnutou a vypnutou funkcí FidelityFX od AMD. Vliv má snad pouze na podání země, respektive příslušných textur. 
 
 
Obrovský vliv na výkon má nastavení kvality a právě zde by mohla vězet příčina toho, proč je tento titul tak náročný. Pokud se podíváme na reálné rozdíly v zobrazení mezi Low a Badass, pak objevíme komplikovanější stínování, pár objektů navíc a více textur či detailnější textury, což jsou asi nejvíce patrné změny. Mezi High a Badass už najdeme minimální rozdíly, ovšem to platí v porovnání s nižšími nastaveními kvality i o výkonu. 
 
Co se týče schopnosti Borderlands 3 využít vícejádrové procesory, pak ta na dnešní dobu značně kulhá. Cokoliv nad 4 fyzická jádra (4C/4T) už je v jejím případě zbytečný luxus. 
 
A pak tu máme samotný výkon jednotlivých karet, který byl testován s druhým nejvyšším nastavením kvality. 
 
 
Z těchto testů je zřejmé, že ani Radeon RX Vega 64 či GTX 1070 nám nebude stačit na to, abychom si zahráli na průměrných 60 a více FPS. Tyto karty se sice této hranici blíží, ovšem z jiných her jsme zvyklí spíše na to, že v takovém případě mluvíme spíš o kartách kalibru GTX 1060 6GB a zde tak leda s nastavením kvality na Medium. A ruku na srdce, Borderlands 3 nemají zase tak úžasnou grafiku, aby to šlo jejím prostřednictvím ospravedlnit.
 
 
Pak ani není divu, že mocná RTX 2080 Ti nestačí na dosažení průměrných 60 FPS ve 4K a to zvládne až na ultraširokých 1440p. Pak se ani nemůžeme divit, že jsou s výkonem této hry nespokojeni i majitelé konzolí a že ani výkonná Xbox One X nestačí na to, co se od ní očekává. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD bude pohánět nejsilnější evropský superpočítač AMD bude pohánět nejsilnější evropský superpočítač
Britové se chystají pro Univerzitu v Edinburghu nechat postavit superpočítač ARCHER2, který bude představovat nejsilnější evropský systém. Založen přitom bude na procesorech společnosti AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Walmart InHome: díky chytrým zámkům doručení až do ledničky Walmart InHome: díky chytrým zámkům doručení až do ledničky
Doba jde kupředu a Walmart se stává další společností, která využívá chytrých zařízení k usnadnění životů svých zákazníků. Díky chytrým zámkům nabídne doručování až do ledničky nakupujícího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala