www.svethardware.cz
>
>
>

Výkonnější Apple M1X má prý přijít s 12 jádry v 16" MacBooku Pro

Výkonnější Apple M1X má prý přijít s 12 jádry v 16" MacBooku Pro
, , aktualita
"Pokud si myslíte, že je M1 rychlý, to jste ještě neviděli M1X." Takovými slovy měl popsat připravovaný procesor Apple M1X jeden zdroj, který hovoří o příchodu výkonnější varianty M1. Má mít i více jader.
K oblíbeným
reklama
Nové procesory Apple M1 vypadají velmi slibně. Přináší velmi vysoký výkon při rozumné spotřebě, a tedy i mnohem lepším poměru výkonu a spotřeby. Na Internetu se nyní objevují úniky, které tvrdí, že Apple připravuje ještě výkonnější variantu Apple M1X. Zda to je, či není pravda, to ukáže až budoucnost. My se zatím můžeme podívat na to, co se šušká. Novinka by dle těchto informací měla přijít s 12 jádry.
 
Apple M1
 
Zůstala by čtveřice úsporných jader, ale počet výkonných by se zvýšil ze 4 na 8. To by z takového procesoru udělalo opravdu extrémně výkonnou mašinu (už M1 dle benchmarků překonává i nejeden high-endový čip Intelu).
 
Nepřijde mi však, že by to byl výkon samotného CPU, který je u M1X velkou otázkou. Tou je spíše množství integrované paměti RAM, které u M1 může dosahovat 8 GB nebo 16 GB. A tady by mohl být problém, protože tato množství určitě nebudou stačit "Pro" verzím různých Maců. Doufejme tedy, že M1X přijde alespoň s možností 32 GB RAM. Bohužel operační paměť vůbec nepřišla na přetřes. Apple M1X by se dle zdroje měl poprvé objevit v 16" verzi notebooku MacBook Pro a nemělo by jít o žádnou keynote. Vydání by mělo proběhnout pomocí standardní tiskové zprávy. Tak uvidíme.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb Rusko by mohlo pokutovat uživatele Starlinku či jiných cizích satelitních služeb
Dle ruské mutace Popular Mechanics se ruští zákonodárci chystají stanovit postih pro ty občany, kteří by se chtěli připojit k Internetu pomocí služby Starlink či případně jiných podobných satelitních ISP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end NVIDIA připravila GeForce GT 1010, nový absolutní low-end
NVIDIA si připravila novou grafickou kartu GeForce GT 1010, která pochopitelně moc výkonu nenabídne a nastupuje na trh za starý model GeForce GT 710. Sama je ostatně založena na staré architektuře Pascal, a to nehledě na konfiguraci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně NASA vyzkoušela SLS téměř v praxi, test však skončil předčasně
Vůbec poprvé se najednou zažehly hned čtyři motory RS-25, které se měly dostat na plný výkon v cca osmiminutovém testu, který měl zhruba odpovídat startu rakety SLS. Test ale trval jen přibližně minutu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře