www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
, , aktualita
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
K oblíbeným
reklama
Výroční verze procesoru Ryzen 7 2700X může nabídnout vyšší takty a/nebo nějakou speciální výbavu, jako třeba upravený chladič, honosnější obal či prostě nějaký dárek navíc. O grafické kartě Radeon VII by se dalo soudit to samé, přičemž v jejím případě může mít ona sama nějaké zvláštní provedení. 
 
 
Od AMD jsme se už dozvěděli, že se můžeme připravit na 29. duben, pokud o takový hardware máme zájem. Z obrázku je také patrné, že přinejmenším o design půjde také a že tu bude svou roli hrát zlatá slavnostní barva. Obzvláště takový Radeon VII může svou kombinací zlaté a červené zvláště imponovat zvláště čínským zákazníkům.  
 
Lisa Su nám k tomu napsala, že z kalifornského start-upu se během 50 let stala společnost zaměstnávající na 10.000 lidí, na niž je velice hrdá, stejně jako na to, jaký dopad měly její technologie na celý svět. AMD tak mohlo ovlivnit zlatou dobu polovodičového průmyslu a nyní se chystá načít dalších 50 let, v nichž chce dále měnit naše životy pomocí svých technologií. 
 
AMD Radeon VII ’50th Anniversary Edition’ dostane nejspíše červené podsvícení svého chladiče, což je zatím to jediné, co se o této verzi dá říci. Otázka zvýšených taktů tak zůstává otevřena. 
 
AMD Ryzen 7 2700X ’50th Anniversary Edition’ by pak dle wccftech opravdu měl nabídnout vyšší takty oproti standardní verzi modelu 2700X, jenomže Tom's Hardware mluví o nezměněných taktech. Bude to ovšem pravděpodobně poslední 12nm desktopový procesor, který AMD vypustí na trh před tím, než představí 7nm modely, ať už to budou serverové EPYC nebo Ryzen. Zajímavé je, že výroční verze byla spatřena s cenou 341 USD u prodejce, který jinak nabízí běžné verze za 383 dolarů. Co se týče konkrétních taktů, dá se uvažovat o tom, že turbo by mohlo jít až na 4,5 GHz. AMD to může případně podpořit vyšším TDP, ale to se ještě uvidí. 
 
Počkáme si tedy do 29. dubna, pak už bude vše jasné. 
 
Zdroj: AMD, VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů