www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
, , aktualita
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
K oblíbeným
reklama
Výroční verze procesoru Ryzen 7 2700X může nabídnout vyšší takty a/nebo nějakou speciální výbavu, jako třeba upravený chladič, honosnější obal či prostě nějaký dárek navíc. O grafické kartě Radeon VII by se dalo soudit to samé, přičemž v jejím případě může mít ona sama nějaké zvláštní provedení. 
 
 
Od AMD jsme se už dozvěděli, že se můžeme připravit na 29. duben, pokud o takový hardware máme zájem. Z obrázku je také patrné, že přinejmenším o design půjde také a že tu bude svou roli hrát zlatá slavnostní barva. Obzvláště takový Radeon VII může svou kombinací zlaté a červené zvláště imponovat zvláště čínským zákazníkům.  
 
Lisa Su nám k tomu napsala, že z kalifornského start-upu se během 50 let stala společnost zaměstnávající na 10.000 lidí, na niž je velice hrdá, stejně jako na to, jaký dopad měly její technologie na celý svět. AMD tak mohlo ovlivnit zlatou dobu polovodičového průmyslu a nyní se chystá načít dalších 50 let, v nichž chce dále měnit naše životy pomocí svých technologií. 
 
AMD Radeon VII ’50th Anniversary Edition’ dostane nejspíše červené podsvícení svého chladiče, což je zatím to jediné, co se o této verzi dá říci. Otázka zvýšených taktů tak zůstává otevřena. 
 
AMD Ryzen 7 2700X ’50th Anniversary Edition’ by pak dle wccftech opravdu měl nabídnout vyšší takty oproti standardní verzi modelu 2700X, jenomže Tom's Hardware mluví o nezměněných taktech. Bude to ovšem pravděpodobně poslední 12nm desktopový procesor, který AMD vypustí na trh před tím, než představí 7nm modely, ať už to budou serverové EPYC nebo Ryzen. Zajímavé je, že výroční verze byla spatřena s cenou 341 USD u prodejce, který jinak nabízí běžné verze za 383 dolarů. Co se týče konkrétních taktů, dá se uvažovat o tom, že turbo by mohlo jít až na 4,5 GHz. AMD to může případně podpořit vyšším TDP, ale to se ještě uvidí. 
 
Počkáme si tedy do 29. dubna, pak už bude vše jasné. 
 
Zdroj: AMD, VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář