www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
, , aktualita
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
K oblíbeným
reklama
Výroční verze procesoru Ryzen 7 2700X může nabídnout vyšší takty a/nebo nějakou speciální výbavu, jako třeba upravený chladič, honosnější obal či prostě nějaký dárek navíc. O grafické kartě Radeon VII by se dalo soudit to samé, přičemž v jejím případě může mít ona sama nějaké zvláštní provedení. 
 
 
Od AMD jsme se už dozvěděli, že se můžeme připravit na 29. duben, pokud o takový hardware máme zájem. Z obrázku je také patrné, že přinejmenším o design půjde také a že tu bude svou roli hrát zlatá slavnostní barva. Obzvláště takový Radeon VII může svou kombinací zlaté a červené zvláště imponovat zvláště čínským zákazníkům.  
 
Lisa Su nám k tomu napsala, že z kalifornského start-upu se během 50 let stala společnost zaměstnávající na 10.000 lidí, na niž je velice hrdá, stejně jako na to, jaký dopad měly její technologie na celý svět. AMD tak mohlo ovlivnit zlatou dobu polovodičového průmyslu a nyní se chystá načít dalších 50 let, v nichž chce dále měnit naše životy pomocí svých technologií. 
 
AMD Radeon VII ’50th Anniversary Edition’ dostane nejspíše červené podsvícení svého chladiče, což je zatím to jediné, co se o této verzi dá říci. Otázka zvýšených taktů tak zůstává otevřena. 
 
AMD Ryzen 7 2700X ’50th Anniversary Edition’ by pak dle wccftech opravdu měl nabídnout vyšší takty oproti standardní verzi modelu 2700X, jenomže Tom's Hardware mluví o nezměněných taktech. Bude to ovšem pravděpodobně poslední 12nm desktopový procesor, který AMD vypustí na trh před tím, než představí 7nm modely, ať už to budou serverové EPYC nebo Ryzen. Zajímavé je, že výroční verze byla spatřena s cenou 341 USD u prodejce, který jinak nabízí běžné verze za 383 dolarů. Co se týče konkrétních taktů, dá se uvažovat o tom, že turbo by mohlo jít až na 4,5 GHz. AMD to může případně podpořit vyšším TDP, ale to se ještě uvidí. 
 
Počkáme si tedy do 29. dubna, pak už bude vše jasné. 
 
Zdroj: AMD, VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů