www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII

Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
, , aktualita
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
K oblíbeným
reklama
Výroční verze procesoru Ryzen 7 2700X může nabídnout vyšší takty a/nebo nějakou speciální výbavu, jako třeba upravený chladič, honosnější obal či prostě nějaký dárek navíc. O grafické kartě Radeon VII by se dalo soudit to samé, přičemž v jejím případě může mít ona sama nějaké zvláštní provedení. 
 
 
Od AMD jsme se už dozvěděli, že se můžeme připravit na 29. duben, pokud o takový hardware máme zájem. Z obrázku je také patrné, že přinejmenším o design půjde také a že tu bude svou roli hrát zlatá slavnostní barva. Obzvláště takový Radeon VII může svou kombinací zlaté a červené zvláště imponovat zvláště čínským zákazníkům.  
 
Lisa Su nám k tomu napsala, že z kalifornského start-upu se během 50 let stala společnost zaměstnávající na 10.000 lidí, na niž je velice hrdá, stejně jako na to, jaký dopad měly její technologie na celý svět. AMD tak mohlo ovlivnit zlatou dobu polovodičového průmyslu a nyní se chystá načít dalších 50 let, v nichž chce dále měnit naše životy pomocí svých technologií. 
 
AMD Radeon VII ’50th Anniversary Edition’ dostane nejspíše červené podsvícení svého chladiče, což je zatím to jediné, co se o této verzi dá říci. Otázka zvýšených taktů tak zůstává otevřena. 
 
AMD Ryzen 7 2700X ’50th Anniversary Edition’ by pak dle wccftech opravdu měl nabídnout vyšší takty oproti standardní verzi modelu 2700X, jenomže Tom's Hardware mluví o nezměněných taktech. Bude to ovšem pravděpodobně poslední 12nm desktopový procesor, který AMD vypustí na trh před tím, než představí 7nm modely, ať už to budou serverové EPYC nebo Ryzen. Zajímavé je, že výroční verze byla spatřena s cenou 341 USD u prodejce, který jinak nabízí běžné verze za 383 dolarů. Co se týče konkrétních taktů, dá se uvažovat o tom, že turbo by mohlo jít až na 4,5 GHz. AMD to může případně podpořit vyšším TDP, ale to se ještě uvidí. 
 
Počkáme si tedy do 29. dubna, pak už bude vše jasné. 
 
Zdroj: AMD, VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů