Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox

Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox
, , aktualita
V případě společnosti AMD máme zatím zafixován spíše nezájem o ray tracing v reálném čase v počítačových hrách. Ovšem pod tím se mohou skrývat horečné přípravy, které už dle více indicií vyústí již v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
Prozatím táhne ray tracing do světa her pouze a jen společnost NVIDIA, která se očividně velice snaží spolupracovat s herními vývojáři. Je to pochopitelné, neboť kdo jiný by se měl zasadit o to, aby měl nový hardware v čipech karet GeForce RTX praktické využití? AMD však má možnost, kterou NVIDIA postrádá. 
 
 
Zrovna v příštím roce se na trh dostanou nové herní konzole, pro něž AMD připravuje speciální verze svých APU, které budou založené na architektuře RDNA a procesorové Zen. Otázka je především tak, co nabídne nová grafika apokud to bude podpora ray tracingu pro vykreslování grafiky v reálném čase, AMD tím v podstatě přenese povinnost zajistit softwarovou podporu na společnosti Microsoft a Sony. A ty už zase mají pod palcem řadu svých vlastních herních studií, která už nebudou mít jinou volbu než zahrnout potřebnou podporu do svých her, což se pak přinejmenším v případě Microsoftu přenese i do PC světa. 
 
Velká otázka je, v jaké podobě tato podpora přijde, jak se bude lišit od technologie firmy NVIDIA a kterých produktů se vůbec bude týkat. AMD se také už před necelým rokem nechalo slyšet, že o ray tracing zatím nemá zájem, a to dokud ten nezvládnou karty celého výkonnostního spektra. 
 
Názory a pohledy se mohou měnit, ovšem třeba také ne. Herních konzolí by se totiž takové vyjádření netýkalo, protože v jejich případě neexistuje hi-end a low-end, ale pouze jednotný hardware, který by ray tracing podporovat rozhodně mohl. Nyní o něčem takovém můžeme uvažovat i díky vyjádření Colina Pentyho, který pracoval na novém titulu Gears 5. Uvedl, že v Xboxu připravovaném v rámci projektu Scarlett budou zahrnuta specializovaná jádra pro ray tracing a že je sám velice nadšený z toho, co tento hardware zvládne. 
 
Z tohoto vyjádření však nelze v žádném případě usuzovat, že by něco podobného měly dostat i nové grafické karty AMD pro PC nebo snad také APU pro příští PlayStation, i když v případě PC jisté známky tu jsou. Mluvilo se o tom, že jej budou podporovat výkonné čipy Navi 20, ale to jsou zatím přinejlepším fámy. Ostatně konzole budou mít v každém případě speciální APU navrhnutá divizí Semicustom a tato APU až na základ v podobě architektur Zen a RDNA nebudou mít nic společného s produkty pro PC. Takže zatím nezbývá než čekat. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala