Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox

Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox
, , aktualita
V případě společnosti AMD máme zatím zafixován spíše nezájem o ray tracing v reálném čase v počítačových hrách. Ovšem pod tím se mohou skrývat horečné přípravy, které už dle více indicií vyústí již v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
Prozatím táhne ray tracing do světa her pouze a jen společnost NVIDIA, která se očividně velice snaží spolupracovat s herními vývojáři. Je to pochopitelné, neboť kdo jiný by se měl zasadit o to, aby měl nový hardware v čipech karet GeForce RTX praktické využití? AMD však má možnost, kterou NVIDIA postrádá. 
 
 
Zrovna v příštím roce se na trh dostanou nové herní konzole, pro něž AMD připravuje speciální verze svých APU, které budou založené na architektuře RDNA a procesorové Zen. Otázka je především tak, co nabídne nová grafika apokud to bude podpora ray tracingu pro vykreslování grafiky v reálném čase, AMD tím v podstatě přenese povinnost zajistit softwarovou podporu na společnosti Microsoft a Sony. A ty už zase mají pod palcem řadu svých vlastních herních studií, která už nebudou mít jinou volbu než zahrnout potřebnou podporu do svých her, což se pak přinejmenším v případě Microsoftu přenese i do PC světa. 
 
Velká otázka je, v jaké podobě tato podpora přijde, jak se bude lišit od technologie firmy NVIDIA a kterých produktů se vůbec bude týkat. AMD se také už před necelým rokem nechalo slyšet, že o ray tracing zatím nemá zájem, a to dokud ten nezvládnou karty celého výkonnostního spektra. 
 
Názory a pohledy se mohou měnit, ovšem třeba také ne. Herních konzolí by se totiž takové vyjádření netýkalo, protože v jejich případě neexistuje hi-end a low-end, ale pouze jednotný hardware, který by ray tracing podporovat rozhodně mohl. Nyní o něčem takovém můžeme uvažovat i díky vyjádření Colina Pentyho, který pracoval na novém titulu Gears 5. Uvedl, že v Xboxu připravovaném v rámci projektu Scarlett budou zahrnuta specializovaná jádra pro ray tracing a že je sám velice nadšený z toho, co tento hardware zvládne. 
 
Z tohoto vyjádření však nelze v žádném případě usuzovat, že by něco podobného měly dostat i nové grafické karty AMD pro PC nebo snad také APU pro příští PlayStation, i když v případě PC jisté známky tu jsou. Mluvilo se o tom, že jej budou podporovat výkonné čipy Navi 20, ale to jsou zatím přinejlepším fámy. Ostatně konzole budou mít v každém případě speciální APU navrhnutá divizí Semicustom a tato APU až na základ v podobě architektur Zen a RDNA nebudou mít nic společného s produkty pro PC. Takže zatím nezbývá než čekat. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře