Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox

Vývojář Gears 5 zmínil ray tracingová jádra v čipech AMD pro příští Xbox
, , aktualita
V případě společnosti AMD máme zatím zafixován spíše nezájem o ray tracing v reálném čase v počítačových hrách. Ovšem pod tím se mohou skrývat horečné přípravy, které už dle více indicií vyústí již v příštím roce.
K oblíbeným
reklama
Prozatím táhne ray tracing do světa her pouze a jen společnost NVIDIA, která se očividně velice snaží spolupracovat s herními vývojáři. Je to pochopitelné, neboť kdo jiný by se měl zasadit o to, aby měl nový hardware v čipech karet GeForce RTX praktické využití? AMD však má možnost, kterou NVIDIA postrádá. 
 
 
Zrovna v příštím roce se na trh dostanou nové herní konzole, pro něž AMD připravuje speciální verze svých APU, které budou založené na architektuře RDNA a procesorové Zen. Otázka je především tak, co nabídne nová grafika apokud to bude podpora ray tracingu pro vykreslování grafiky v reálném čase, AMD tím v podstatě přenese povinnost zajistit softwarovou podporu na společnosti Microsoft a Sony. A ty už zase mají pod palcem řadu svých vlastních herních studií, která už nebudou mít jinou volbu než zahrnout potřebnou podporu do svých her, což se pak přinejmenším v případě Microsoftu přenese i do PC světa. 
 
Velká otázka je, v jaké podobě tato podpora přijde, jak se bude lišit od technologie firmy NVIDIA a kterých produktů se vůbec bude týkat. AMD se také už před necelým rokem nechalo slyšet, že o ray tracing zatím nemá zájem, a to dokud ten nezvládnou karty celého výkonnostního spektra. 
 
Názory a pohledy se mohou měnit, ovšem třeba také ne. Herních konzolí by se totiž takové vyjádření netýkalo, protože v jejich případě neexistuje hi-end a low-end, ale pouze jednotný hardware, který by ray tracing podporovat rozhodně mohl. Nyní o něčem takovém můžeme uvažovat i díky vyjádření Colina Pentyho, který pracoval na novém titulu Gears 5. Uvedl, že v Xboxu připravovaném v rámci projektu Scarlett budou zahrnuta specializovaná jádra pro ray tracing a že je sám velice nadšený z toho, co tento hardware zvládne. 
 
Z tohoto vyjádření však nelze v žádném případě usuzovat, že by něco podobného měly dostat i nové grafické karty AMD pro PC nebo snad také APU pro příští PlayStation, i když v případě PC jisté známky tu jsou. Mluvilo se o tom, že jej budou podporovat výkonné čipy Navi 20, ale to jsou zatím přinejlepším fámy. Ostatně konzole budou mít v každém případě speciální APU navrhnutá divizí Semicustom a tato APU až na základ v podobě architektur Zen a RDNA nebudou mít nic společného s produkty pro PC. Takže zatím nezbývá než čekat. 
 
Zdroj: Guru3D


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář