reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Vzácné Gundam verze Asus RTX 3080 ve Vietnamu těží Ethereum

, , aktualita
Vzácné Gundam verze Asus RTX 3080 ve Vietnamu těží Ethereum
Očekávalo se, že po nástupu nových grafických karet NVIDIA GeForce 3000 LHR vybavených omezovačem těžby Etherea značně vzroste zájem o starší verze. To nyní dobře ukazují snímky z Vietnamu. 
Grafické karty NVIDIA GeForce RTX 3000, které nemají ve výbavě omezovač výkonu těžby Etherea, se staly velice žádaným zbožím, přičemž už ani nezaznamenáváme informace o tom, že by se těžaři zoufale snažili daný omezovač vypnout či obejít. Ostatně ani dříve by se jim to nepovedlo nebýt toho, že NVIDIA sama vypustila do světa ovladače, v nichž omezovač nebyl, což už se asi nestane. A nejde tu jen o jeho vypreparování z ovladačů, ale především o to, aby pak karty takový pozměněný software přijaly a právě o tom je ona proklamovaná spolupráce mezi ovladači, firmwarem a hardwarem. 
 
 
Nyní tak těžařům Ethera nezbývá než se smířit s kartami AMD, nižším výkonem NVIDIÍ, anebo hledat starší verze karet. Právě to se nyní děje ve Vietnamu, kde se už přinejmenším jeden z prodejců specializuje na stavbu těžebních rigů z takových karet, a to v tomto případě včetně mnohých vzácných verzí Asus RTX 3080 série Gundam (přesně RTX 3080 ROG STRIX GUNDAM). Ty jsou dle VideoCardz jinde v podstatě nedostupné zboží i přes obecně lepší situaci. A pokud jsou dostupné, prodávají se za ceny kolem 2300 USD. 
 
 
Pro běžného zákazníka z řad hráčů může být nyní už spíše zábavné sledovat toto snažení, neboť o verze karet nepatřící mezi LHR se budou bít sami těžaři mezi sebou, zatímco hráči budou mít na trhu dostupný (doufejme) stále větší výběr karet. A postupně budou non-LHR karty stále vzácnější.
 
 
Tyto snímky také dokazují, že nedávné zprávy o rozprodávání těžebních rigů v Číně opravdu nelze aplikovat na celý svět, zvláště když víme, jak se Čína v poslední době snaží na těžaře zakleknout. Čili tam jde o vskutku speciální situaci a stav a neznamená to, že by se už těžba Etherea nevyplácela, pokud jde tedy o GeForce bez omezovače. 


reklama
reklama
reklama
reklama