www.svethardware.cz
>
>
>
>

WCCFTech: Partneři NVIDIE dostanou nové karty na konci prázdnin

WCCFTech: Partneři NVIDIE dostanou nové karty na konci prázdnin
, , aktualita
Server WCCFTech přinesl informaci, která má pocházet z jeho vlastních zdrojů v průmyslu, a sice že NVIDIA začne svým AIB partnerům rozesílat nové grafické karty GeForce na konci srpna až na začátku září. 
K oblíbeným
reklama
Dříve se přitom uvažovalo o tom, že nové grafické karty se k partnerům NVIDIE možná dostanou už přímo uprostřed letních prázdnin nebo na začátku srpna. Dle WCCFTech to bude spíše na samotném konci srpna až v září a kdo ví, třeba NVIDIA dříve opravdu plánovala je dostat na trh dříve a nyní se rozhodla nástup trošku pozdržet kvůli údajným problémům s odbytem Pascalů, jichž bylo vyrobeno příliš mnoho a kvůli velice ochablému zájmu kryptotěžařů se neudaly.
 
 
Dle WCCFTech zůstává Turing to nejpravděpodobnější označení nové herní generace a nejspíše pak půjde o karty s označením GeForce GTX 1180 a podobně. To vše přitom znamená, že by první zástupci nové generace karet měli být vypuštěni na trh během několika týdnů po začátku září, takže můžeme uvažovat o říjnu či konci září, pokud budeme optimističtí. 
 
Nicméně to, že karty budou na trhu k dispozici několik týdnů poté, co se dostanou k AIB partnerům NVIDIE, je čistě jen odhad. Ono to totiž může trvat také několik měsíců, pokud se NVIDIA rozhodne jejich představení odložit a mezitím se budou budovat skladové zásoby. Nicméně v té době bychom měli už v podstatě s jistotou vědět, že nové karty jsou na světě, protože taková věc se už nemůže udržet v tajnosti. 
 
Ostatně dle zdroje serveru WCCFTech má být úvodní množství karet rozeslané NVIDIÍ velice omezené, a to třeba i jen několik set kusů na firmu. Z toho bude navíc řada kusů použita pro účely vývoje nereferenčních karet či jejich chladičů. Očekává se tak, že první karty se na trhu za doporučené ceny prodávat nebudou a menší trhy, jako ten náš, v takovém případě rovnou ostrouhají. 
 
A nakonec tu máme další indicii hovořící o tom, že by GPU Turing opravdu mohly být 7nm. Společnost TSMC totiž potvrdila, že začala pro NVIDII vyrábět nejmenovaná 7nm GPU, což by mohly být právě GeForce GTX 1180 a 1170. Ostatně to by vysvětlovalo, proč by první várky karet měly být značně omezené. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek