reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně

, , aktualita
Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně
K neobvyklému dvoustupňovému vylepšení hodnocení sáhl analytik z Wells Fargo, když změnil toto hodnocení firmy NVIDIA ze stupně Underperform na Outperform. S tím bude spojeno i to, že jde o nového analytika, ale co jej k tomu vedlo? 
Wells Fargo vylepšila hodnocení NVIDIE rovnou o dva stupně
Ashraf Eassa z The Motley Fool k tomu prozradil, že donedávna ve Wells Fargo hodnotil výkony NVIDIE David Wong, který byl nedávno nahrazen Aaronem Rakersem. Wells Fargo přitom nyní sáhla k neobvyklé změně hodnocení firmy o dva stupně, což s sebou přineslo i změnu cílové hodnoty akcií ze 140 dolarů na 315 dolarů. Reálná cena akcií NVIDIE se mimochodem už několik měsíců motá kolem 260 dolarů poté, co od roku 2016 prudce vzrostla z pouhých 30 dolarů. I Wells Fargo tak nyní uznává, že NVIDIA tuto cenu má, a to především díky jejím vyhlídkám na trhu s umělou inteligencí a cloudovými technologiemi. 
 
 
Právě v roce 2016 si NVIDIA od Wells Fargo vysloužila onu známku Underperform, zatímco akcie NVIDIE poté oproti jejímu očekávání zamířily prudce vzhůru, takže je více než zřejmé, že se v této bance velice zmýlili. Ale co je k tomu vedlo? 
 
Dle Wells Fargo měla NVIDIA mít velké problémy s generací AMD Polaris a osobně mi není úplně jasné, co je k takovému přesvědčení vedlo. Ve skutečnosti se generace Polaris ukázala jako spíše slabý soupeř, který byl úspěšnější spíše jen mezi těžaři kryptoměn. Druhá vlna těžby ale nedávno skončila a možná že právě to je jeden z hlavních důvodů, proč Wells Fargo nyní mění hodnocení NVIDIE i přes citované problémy s vyčištěním skladů zaplněných starými čipy před nástupem nové generace. 
 
Jensen Huang navíc ohlásil Turing jako architekturu, která představuje největší pokrok v posledních 12 letech, takže i jeho prezentaci určitě ve Wells Fargo vzali v potaz. 
 
Aaron Rakers tak říká, že NVIDIA má dobrou výchozí pozici k tomu, aby přinesla úspěšné produkty pro herní trh i rostoucí trh s datovými centry, HPC a umělou inteligencí, kam patří také autonomní řízení vozů, zdravotnictví či obecně robotika. Vedle toho uvádí, že počet vývojářů pracující s CUDA pouze za poslední rok vzrostl z 350 tisíc na 850 tisíc a že právě NVIDIA má svůj hardware (Volta GV100) v novém superpočítači Summit, který se usídlil v čele žebříčku TOP500. 
 
Samotná NVIDIA dosud nezveřejnila informace o tržbách a zisku za druhé letošní čtvrtletí, které ukážou, jak se dokázala vypořádat a opadlým zájmem těžařů a zvědaví můžeme být také na údaje za toto čtvrtletí, které zase ukáží, jak horké to bylo s informacemi o vratkách nepotřebných GPU. 
 
Zdroj: wccftech


reklama
reklama
reklama