www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 May 2019 jsou tu

Windows 10 May 2019 jsou tu
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
K oblíbeným
reklama
Toto oznámení přichází krátce poté, co se objevil problém se službou obnovení Windows, nicméně ta se týká čerstvých instalací a jejich následných aktualizací, takže s upgradem existujícího systému snad v tomto ohledu nevznikne potíž. Nicméně vzhledem ke zkušenostem z nástupu minulých velkých aktualizací systému existuje vysoká šance, že se objeví jiné a neméně závažné potíže. Minulý rok na podzim to byla především mizející uživatelská data
 
 
Pokud se tak nyní podíváte na nabídku Windows Update, pak vám už může být nabídnuta verze Windows 10 1903, ovšem také nemusí, což bude asi ve většině případů. Zvláště tehdy se vyplatí si počkat a do aktualizace se nepouštět, protože tím spíše by se nám nemusely vyhnout problémy. I tak ale bude možné si novou verzi stáhnout a nainstalovat jednoduše prostřednictvím Media Creation Tool
 
Microsoft sám tvrdí, že právě distribuovaná verze zaznamenala pozitivní ohlasy a dobrá jsou také data z telemetrie, takže s ní jde na trh. Zároveň uvádí, že na rozdíl od předchozích aktualizací nyní sám má opatrný přístup, takže lze usuzovat, že verze 1903 se asi bude šířit pomaleji, ale to ostatně ani nemáme možnost sledovat. 
 
A co nového nám Windows 10 May 2019 Update vůbec nabídne? Bude tu třeba Windows Sandbox pro bezpečné provozování nedůvěryhodných aplikací. Dále tu budou Intelligent Active Hours jako volba pro čas, kdy se mají provádět aktualizace, jejichž instalace by už opravdu neměla přerušovat práci. Pak tu je také vedle již dostupného standardního a temného motivu také nový světlý motiv, funkce Cortany a Windows Search budou odděleny, více zabudovaných aplikací půjde odinstalovat a pak tu máme i novinky pro náročnější uživatele, čili tzv. powerusers. 
 
Hlavní podpora Windows 10 z dubna 2018 bude ukončena letos v listopadu, kdy by už měla být nová verze k dispozici pro všechna kompatibilní zařízení. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu Zhrzený bývalý řidič autonomních vozů Waymo záměrně způsobil nehodu
Jeden z bývalých řidičů autonomních aut Waymo byl vyhozen za problémy s bezpečností. A očividně právem, protože si svou frustraci vybil pomstou a tím, že později přinutil autonomní vůz společnosti nabourat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas The Boring Company Elona Muska dokončila hloubení tunelu v Las Vegas
V Las Vegas Convention Center buduje společnost The Boring Company dva tunely, přičemž nedávno dokončila hloubení jednoho z nich. Tato událost byla v podobě videa sdílena i na Twitteru. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat? Half-Life: Alyx přijde na trh 23. března, co budeme potřebovat?
Společnost Valve ohlásila, že její Half-Life: Alyx bude vypuštěn na trh 23. března, čili zhruba za půldruhého měsíce. Vedle toho se můžeme podívat na hardwarové požadavky v případě počítačové sestavy. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce Covid-19 ohrožuje IT průmysl, lidé se nevracejí do práce
Dnes jsme se dozvěděli, že NVIDIA raději předem snížila své očekávané tržby v tomto kvartálu o 100 milionů dolarů, aby v nich počítala s dopady koronaviru Covid-19. Další podobné zprávy přicházejí od Tchaj-wanských firem.
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0 Deska ASRock s čipsetem AMD B550A je na světě, potvrzuje se PCIe 4.0
Komachi Ensaka na svém twitterovém účtu zveřejnil snímky základní desky ASRock B550AM, čili Micro-ATX verze desky se novým čipsetem B550A. Takové desky mají být určeny pro OEM zákazníky. 
14.2.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů