www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 May 2019 jsou tu

Windows 10 May 2019 jsou tu
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
K oblíbeným
reklama
Toto oznámení přichází krátce poté, co se objevil problém se službou obnovení Windows, nicméně ta se týká čerstvých instalací a jejich následných aktualizací, takže s upgradem existujícího systému snad v tomto ohledu nevznikne potíž. Nicméně vzhledem ke zkušenostem z nástupu minulých velkých aktualizací systému existuje vysoká šance, že se objeví jiné a neméně závažné potíže. Minulý rok na podzim to byla především mizející uživatelská data
 
 
Pokud se tak nyní podíváte na nabídku Windows Update, pak vám už může být nabídnuta verze Windows 10 1903, ovšem také nemusí, což bude asi ve většině případů. Zvláště tehdy se vyplatí si počkat a do aktualizace se nepouštět, protože tím spíše by se nám nemusely vyhnout problémy. I tak ale bude možné si novou verzi stáhnout a nainstalovat jednoduše prostřednictvím Media Creation Tool
 
Microsoft sám tvrdí, že právě distribuovaná verze zaznamenala pozitivní ohlasy a dobrá jsou také data z telemetrie, takže s ní jde na trh. Zároveň uvádí, že na rozdíl od předchozích aktualizací nyní sám má opatrný přístup, takže lze usuzovat, že verze 1903 se asi bude šířit pomaleji, ale to ostatně ani nemáme možnost sledovat. 
 
A co nového nám Windows 10 May 2019 Update vůbec nabídne? Bude tu třeba Windows Sandbox pro bezpečné provozování nedůvěryhodných aplikací. Dále tu budou Intelligent Active Hours jako volba pro čas, kdy se mají provádět aktualizace, jejichž instalace by už opravdu neměla přerušovat práci. Pak tu je také vedle již dostupného standardního a temného motivu také nový světlý motiv, funkce Cortany a Windows Search budou odděleny, více zabudovaných aplikací půjde odinstalovat a pak tu máme i novinky pro náročnější uživatele, čili tzv. powerusers. 
 
Hlavní podpora Windows 10 z dubna 2018 bude ukončena letos v listopadu, kdy by už měla být nová verze k dispozici pro všechna kompatibilní zařízení. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře