www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 May 2019 jsou tu

Windows 10 May 2019 jsou tu
, , aktualita
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
K oblíbeným
reklama
Toto oznámení přichází krátce poté, co se objevil problém se službou obnovení Windows, nicméně ta se týká čerstvých instalací a jejich následných aktualizací, takže s upgradem existujícího systému snad v tomto ohledu nevznikne potíž. Nicméně vzhledem ke zkušenostem z nástupu minulých velkých aktualizací systému existuje vysoká šance, že se objeví jiné a neméně závažné potíže. Minulý rok na podzim to byla především mizející uživatelská data
 
 
Pokud se tak nyní podíváte na nabídku Windows Update, pak vám už může být nabídnuta verze Windows 10 1903, ovšem také nemusí, což bude asi ve většině případů. Zvláště tehdy se vyplatí si počkat a do aktualizace se nepouštět, protože tím spíše by se nám nemusely vyhnout problémy. I tak ale bude možné si novou verzi stáhnout a nainstalovat jednoduše prostřednictvím Media Creation Tool
 
Microsoft sám tvrdí, že právě distribuovaná verze zaznamenala pozitivní ohlasy a dobrá jsou také data z telemetrie, takže s ní jde na trh. Zároveň uvádí, že na rozdíl od předchozích aktualizací nyní sám má opatrný přístup, takže lze usuzovat, že verze 1903 se asi bude šířit pomaleji, ale to ostatně ani nemáme možnost sledovat. 
 
A co nového nám Windows 10 May 2019 Update vůbec nabídne? Bude tu třeba Windows Sandbox pro bezpečné provozování nedůvěryhodných aplikací. Dále tu budou Intelligent Active Hours jako volba pro čas, kdy se mají provádět aktualizace, jejichž instalace by už opravdu neměla přerušovat práci. Pak tu je také vedle již dostupného standardního a temného motivu také nový světlý motiv, funkce Cortany a Windows Search budou odděleny, více zabudovaných aplikací půjde odinstalovat a pak tu máme i novinky pro náročnější uživatele, čili tzv. powerusers. 
 
Hlavní podpora Windows 10 z dubna 2018 bude ukončena letos v listopadu, kdy by už měla být nová verze k dispozici pro všechna kompatibilní zařízení. 
 
Zdroj: Microsoft 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře