www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 porušují holandské zákony nejasnou telemetrií

Windows 10 porušují holandské zákony nejasnou telemetrií
, , aktualita
Operační systém Microsoft Windows 10 má další problém. Tentokrát se do hry vložil holandský úřad pro ochranu osobních dat, podle jehož slov tento systém porušuje holandské zákony a Microsoftu hrozí sankce za porušování.
reklama
Microsoft Windows 10 je operační systém, který Microsoftu i uživatelům přináší nemalé problémy. Ať už jde o násilné uvádění, nadměrnou telemetrii nebo automatická instalace nevyžádaných aplikací. Právě telemetrie (sledování chování uživatelů) je trnem v oku holandským úřadům, konkrétně tomu, který se stará o ochranu osobních dat (Dutch Data Protection Authority - DPA). Došlo to dokonce tak daleko, že Microsoft má dle slov úřadu porušovat holandské zákony a pokud problémy urychleně nevyřeší, hrozí mu sankce.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
V tomto případě jde o to, že Microsoft nedostatečně informuje o rozsahu telemetrie. Zatímco u té základní je docela dobře specifikováno, co se s daty uživatelů děje, při plné telemetrii tomu tak není. Microsoft přesně nespecifikuje jaká data jsou telemetrií sbírána, jak se zpracovávají a k čemu jsou vlastně používána. Uživatel tak nemůže podat informovaný souhlas, neboť nebyl dostatečně informován.
 
Přitěžující okolností je i to, že plná telemetrie se zapíná automaticky, a to dokonce i někdy při aktualizacích. Tak se stalo např. při nainstalování Creators Update, kdy i uživatelům základní formy došlo k přepnutí plnou, pokud si při aktualizaci nedali dostatečně pozor. Microsoft naznačil, že se pokusí odstranit všechny zjištěné neduhy a budoucí aktualizace by měly v uživatelských podmínkách obsahovat podrobný popis toho jaká data se sbírají, co se s nimi děje a proč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
15.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
15.2.2019, aktualita, Jan Vítek