www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 porušují holandské zákony nejasnou telemetrií

Windows 10 porušují holandské zákony nejasnou telemetrií
, , aktualita
Operační systém Microsoft Windows 10 má další problém. Tentokrát se do hry vložil holandský úřad pro ochranu osobních dat, podle jehož slov tento systém porušuje holandské zákony a Microsoftu hrozí sankce za porušování.
K oblíbeným
reklama
Microsoft Windows 10 je operační systém, který Microsoftu i uživatelům přináší nemalé problémy. Ať už jde o násilné uvádění, nadměrnou telemetrii nebo automatická instalace nevyžádaných aplikací. Právě telemetrie (sledování chování uživatelů) je trnem v oku holandským úřadům, konkrétně tomu, který se stará o ochranu osobních dat (Dutch Data Protection Authority - DPA). Došlo to dokonce tak daleko, že Microsoft má dle slov úřadu porušovat holandské zákony a pokud problémy urychleně nevyřeší, hrozí mu sankce.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
V tomto případě jde o to, že Microsoft nedostatečně informuje o rozsahu telemetrie. Zatímco u té základní je docela dobře specifikováno, co se s daty uživatelů děje, při plné telemetrii tomu tak není. Microsoft přesně nespecifikuje jaká data jsou telemetrií sbírána, jak se zpracovávají a k čemu jsou vlastně používána. Uživatel tak nemůže podat informovaný souhlas, neboť nebyl dostatečně informován.
 
Přitěžující okolností je i to, že plná telemetrie se zapíná automaticky, a to dokonce i někdy při aktualizacích. Tak se stalo např. při nainstalování Creators Update, kdy i uživatelům základní formy došlo k přepnutí plnou, pokud si při aktualizaci nedali dostatečně pozor. Microsoft naznačil, že se pokusí odstranit všechny zjištěné neduhy a budoucí aktualizace by měly v uživatelských podmínkách obsahovat podrobný popis toho jaká data se sbírají, co se s nimi děje a proč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře