www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace
, , aktualita
Microsoft nedávno zveřejnil aktualizaci, která vedle příslibu snížení výkonnostního dopadu oprav exploitů v procesorech Intel a AMD přinesla také něco zcela neplánovaného, a sice prudké snížení výkonu v některých hrách. Jak Microsoft reaguje?
K oblíbeným
reklama
Instalace nejnovějších aktualizací probíhá ve Windows 10 zcela automaticky a uživatelé se musí sami postarat o to, aby je alespoň pozdrželi. A že to má v dnešní době smysl, to už se ukázalo mnohokrát, takže nyní přichází od Microsoftu logický krok. Aktualizace se budou ze systému Windows 10 také samy odinstalovávat, pokud se ukáže, že jsou problémové. 
 
 
Nejnovější aktualizace, která způsobila řadě uživatelů problémy, je KB4482887. Ta přitom způsobila "pouze" pokles výkonu v některých hrách jako Destiny 2, přičemž jiné aktualizace mohou přivodit třeba zacyklené bootování systému, což už je větší problém. A pokud se Windows 10 pomocí automatického odinstalování aktualizací dokáží samy dostat i z toho, je třeba tuto novinku opravdu přivítat, ale to teprve uvidíme. 
 
Na takovou možnost ukazuje sám Microsoft, dle nějž nám může jednoho dne počítač po nabootování systému hlásit, že systém odebral některé nedávno nainstalované aktualizace, aby se zařízení zotavilo po chybě při startu. Tato možnost bude následovat poté, co selžou již známé automaticky prováděné možnosti pro zotavení se z chyby. 
 
Poté bude mít daná aktualizace na našem systému zákaz se instalovat po dobu následujících 30 dní, aby mohl Microsoft přijít s opravenou verzí. Z toho by nám ale vyplývalo, že pokud nová verze k dispozici nebude a 30 dní uplyne, původní aktualizace se opět dostane do seznamu pro nainstalování během nejbližšího termínu. Ovšem pokud nám Microsoft upře aktualizaci, kterou naopak chceme, budeme mít stále možnost si ji manuálně nainstalovat. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že pro zmíněnou aktualizaci způsobující problémy s výkonem ve hrách už je nově v nabídce opravná verze KB4489899
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek