www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace
, , aktualita
Microsoft nedávno zveřejnil aktualizaci, která vedle příslibu snížení výkonnostního dopadu oprav exploitů v procesorech Intel a AMD přinesla také něco zcela neplánovaného, a sice prudké snížení výkonu v některých hrách. Jak Microsoft reaguje?
K oblíbeným
reklama
Instalace nejnovějších aktualizací probíhá ve Windows 10 zcela automaticky a uživatelé se musí sami postarat o to, aby je alespoň pozdrželi. A že to má v dnešní době smysl, to už se ukázalo mnohokrát, takže nyní přichází od Microsoftu logický krok. Aktualizace se budou ze systému Windows 10 také samy odinstalovávat, pokud se ukáže, že jsou problémové. 
 
 
Nejnovější aktualizace, která způsobila řadě uživatelů problémy, je KB4482887. Ta přitom způsobila "pouze" pokles výkonu v některých hrách jako Destiny 2, přičemž jiné aktualizace mohou přivodit třeba zacyklené bootování systému, což už je větší problém. A pokud se Windows 10 pomocí automatického odinstalování aktualizací dokáží samy dostat i z toho, je třeba tuto novinku opravdu přivítat, ale to teprve uvidíme. 
 
Na takovou možnost ukazuje sám Microsoft, dle nějž nám může jednoho dne počítač po nabootování systému hlásit, že systém odebral některé nedávno nainstalované aktualizace, aby se zařízení zotavilo po chybě při startu. Tato možnost bude následovat poté, co selžou již známé automaticky prováděné možnosti pro zotavení se z chyby. 
 
Poté bude mít daná aktualizace na našem systému zákaz se instalovat po dobu následujících 30 dní, aby mohl Microsoft přijít s opravenou verzí. Z toho by nám ale vyplývalo, že pokud nová verze k dispozici nebude a 30 dní uplyne, původní aktualizace se opět dostane do seznamu pro nainstalování během nejbližšího termínu. Ovšem pokud nám Microsoft upře aktualizaci, kterou naopak chceme, budeme mít stále možnost si ji manuálně nainstalovat. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že pro zmíněnou aktualizaci způsobující problémy s výkonem ve hrách už je nově v nabídce opravná verze KB4489899
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře