www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace
, , aktualita
Microsoft nedávno zveřejnil aktualizaci, která vedle příslibu snížení výkonnostního dopadu oprav exploitů v procesorech Intel a AMD přinesla také něco zcela neplánovaného, a sice prudké snížení výkonu v některých hrách. Jak Microsoft reaguje?
K oblíbeným
reklama
Instalace nejnovějších aktualizací probíhá ve Windows 10 zcela automaticky a uživatelé se musí sami postarat o to, aby je alespoň pozdrželi. A že to má v dnešní době smysl, to už se ukázalo mnohokrát, takže nyní přichází od Microsoftu logický krok. Aktualizace se budou ze systému Windows 10 také samy odinstalovávat, pokud se ukáže, že jsou problémové. 
 
 
Nejnovější aktualizace, která způsobila řadě uživatelů problémy, je KB4482887. Ta přitom způsobila "pouze" pokles výkonu v některých hrách jako Destiny 2, přičemž jiné aktualizace mohou přivodit třeba zacyklené bootování systému, což už je větší problém. A pokud se Windows 10 pomocí automatického odinstalování aktualizací dokáží samy dostat i z toho, je třeba tuto novinku opravdu přivítat, ale to teprve uvidíme. 
 
Na takovou možnost ukazuje sám Microsoft, dle nějž nám může jednoho dne počítač po nabootování systému hlásit, že systém odebral některé nedávno nainstalované aktualizace, aby se zařízení zotavilo po chybě při startu. Tato možnost bude následovat poté, co selžou již známé automaticky prováděné možnosti pro zotavení se z chyby. 
 
Poté bude mít daná aktualizace na našem systému zákaz se instalovat po dobu následujících 30 dní, aby mohl Microsoft přijít s opravenou verzí. Z toho by nám ale vyplývalo, že pokud nová verze k dispozici nebude a 30 dní uplyne, původní aktualizace se opět dostane do seznamu pro nainstalování během nejbližšího termínu. Ovšem pokud nám Microsoft upře aktualizaci, kterou naopak chceme, budeme mít stále možnost si ji manuálně nainstalovat. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že pro zmíněnou aktualizaci způsobující problémy s výkonem ve hrách už je nově v nabídce opravná verze KB4489899
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů