www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace

Windows 10 samy odinstalují problémové aktualizace
, , aktualita
Microsoft nedávno zveřejnil aktualizaci, která vedle příslibu snížení výkonnostního dopadu oprav exploitů v procesorech Intel a AMD přinesla také něco zcela neplánovaného, a sice prudké snížení výkonu v některých hrách. Jak Microsoft reaguje?
K oblíbeným
reklama
Instalace nejnovějších aktualizací probíhá ve Windows 10 zcela automaticky a uživatelé se musí sami postarat o to, aby je alespoň pozdrželi. A že to má v dnešní době smysl, to už se ukázalo mnohokrát, takže nyní přichází od Microsoftu logický krok. Aktualizace se budou ze systému Windows 10 také samy odinstalovávat, pokud se ukáže, že jsou problémové. 
 
 
Nejnovější aktualizace, která způsobila řadě uživatelů problémy, je KB4482887. Ta přitom způsobila "pouze" pokles výkonu v některých hrách jako Destiny 2, přičemž jiné aktualizace mohou přivodit třeba zacyklené bootování systému, což už je větší problém. A pokud se Windows 10 pomocí automatického odinstalování aktualizací dokáží samy dostat i z toho, je třeba tuto novinku opravdu přivítat, ale to teprve uvidíme. 
 
Na takovou možnost ukazuje sám Microsoft, dle nějž nám může jednoho dne počítač po nabootování systému hlásit, že systém odebral některé nedávno nainstalované aktualizace, aby se zařízení zotavilo po chybě při startu. Tato možnost bude následovat poté, co selžou již známé automaticky prováděné možnosti pro zotavení se z chyby. 
 
Poté bude mít daná aktualizace na našem systému zákaz se instalovat po dobu následujících 30 dní, aby mohl Microsoft přijít s opravenou verzí. Z toho by nám ale vyplývalo, že pokud nová verze k dispozici nebude a 30 dní uplyne, původní aktualizace se opět dostane do seznamu pro nainstalování během nejbližšího termínu. Ovšem pokud nám Microsoft upře aktualizaci, kterou naopak chceme, budeme mít stále možnost si ji manuálně nainstalovat. 
 
Nakonec můžeme zmínit, že pro zmíněnou aktualizaci způsobující problémy s výkonem ve hrách už je nově v nabídce opravná verze KB4489899
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala