www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace
, , aktualita
Uživatelům operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1, na nichž provozují moderní procesory AMD Ryzen nebo Intel Kaby Lake, se začala objevovat zajímavá zpráva. Ta v zásadě říká, že používají nepodporovaný procesor, takže nemohou systém aktualizovat.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to tak, že Microsot začíná uzamykat přístup k systémovým aktualizacím Windows 7 a 8.1 v tom případě, kdy počítač běží na moderní platformě s procesorem AMD Ryzen / Bristol Ridge (7. generace APU) či Intel Kaby Lake. Při pokusu o aktualizaci systému se uživatelům objevuje chybová hláška říkající: “Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows”, čili že jejich počítač využívá procesor, který není na dané verzi systému podporovaný. Na stránkách firmy Microsoft s podporou se ukáže, že jediným východiskem má být přechod na Windows 10, přičemž ve světě procesorů ARM má to samé platit i pro čip Qualcomm 8896.

Už předem bylo známé, že procesory Kaby Lake a Ryzen nebudou na starších verzích Windows zcela podporovány a AMD také dříve oznámilo, že připraví ovladače pro Ryzen pouze na systém Windows 10. To by se dalo akceptovat, ale jaký důvod může mít Microsoft k tomu, aby uživatelům prostě odpíral možnost aktualizovat si jejich zakoupenou kopii systému jen proto, že používají moderní hardware? Napadne nás jediné, a sice prostá snaha o další rozšiřování systému Windows 10.

Překvapuje nás to? Ani moc ne vzhledem k tomu, co všechno Microsoft již zkusil, aby lidem vnutil upgrade na nové Windows 10. Nyní jde ale už i o to, že ten už dávno není oficiálně nabízen zdarma a i když to s využitím menšího podvodu stále možné je, nelze to vnímat jako vhodný přístup k zákazníkům. To zvláště když takovým Windows 8 ještě ani nebyla ukončena mainstreamová podpora, natož pak ta rozšířená.

Microsoft tuto věc vysvětluje na svých stránkách s podporou, kde se skutečně píše o tom, že jediné východisko je prostě přechod na Windows 10. Nakonec je třeba uvést, že aktualizace systému lze sice získat i jinak než oficiální cestou přes Windows Update, takže kdo se vyzná, ten si může udržet systém aktuální i tak.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana Intel se v detailech rozpovídal o AI kartách Nervana
Karty s akcelerátory Nervana jsou jedno ze želízek v ohni umělé inteligence, které si připravuje společnost Intel. Ta je představila na Hot Chips 31, a to ve dvou podobách - Inference a Training. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek