www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace
, , aktualita
Uživatelům operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1, na nichž provozují moderní procesory AMD Ryzen nebo Intel Kaby Lake, se začala objevovat zajímavá zpráva. Ta v zásadě říká, že používají nepodporovaný procesor, takže nemohou systém aktualizovat.reklama
Vypadá to tak, že Microsot začíná uzamykat přístup k systémovým aktualizacím Windows 7 a 8.1 v tom případě, kdy počítač běží na moderní platformě s procesorem AMD Ryzen / Bristol Ridge (7. generace APU) či Intel Kaby Lake. Při pokusu o aktualizaci systému se uživatelům objevuje chybová hláška říkající: “Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows”, čili že jejich počítač využívá procesor, který není na dané verzi systému podporovaný. Na stránkách firmy Microsoft s podporou se ukáže, že jediným východiskem má být přechod na Windows 10, přičemž ve světě procesorů ARM má to samé platit i pro čip Qualcomm 8896.

Už předem bylo známé, že procesory Kaby Lake a Ryzen nebudou na starších verzích Windows zcela podporovány a AMD také dříve oznámilo, že připraví ovladače pro Ryzen pouze na systém Windows 10. To by se dalo akceptovat, ale jaký důvod může mít Microsoft k tomu, aby uživatelům prostě odpíral možnost aktualizovat si jejich zakoupenou kopii systému jen proto, že používají moderní hardware? Napadne nás jediné, a sice prostá snaha o další rozšiřování systému Windows 10.

Překvapuje nás to? Ani moc ne vzhledem k tomu, co všechno Microsoft již zkusil, aby lidem vnutil upgrade na nové Windows 10. Nyní jde ale už i o to, že ten už dávno není oficiálně nabízen zdarma a i když to s využitím menšího podvodu stále možné je, nelze to vnímat jako vhodný přístup k zákazníkům. To zvláště když takovým Windows 8 ještě ani nebyla ukončena mainstreamová podpora, natož pak ta rozšířená.

Microsoft tuto věc vysvětluje na svých stránkách s podporou, kde se skutečně píše o tom, že jediné východisko je prostě přechod na Windows 10. Nakonec je třeba uvést, že aktualizace systému lze sice získat i jinak než oficiální cestou přes Windows Update, takže kdo se vyzná, ten si může udržet systém aktuální i tak.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Google přestane prohledávat poštu v Gmailu pro cílení reklam Google přestane prohledávat poštu v Gmailu pro cílení reklam
Gmail je nejpopulárnější e-mailový systém na světě. Jeho bezplatná verze však používala skenování e-mailů uživatelů pro lepší cílení reklam. Tomu už ale bude v budoucnu konec, dojde k většímu sjednocení pravidel s placeným e-mailem v rámci G Suite. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  4 komentáře
YouTube má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně YouTube má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně
Server YouTube roste a nyní má už 1,5 miliardy přihlášených uživatelů denně. Chystá se také rozšíření služby YouTube Red o další pořady. V neposlední řadě se pracuje i na podpoře virtuální reality. 
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync AOC vysílá na trh dvě herní LCD Agon s FreeSync
AOC konečně vyslal na trh už dříve ohlášené herní monitory, a to 31,5palcový QHD AG322QCX s rozlišením QHD a 27palcový AG272FCX s Full HD. Oba jsou prohnuté a oba také podporují FreeSync.
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera Virus NSA pomáhá tvořit z počítačů slouhy pro těžbu Monera
Kvůli americkým službám byl počítačový svět nedávno obohacen o útoky nových ransomwarů a nyní je na řadě jiný způsob, jímž se útočníci snaží s využitím našich počítačů vydělat peníze. Dělají si z nich otrocké systémy těžící kryptoměnu. 
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů
Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC Gigabyte uvádí desku pro AMD EPYC
Společnost Gigabyte si připravila novou základní desku MZ30-AR0, která je určena pro procesory AMD EPYC. Pokud máte zájem o sestavení serveru založeného na až 32jádrových procesorech AMD, zde je možnost. 
23.6.2017,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář