www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace
, , aktualita
Uživatelům operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1, na nichž provozují moderní procesory AMD Ryzen nebo Intel Kaby Lake, se začala objevovat zajímavá zpráva. Ta v zásadě říká, že používají nepodporovaný procesor, takže nemohou systém aktualizovat.reklama
Vypadá to tak, že Microsot začíná uzamykat přístup k systémovým aktualizacím Windows 7 a 8.1 v tom případě, kdy počítač běží na moderní platformě s procesorem AMD Ryzen / Bristol Ridge (7. generace APU) či Intel Kaby Lake. Při pokusu o aktualizaci systému se uživatelům objevuje chybová hláška říkající: “Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows”, čili že jejich počítač využívá procesor, který není na dané verzi systému podporovaný. Na stránkách firmy Microsoft s podporou se ukáže, že jediným východiskem má být přechod na Windows 10, přičemž ve světě procesorů ARM má to samé platit i pro čip Qualcomm 8896.

Už předem bylo známé, že procesory Kaby Lake a Ryzen nebudou na starších verzích Windows zcela podporovány a AMD také dříve oznámilo, že připraví ovladače pro Ryzen pouze na systém Windows 10. To by se dalo akceptovat, ale jaký důvod může mít Microsoft k tomu, aby uživatelům prostě odpíral možnost aktualizovat si jejich zakoupenou kopii systému jen proto, že používají moderní hardware? Napadne nás jediné, a sice prostá snaha o další rozšiřování systému Windows 10.

Překvapuje nás to? Ani moc ne vzhledem k tomu, co všechno Microsoft již zkusil, aby lidem vnutil upgrade na nové Windows 10. Nyní jde ale už i o to, že ten už dávno není oficiálně nabízen zdarma a i když to s využitím menšího podvodu stále možné je, nelze to vnímat jako vhodný přístup k zákazníkům. To zvláště když takovým Windows 8 ještě ani nebyla ukončena mainstreamová podpora, natož pak ta rozšířená.

Microsoft tuto věc vysvětluje na svých stránkách s podporou, kde se skutečně píše o tom, že jediné východisko je prostě přechod na Windows 10. Nakonec je třeba uvést, že aktualizace systému lze sice získat i jinak než oficiální cestou přes Windows Update, takže kdo se vyzná, ten si může udržet systém aktuální i tak.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či Humanoidní robot Toyota T-HR3 se hýbe podle člověka, cvičí i tai-či
Toyota vyvinula už třetí generaci humanoidního robota T-HR3. Nová verze přes Master Maneuvering System poslouchá povely člověka a velmi dobře je kopíruje. I díky systému Torque Servo Module umí stát např. na jedné noze.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou Čína už odstavila i Skype, další obět posedlosti kontrolou
Čínská vláda je posedlá kontrolou svých obyvatel a nemá ráda aplikace, které podporují šifrování datových přenosů. Ty se pak totiž obtížně šmírují. Po WhatsAppu tak nyní končí další komunikační platforma Skype.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak Dle analytika jsou reakce na Battlefront II přehnané, Disney to však vidí jinak
Electronic Arts zatím ve hře Star Wars Battlefront II deaktivovali systém mikrotransakcí, který byl zvláště minulý týden hlasitě kritizován a dalo by se říci, že hráčům už došla trpělivost. Dle jistého analytika však byla tato kritika nezasloužená. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný První známý mezihvězdný návštěvník je poněkud podivný
Už dvakrát jsme se podívali na to, co astronomové zjistili o objektu 1I/2017 U1 ‘Oumuamua, prvním známém tělese, které prokazatelně nepochází ze Sluneční soustavy. Nyní už tu konečně máme podrobnější informace. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
Včera, aktualita, Jan Vítek