www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8.2: návrat Start Menu?

Windows 8.2: návrat Start Menu?
, , aktualita
Microsoft se možná odhodlá po kručcích objevit už objevené, čili Start Menu, které v systému Windows 8 nahradila celá obrazovka rozhraní Metro. Nová Windows 8.1 nám vrátila alespoň tlačítko Start a ve Windows 8.2 by mohlo vrátit celé Start Menu.
K oblíbeným
reklama
Windows 8.2 (kódové označení Threshold) by se tedy částečně navrátily k uspořádání známém z Windows 7 a starších verzí tohoto systému, ovšem jednou z otázek je, jakým způsobem by to Microsoft zařídil. Domácí obrazovka rozhraní Metro totiž dnes slouží právě jako náhrada za Start Menu a pokud by to začalo opět fungovat vedle Metra, bylo by to trošku schizofrenní. Třeba si ale budeme moci mezi těmito řešeními vybrat, což je nejschůdnější a také nejpravděpodobnější cesta, kterou podporují i dostupné informace, které o Stat Menu hovoří jako o možnosti.

Vedle návratu Start Menu se hovoří také o další velké novince, a to schopnosti provozovat aplikace pro Metro v oknech na desktopu, což však již dnes umožňují aplikace jako ModernMix. To všechno může být částečně dopadem faktu, že podíl systému Windows 7 na trhu v poslední době stoupá rychleji než podíl Windows 8 a 8.1. Microsoft tak i odložil plánované ukončení prodeje Windows 7 na neurčito, zatímco konec Windows 8 (ne 8.1) má stále pevné datum.

Další informace udávají, že Windows 8.2 se budou prodávat ve třech verzích. Jednak to bude moderní verze pro běžné spotřebitele, pak tradiční/desktop PC verze a pak rovněž tradiční podniková verze. Nejdříve zmíněná moderní verze bude určena pro nové typy zařízení, čili chytré telefony, tablety, phablety a ultrapřenosné notebooky. Zaměření obou zbylých je pak zřejmé.

Tyto zprávy tedy potvrzují dosavadní spekulace o tom, že systémy Windows se sjednotí. Dnes máme v nabídce Windows 8.1, Windows RT a Windows Phone a dle nastíněného schematu to vypadá, že verze Phone a RT se sjednotí v moderní verzi Windows 8.2 a vedle toho budou k dispozici dvě verze tohoto systému pro klasická PC. Pak bude jen logické, když tyto verze nabídnou i známéStart Menu, které se u systému pro mobilní zařízení s dotykovým displejem neobjeví.

Nicméně na výsledek si budeme muset počkat ještě rok a půl, neboť příchod Windows 8.2 je prý zatím naplánován na jaro 2015, pokud to Microsoft neuspíší.

Zdroj: TZ Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů