www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft zrušil a poté ihned obnovil prodej Windows 7

Microsoft zrušil a poté ihned obnovil prodej Windows 7
, , aktualita
Microsoft se v uplynulém víkendu postaral o menší pozdvižení, když nejdříve zrušil prodej operačního systému Windows 7, aby jej poté ihned obnovil. Dnes by byl přitom už dle tradičního přístupu firmy čas poslat Windows 7 do důchodu, ovšem nestalo se tak.
K oblíbeným
reklama
Microsoft totiž obvykle zhruba rok po příchodu nového operačního systému Windows ruší prodej toho starého v podobě Retail verzí, které si můžeme v obchodě koupit samostatně. A další rok poté se ruší i prodeje OEM verzí, čili předinstalovaných OS na prodávaných počítačích. Přesně to o víkendu potkalo i systém Windows 7, ovšem Microsoft ihned poté jeho prodej obnovil a do tabulky k datu konce prodeje vepsal "to be determined", čili o tom se ještě rozhodne. Tabulka tak stále ukazuje konec prodejů Windows 8, jež se mají dle očekávání stáhnout rok po příchodu Windows 8.1, ale Windows 7 se staly protekčním dítkem.

A není divu, když jde o velmi populární systém, jenž uživatelům stále stačí a roli samozřejmě hraje i nechuť přejít na nové uživatelské rozhraní. Je tak možné, že Windows 7 přežijí i původní Windows 8, což by nebylo velké překvapení, neboť na trhu už je jejich vylepšený nástupce - Windows 8.1.

Co se týče prodejů operačních systémů Microsoftu, pak zrovna v minulém měsíci byl zaznamenán vzestup u systému Windows 7, jenž se tak prodal ve více kopiích než Windows 8.X. Možná že i to přispělo k rozhodnutí Microsoftu neukončit prodej Windows 7. V praxi by to však zákazníci stejně možná ani nepostřehli, protože na skladech obvykle bývají velké zásoby. Amazon má dokonce i teď stále v nabídce Windows Vista nebo XP.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů