www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

XFX připravuje svou nereferenční RX Vegu

XFX připravuje svou nereferenční RX Vegu
, , aktualita
S pozoruhodným designem má přijít na trh nová grafická karta XFX s čipem AMD Radeon RX Vega, o níž však toho zatím není moc známo. Vypadá však daleko použitelněji než výchozí verze s radiálním chladičem. 
K oblíbeným
reklama
Nástup grafických karet AMD Radeon RX Vega byl a je velice rozpačitý a ani dnes, několik měsíců po jejich představení, nemáme u nás možnost pořídit si nereferenční model s lepším a tišším chladičem, který by byl případně i přetaktovaný. To může řadu zákazníků odradit, i když AMD s odbytem karet Vega velký problém nemá vzhledem ke stále velkému zájmu těžařů kryptoměn. 
 
Za to může především nedostatek čipů Vega na trhu a také fakt, že jejich nasazení je složité vzhledem k různým typům pouzder. Dosud tak představil svou nereferenční Vegu pouze Asus, a to i jako ROG Strix RX Vega 56, ale právě s dostupností těchto karet je to velice špatné. Nyní se k němu přidává společnost XFX, která ukázala toto: 
 
 
Dle dostupných informací jde o kartu s čipem RX Vega, ovšem není jasné, zda to je verze 56, nebo 64. Zveřejnila je samotná společnost XFX, takže o podvrh nejde. 
 
 
Když ani není jasné, zda jde o Vegu 56, nebo 64, pak samozřejmě neznáme ani další podrobnosti. Máme tu tak pouze to, co ukazují samotné fotografie, a sice 6 + 8pinový napájecí konektor PCIe, čili maximální spotřeba karty může činit 300 W. Z toho by se dalo usuzovat, že jde o Vegu 56, neboť Vega 64 využívá dva osmipinové konektory. 
 
 
Ze zadní strany jsou také vidět žebra mohutného chladiče s heatpipe, takže je patrné, že samotná karta je velice krátká a nesahá moc daleko za konektor pro slot PCI Express x16. 
 
Nyní si zbývá počkat na to, kdy XFX tuto kartu oficiálně představí a vyšle na trh. 
 
Zdroj: reddit


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek