www.svethardware.cz
>
>
>

Yossi Appleboum: napadený hardware je problém celého průmyslu, ne jen firmy Supermicro

Yossi Appleboum: napadený hardware je problém celého průmyslu, ne jen firmy Supermicro
, , aktualita
Včera jsme přinesli informace o dalším obvinění agentury Bloomberg, které se zakládalo na informacích CEO firmy Sepio Systems. Je jím pan Yossi Appleboum, kterého nyní přímo zpovídal zkušený redaktor ze ServetheHome. 
reklama
Yossi Appleboum tak v prvé řadě nesouhlasí s tím, jak Bloomberg jeho závěry používá pouze pro obvinění firmy Supermicro. Dle jeho názoru totiž nejde vůbec jen o ni a spíše naopak, Supermicro osobně vidí jako obětního beránka nebo konkurenci, kterou se jiní snaží alespoň poškodit, aniž by tím poukázali na své vlastní problémy stejného ražení. K tomu redaktor Patrick Kennedy se svými bohatými zkušenostmi z průmyslu říká, že dle jeho názoru jsou softwarové i hardwarové útoky na moderní počítačové systémy obecně velice rozšířeny a týkají se každého velkého výrobce serverů v USA, Číně i jinde. Čili tahat do toho pouze společnost Supermicro je dle něj přinejlepším nezodpovědné. 
 
 
Nechme ale mluvit Applebouma, který byl dotázán právě na to, zda se dle něj daný problém týká jen firmy Supermicro. Odpověděl, že známky hacků našel v hardwaru různých firem, a to navíc ne pouze v serverech různých typů, ale i v rozhraních nejčastěji spojených se sítěmi a nebo také v samotných síťových zařízeních, dokonce i v ethernetových přepínačích. Právě na základě toho se nyní mluví i o tom, že se to může týkat třeba fyzických konektorů a portů RJ-45 a jiných, což ostatně dává smysl, protože do nich se takový hardware může celkem snadno ukrýt a lze si i představit provedení takové akce v čase mezi opuštěním továrny a dodáním zákazníkovi. 
 
Appleboum si osobně také myslí, že samotná společnost Supermicro s tím nemá nic společného, a to už jen proto, že daná věc nemá mít v mnoha případech nic společného se samotnou výrobou hardwaru, ale s dodavatelským řetězcem. Sám byl prý zapojen do vyšetřování, které se týkalo výměny krabic s hotovým hardwarem.
 
Čili Appleboum vidí jako marnou snahu hledat viníka v Supermicru nebo naopak na druhé straně ve firmách Apple, Amazon a dalších jeho zákaznících: "Je to globální věc. Proto si myslím, že Supermicro nyní trpí nátlakem od velkých hráčů v průmyslu. Míním tím opravdu velké firmy, které vědí, že mají ten samý problém a nyní tuto kauzu využívají k tomu, aby se mohly zbavit firmy Supermicro, namísto aby vystoupily s tím, že je to globální problém a že je třeba hledat řešení"
 
A jaké by takové řešení mělo dle Applebouma být? Jde o dvě opatření, z nichž jedno je nasnadě: upozornit druhou stranu, že tohle nebude trpěno, což je otázka politiky. Druhá věc vychází z technologií, kterými se zabývá právě i Sepio. Nicméně Appleboum dále mluvil obecně a uvedl, že firmy potřebují najet na politiku, která z jimi používaného hardwaru automaticky udělá podezřelý, a tedy sledovaný prostředek stejně jako v případě softwaru. Poukázal na nepoměr toho, že na obranu proti softwarovým útokům se vydávají miliardy dolarů a proti hardwarovým útokům téměř nic. 
 
Nakonec Yossi Appleboum ještě uvedl, proč se vůbec odhodlal poskytnout daný rozhovor. Chtěl být na rozdíl od zpráv Bloombergu přesně citován a byl rozzloben z toho, co se z celé záležitosti stalo a jak se zcela opominulo jádro věci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek