www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube umožnil prohlédnout si více reklam předem, aby jich ve videu bylo méně

YouTube umožnil prohlédnout si více reklam předem, aby jich ve videu bylo méně
, , aktualita
Google pozměnil způsob, jakým se na YouTube ukazují reklamy. Nabídl nám možnost jich ještě před přehráváním videa vidět dvě a o to méně jich budeme muset přetrpět v průběhu přehrávání samotného videa.
K oblíbeným
reklama
Na YouTube se tak pomalu mění způsob, jakým nám jsou servírovány reklamy, přičemž samotní uživatelé si mohou v tomto ohledu vybrat. Je běžné, že se nám před samotným videem zobrazí reklama, ať už krátká nepřeskočitelná, nebo delší, kterou můžeme po chvíli vypnout. Nyní si ale budeme moci vybrat, zda chceme před videem zobrazit jednu, nebo rovnou dvě. V druhém případě získáme to, že video samotné pak bude méně přerušované. A nejde pouze o to, že se reklama přesune před video. 
 
 
YouTube alespoň zatím nabízí zvýhodněný režim pro ty, kteří jsou ochotni si prohlédnout před videem dvě reklamy. Lze totiž očekávat, že ty získají více pozornosti, protože jednak čekáme na start samotného videa a pak už může být jedno, zda video samotné dokoukáme i s dalšími reklamami, nebo ne. 
 
Čili pokud bychom v klasickém režimu viděli jednu reklamu předem a tři během videa, můžeme to vyměnit třeba z dvě reklamy předem a pouze jednu během videa. Viceprezidentka YouTube Debbie Weinstein to označila za inovace, které ukazují na to, že její firma jedná za účelem poskytnout uživatelům co možná nejlepší podmínky. Nicméně my můžeme předpokládat, že za tím jsou především pečlivé analýzy toho, jakým způsobem lidé sledují videa na YouTube a jakou pozornost mají reklamy přehrávané v různých částech těchto videí. Společným jmenovatelem toho všeho pak bude zisk z reklam. 
 
Analytik Jim Nail z Forrester Research také YouTube kritizuje za to, jak se takovými kroky začíná přibližovat klasickému televiznímu vysílání, od nějž se právě kvůli velké míře reklam odvrací mnozí lidé. 
 
Nový formát reklam na YouTube začíná na desktopech a postupně se rozšíří do mobilních aplikací a verzí webových stránek. YouTube přitom dle dostupných informací letos značně navýší příjmy z reklam, alespoň v USA, a to na odhadovaných 3,4 miliard dolarů, což bude o 17 procent více než loni. Vedle toho můžeme připomenout, že se do jeho oficiální nabídky dostávají i hollywoodské filmy, a to zcela legálně, zdarma, ale opět s tunou reklam. Nicméně tato nabídka není kvůli právům určena pro Českou republiku, takže je u nás nedostupná. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek