Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace

Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
, , aktualita
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
K oblíbeným
reklama
V případě Bethesdy nejde ani o Skyrim, ale o více her ze série The Elder Scrolls. Nedávno byl dán zdarma k dispozici Morrowind, pro který fanoušci už dlouho vyvíjení verzi Morrowind Rebirth, respektive celkovou konverzi do moderního hávu (no dobře, modernějšího) s upravenými mechanikami. V podstatě tím tak předělali celou původní hru a je to velice znát třeba už na tom, že instalace Rebirthu zabírá na disku více prostoru než instalace původní hry. 
 
 
Pokud se ale někdo dosud nenabažil světa Zaklínače 3 a toužil po podobných modifikacích, jaké nabízí Morrowind či Skyrim, měl dosud smůlu. Nyní si ale pomohla právě samotná komunita, která si pro sebe vytvořila potřebné nástroje, s jejichž pomocí se budou moci tvořit právě i zásadní modifikace. 
 
Jedná se konkrétně o Radish Modding Tools zveřejněné na známém serveru NexusMods uživatelem rmemr. Tyto nástroje už umožní, aby mohly být prováděny změny v samotném prostředí hry, tvořeny nové questové linie s novými dialogy, atd. Čili kdyby někdo chtěl, mohl by si v Zaklínači 3 vytvořit zbrusu nový příběh, ale tak jednoduché to není. 
 
 
Autor nástrojů upozorňuje, že pro jejich použití jsou zapotřebí celkem bohaté zkušenosti s modifikováním Zaklínače 3, což je aktuálně podtrženo tím, že k Radish Modding Tools zatím není k dispozici dokumentace či prostě návod. Autor tak vyzývá ostatní zkušené moddery k tomu, aby mu tuto dokumentaci pomohli vytvořit. 
 
Radish Modding Tools čítají storyboard draft UI, environment parameter UI, Radish Quest UI a Radish foliage generator. Vedle toho se chystá také nástroj, s jehož pomocí bude možné synchronizovat pohyb rtů a mimiku postav dle nově vkládaných audio záznamů. Pokud se tak těchto pomůcek někdo zhostí opravdu s vervou, mohl by Zaklínač 3 zažít své znovuzrození s novým příběhem, ale i "pouze" nové jednotlivé questy jistě přijdou vhod. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář