Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace

Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
, , aktualita
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
K oblíbeným
reklama
V případě Bethesdy nejde ani o Skyrim, ale o více her ze série The Elder Scrolls. Nedávno byl dán zdarma k dispozici Morrowind, pro který fanoušci už dlouho vyvíjení verzi Morrowind Rebirth, respektive celkovou konverzi do moderního hávu (no dobře, modernějšího) s upravenými mechanikami. V podstatě tím tak předělali celou původní hru a je to velice znát třeba už na tom, že instalace Rebirthu zabírá na disku více prostoru než instalace původní hry. 
 
 
Pokud se ale někdo dosud nenabažil světa Zaklínače 3 a toužil po podobných modifikacích, jaké nabízí Morrowind či Skyrim, měl dosud smůlu. Nyní si ale pomohla právě samotná komunita, která si pro sebe vytvořila potřebné nástroje, s jejichž pomocí se budou moci tvořit právě i zásadní modifikace. 
 
Jedná se konkrétně o Radish Modding Tools zveřejněné na známém serveru NexusMods uživatelem rmemr. Tyto nástroje už umožní, aby mohly být prováděny změny v samotném prostředí hry, tvořeny nové questové linie s novými dialogy, atd. Čili kdyby někdo chtěl, mohl by si v Zaklínači 3 vytvořit zbrusu nový příběh, ale tak jednoduché to není. 
 
 
Autor nástrojů upozorňuje, že pro jejich použití jsou zapotřebí celkem bohaté zkušenosti s modifikováním Zaklínače 3, což je aktuálně podtrženo tím, že k Radish Modding Tools zatím není k dispozici dokumentace či prostě návod. Autor tak vyzývá ostatní zkušené moddery k tomu, aby mu tuto dokumentaci pomohli vytvořit. 
 
Radish Modding Tools čítají storyboard draft UI, environment parameter UI, Radish Quest UI a Radish foliage generator. Vedle toho se chystá také nástroj, s jehož pomocí bude možné synchronizovat pohyb rtů a mimiku postav dle nově vkládaných audio záznamů. Pokud se tak těchto pomůcek někdo zhostí opravdu s vervou, mohl by Zaklínač 3 zažít své znovuzrození s novým příběhem, ale i "pouze" nové jednotlivé questy jistě přijdou vhod. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů