Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace

Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
, , aktualita
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
K oblíbeným
reklama
V případě Bethesdy nejde ani o Skyrim, ale o více her ze série The Elder Scrolls. Nedávno byl dán zdarma k dispozici Morrowind, pro který fanoušci už dlouho vyvíjení verzi Morrowind Rebirth, respektive celkovou konverzi do moderního hávu (no dobře, modernějšího) s upravenými mechanikami. V podstatě tím tak předělali celou původní hru a je to velice znát třeba už na tom, že instalace Rebirthu zabírá na disku více prostoru než instalace původní hry. 
 
 
Pokud se ale někdo dosud nenabažil světa Zaklínače 3 a toužil po podobných modifikacích, jaké nabízí Morrowind či Skyrim, měl dosud smůlu. Nyní si ale pomohla právě samotná komunita, která si pro sebe vytvořila potřebné nástroje, s jejichž pomocí se budou moci tvořit právě i zásadní modifikace. 
 
Jedná se konkrétně o Radish Modding Tools zveřejněné na známém serveru NexusMods uživatelem rmemr. Tyto nástroje už umožní, aby mohly být prováděny změny v samotném prostředí hry, tvořeny nové questové linie s novými dialogy, atd. Čili kdyby někdo chtěl, mohl by si v Zaklínači 3 vytvořit zbrusu nový příběh, ale tak jednoduché to není. 
 
 
Autor nástrojů upozorňuje, že pro jejich použití jsou zapotřebí celkem bohaté zkušenosti s modifikováním Zaklínače 3, což je aktuálně podtrženo tím, že k Radish Modding Tools zatím není k dispozici dokumentace či prostě návod. Autor tak vyzývá ostatní zkušené moddery k tomu, aby mu tuto dokumentaci pomohli vytvořit. 
 
Radish Modding Tools čítají storyboard draft UI, environment parameter UI, Radish Quest UI a Radish foliage generator. Vedle toho se chystá také nástroj, s jehož pomocí bude možné synchronizovat pohyb rtů a mimiku postav dle nově vkládaných audio záznamů. Pokud se tak těchto pomůcek někdo zhostí opravdu s vervou, mohl by Zaklínač 3 zažít své znovuzrození s novým příběhem, ale i "pouze" nové jednotlivé questy jistě přijdou vhod. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře