www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ukázal GeForce GTX 1660 Super s GDDR6

ZOTAC ukázal GeForce GTX 1660 Super s GDDR6
, , aktualita
Nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Super nám sice dle VideoCardz potvrdila před řadou dní už společnost Asus, ovšem až nyní nám je ukázala společnost ZOTAC. Dočkat bychom se jich tak měli už brzy.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super bude bezesporu jedna ze dvou očekávaných odpovědí na karty AMD Radeon RX 5500, které byly představeny už tento týden v pondělí, ale my jsme se stále nedozvěděli nic o konkrétních modelech, jejich cenách a nástupu na trh. Je přitom pravděpodobné, že AMD v tomto ohledu čeká právě na nabídku NVIDIE a podrobnosti uvede až po odhalení nových GeForce. 
 
 
Dříve se přitom více mluvilo o chystaných GeForce GTX 1650 Ti, které mají nastoupit 22. října, ale pak štafetu převzaly právě GeForce GTX 1660 Super, ale stále očekáváme, že ve stanovený den nastoupí obě tato SKU v mnoha různých nereferenčních verzích. 
 
 
ZOTAC nám nyní díky ukázanému obalu potvrdil tu očekávanou věc, že nová GTX 1660 Super už využije paměti GDDR6, takže lze očekávat opravdu výrazně vyšší paměťovou propustnost. I se slabšími 12GT/s paměťmi by to bylo 288 GB/s oproti 192 GB/s v případě karty GTX 1660, a tím by se nová Super verze velice přiblížila modelu GTX 1660 Ti. Ale počkejme si na oficiální specifikace. 
 
 
Nelze tak očekávat, že by nová karta dostala více CUDA jader, protože to by už opravdu ohrozila verzi Ti, o niž možná zákazníci už tak mohou ztratit zájem. Ostatně uvidíme, k čemu AMD NVIDII přinutí pomocí svých nových Radeonů. Záležet bude především na jejich cenách. 
 
GTX 1660 Super také může na trhu některou ze stávajících karet nahradit namísto toho, aby se vetknula mezi ně, takže na trhu s levnějšími desktopovými grafikami mohou brzy nastat pro zákazníky zajímavé změny, a nyní tak bude prozatím lepší, když ti případný plánovaný nákup nového hardwaru odloží, aby nelitovali. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft potvrzuje, Xbox Series X v listopadu, ovšem Halo Infinite se odkládá Microsoft potvrzuje, Xbox Series X v listopadu, ovšem Halo Infinite se odkládá
Společnost Microsoft už oficiálně oznámila a potvrdila, že Xbox One X přichází na trh v listopadu. Ovšem také se dozvídáme, že očekávaný titul, který ji měl doprovodit, přijde až v příštím roce. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng Huawei připravil desktop Pangu s 24jádrovým CPU Kunpeng
Společnost Huawei si připravuje i vlastní procesory, mezi nimiž je i řada Kunpeng 920 založená na architektuře ARM. Ty ze serverů nově zamíří i do desktopy, kde budou začínat na 24 jádrech. Později budou k dispozici i s větším množstvím.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Investoři odepřeli vedení EA mnohamilionové odměny Investoři odepřeli vedení EA mnohamilionové odměny
Poprvé za mnoho let se investoři společnosti Electronic Arts v rámci hlasování shodli na tom, že její vedení žádá příliš velké odměny. Ta má přitom za sebou velice dobrý kvartál, v němž se prodeje her rovnou zdvojnásobily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu Intel v promoakci zlevňuje Core 9. generace až o čtvrtinu
Intel se rozhodl ke kroku, který rozhodně nedělá moc často, a to zlevnit své procesory, které jsou již na trhu. Nicméně je tu několik zádrhelů. Jednak nejde o nové Core 10. generace a pak není známo, kde a jak dlouho to bude platit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář