www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ukázal GeForce GTX 1660 Super s GDDR6

ZOTAC ukázal GeForce GTX 1660 Super s GDDR6
, , aktualita
Nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Super nám sice dle VideoCardz potvrdila před řadou dní už společnost Asus, ovšem až nyní nám je ukázala společnost ZOTAC. Dočkat bychom se jich tak měli už brzy.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 1660 Super bude bezesporu jedna ze dvou očekávaných odpovědí na karty AMD Radeon RX 5500, které byly představeny už tento týden v pondělí, ale my jsme se stále nedozvěděli nic o konkrétních modelech, jejich cenách a nástupu na trh. Je přitom pravděpodobné, že AMD v tomto ohledu čeká právě na nabídku NVIDIE a podrobnosti uvede až po odhalení nových GeForce. 
 
 
Dříve se přitom více mluvilo o chystaných GeForce GTX 1650 Ti, které mají nastoupit 22. října, ale pak štafetu převzaly právě GeForce GTX 1660 Super, ale stále očekáváme, že ve stanovený den nastoupí obě tato SKU v mnoha různých nereferenčních verzích. 
 
 
ZOTAC nám nyní díky ukázanému obalu potvrdil tu očekávanou věc, že nová GTX 1660 Super už využije paměti GDDR6, takže lze očekávat opravdu výrazně vyšší paměťovou propustnost. I se slabšími 12GT/s paměťmi by to bylo 288 GB/s oproti 192 GB/s v případě karty GTX 1660, a tím by se nová Super verze velice přiblížila modelu GTX 1660 Ti. Ale počkejme si na oficiální specifikace. 
 
 
Nelze tak očekávat, že by nová karta dostala více CUDA jader, protože to by už opravdu ohrozila verzi Ti, o niž možná zákazníci už tak mohou ztratit zájem. Ostatně uvidíme, k čemu AMD NVIDII přinutí pomocí svých nových Radeonů. Záležet bude především na jejich cenách. 
 
GTX 1660 Super také může na trhu některou ze stávajících karet nahradit namísto toho, aby se vetknula mezi ně, takže na trhu s levnějšími desktopovými grafikami mohou brzy nastat pro zákazníky zajímavé změny, a nyní tak bude prozatím lepší, když ti případný plánovaný nákup nového hardwaru odloží, aby nelitovali. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek