Airbus A320 od British Airways patrně trefil dron při přistání na Heathrow

Airbus A320 od British Airways patrně trefil dron při přistání na Heathrow
, , aktualita
Je jen otázkou času, kdy kvůli nezodpovědnému pilotovi dronu spadne letadlo se stovkami lidí na palubě. Doposud se staly desítky případů těsných průletů, nicméně vypadá to, že na britském Heathrow už měli první kolizi.reklama
Nezodpovědní piloti dronů se mohou stát obrovským bezpečnostním problémem. Přestože jsou vydány zákazy letů v blízkosti letišť, mnoho lidí toto nerespektuje. Jen v Británii v období od dubna do října 2015 zaznamenali 23 případů těsných průletů dronu kolem přistávajících letadel. V neděli 17. dubna 2016 se patrně stala dokonce první kolize dronu do přední části letadla dle hlášení pilota. Šlo o letadlo Airbus A320 společnosti British Airways BA727 z Ženevy do Londýna.
Dle slov pilota se náraz stal ve výšce zhruba 500 metrů nad povrchem. Metropolitní policie začala incident vyšetřovat, zatím ale nikoho nezatkla a nenašly se ani pozůstatky dronu. Letadlo přistálo v pořádku se všemi 132 pasažéry a 5 členy posádky. Samotné letadlo bylo v pořádku a mohlo později odletět na další cestu. Bohužel je jen otázkou času, kdy se podobnému nezodpovědnému pilotovi podaří dronem nešikovně trefit velké letadlo tak, že to bude mít na svědomí desítky, možná i stovky lidských životů. Je také pravděpodobné, že nastanou podstatně větší restrikce provozování dronů.

Zdroj: cnn.com, bbc.com, fstoppers.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře