Cooler Master MasterCase: revoluční koncept?

Cooler Master MasterCase: revoluční koncept?
, , aktualita
Cooler Master si připravil novou a dle svých slov revoluční počítačovou skříň MasterCase. Ta má nabídnout "exterior expandability", pod čímž si lze těžko představit něco konkrétního, tak se podívejme, o co tedy jde.reklama
Cooler Master MasterCase tak má být prvním middletowerem na světě s rozšiřitelným exteriérem, či jak bychom onen termín přeložili. Výrobce mluví také o termínu MasterConcept, který má být ve světě skříní revoluční, ale to vše nám vůbec nic neřekne.

Když se podíváme na vzhled skříně, pak ta vypadá jako vcelku běžný middletower s čistými liniemi, perforovaným předním panelem a I/O panelem umístěným nahoře pod jakýmsi otvorem, který může sloužit pro odkládání drobností nebo snad i přenášení skříně jako madlo. Vzadu je totiž evidentně také podobný otvor.

Cooler Master nám také nabídne fotografii rozložené skříně, na níž také není vidět nic neobvyklého. Máme tu dvě komory, spodní pro zdroj a dva disky a vrchní pro ostatní komponenty, přičemž v přepážce jsou také dvě pozice pro 2,5" zařízení. Vidět jsou také vrchní a přední ventilátorové pozice, jež budou nejspíše připraveny i pro radiátory vodního chlazení. Celkem tedy nic revolučního nebo jen neobvyklého.

Výrobce ale mluví o jistém FreeForm Modular System, který nám má umožnit přizpůsobit si exteriér skříně pomocí náhradních panelů a dvířek, tedy jiným slovem bočnic. Na této skříni je tedy asi zajímavé to, co nám obrázky neukazují. Skříně MasterCase přijdou na trh nejdříve ve třech podobách, a to MasterCase 5, MasterCase Pro 5 a MasterCase Maker 5. První bude standardní model, MasterCase Pro 5 má mít zvýšený vrchní panel a Maker 5 zase vrchní panel bez průduchů, jinak pojatý přední panel a "brooding" a zde jsem se už opravdu ztratil v překladu. Snad se tato skříň nebude sama rozmnožovat.

Cooler Master slibuje, že své MasterCase budeme moci časem upgradovat, a nebude tedy nutné vyměnit celou skříň. Jsme tedy evidentně na začátku celé řady a nezbývá než počkat, jak se celý koncept vyvine. Nakonec bylo ještě uvedeno, že FreeForm nám umožní změnit pozici diskových šachet, nebo je samozřejmě i jen vyjmout, ale to je v dnešní době naprosto běžná věc.

Skříň přijde na evropské trhy v srpnu.

Zdroj: TZ Cooler Master
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Dnes,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře