www.svethardware.cz
>
>
>

Dlouho vyvíjený mod přinese život do měst Skyrimu

Dlouho vyvíjený mod přinese život do měst Skyrimu
, , aktualita
Skyrim je jednou z her, které ukazují nejen sílu hráčské komunity, ale také velkou výhodu PC před herními konzolemi. Jedná se o možnost modifikovat původní hru, díky níž vznikl i nový Holds: The City Overhaul. Ten byl vyvíjen po tři a půl roku.reklama
Moddeři často tvoří díla, která zaberou mnoho hodin jejich času, přičemž výsledky jsou obvykle k dispozici zdarma. Z některých modderů se ale zato stávají zaměstnanci herních studií, takže nejde vždy jen o zcela nezištnou práci, ale i o možnost dát vědět o sobě a o svých schopnostech. Skyrim je přitom jednou z nejvíce modifikovaných her a autoři projektu Holds: The City Overhaul tomu dávají ještě další rozměr. Výsledný mod byl totiž vyvíjen po dobu tří a půl let a výsledek má kapacitu 4 GB, což by odpovídalo spíše celé nové hře. O čem ale je?

Jak název modu Holds: The City Overhaul napovídá, jde o přepracování měst ve Skyrimu. Autoři kompletně a takříkajíc na zelené louce přestavěli města Falkreath, Winterhold a Dawnstar, přičemž ta jsou ve výsledku větší, žije v nich více lidí a především jim byl vdechnut život. Úpravám se ale nevyhnuly ani lokace Solitude a Whiterun a do světa hry byly přidány i zcela nové usedlosti jako Amber Guard a Black Moor. Ty ale byly účelově schovány v terénu, aby nebyla narušena a zastavěna divoká příroda.

Co vše tedy můžeme očekávat? Krom měst samotných se objevují i nové styly architektury, nové kostýmy postav, knihy, unikátní postavy s vlastním příběhem a také nové "rutiny", jak můžeme pojmenovat NPC vykonávající nějakou činnost. Nejde tedy o mod, který by přinesl hezčí grafiku nebo divočejší a bohatší flóru. Co se týče nových knih, ty jsou k nalezení v Book Store ve Falkreath, Haafingar Library v Solitude a The Palace of Kings Library ve Windhelmu.


Autor modifikace k tomu říká, že jeho cílem bylo vytvořit bohatší prostředí a zajistit, aby města skutečně působila jako města, aniž by se tím narušil přirozený a realistický svět původní nemodifikované hry. Vycházel přitom z toho, jakou podobu měla města v díle Oblivion. Své práci věnoval od listopadu roku 2012 a vyhradil si na ni průměrně 2 hodiny denně, takže dle toho za ní stojí celkem cca 2500 hodin práce. Modifikaci byla stažena již téměř 56.000krát a uživatelé si ji vesměs pochvalují. Stahovat můžete na obvyklém místě (viz zdroj).

Zdroj: Nexusmods

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek