reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EuroCase ML-H60B

imperator21 (56)|14.6.2008 16:18
Máte někdo zkušenosti s EuroCase ML-H60B/ML-H60W? úprava povrchu, plechy, rachot, chlazení, fotky...? http://www.partis.cz/index.php?gid=1007

díky
crasher.km (919)|14.6.2008 16:35
EC skříně jsou známé tenkými nekvalitními plechy,špatnou konstrukcí,ostrými rohy ... prostě pokud je možnost,tak nebrat.
Napiš kolik chceš investovat do case a pomůžeme ti vybrat ;)
speedsnail (4876)|14.6.2008 16:45
S nekvalitnimi plecy nemohu souhlasit. EC maji jedny z nejsilnejsich plechu a konstrukci maji velmi pevnou (staci porovnat hmotnosti).

U tehle nove rady koukam EC navic konecne zavedla 120mm vetrak vzadu a novou konzoli na pevne disky.. Ja bych se toho nebal pokud je za dobrou cenu, nicnemene osobni zkusenost mam pouze se starsim modelem.
imperator21 (56)|14.6.2008 17:02
Mno... nejprve jsem koukal po CM 331/2 ale přečtení pár uživatelských recenzí mě přešla chut. Pak jsem viděl tehnle EC a Thermaltake VG8000BNS WingRS 101... u obou modelů mě zaujaly mřízky na předních panelech (podle toho si chcu case vybrat), ale u TT me trochu odradil příliš lesklý plast který se rychle umatlá a perforované záslepky se mi také moc nelíbí... navíc v kombinaci s mou bílou mechanikou se bojim aby to nebylo jako "pěst na oko"... EC se mi zdál asi tak nejlepší... hlavně tím větracím otvorem. Bohužel ho na czc ani v ostatních osvědčených obchodech v ostravě nemají. Musel bych objednávat z brna nebo tak... do casu chcu tak investovat max. 1500... čím míň, tím líp. jinak co se týče designu, je mi jedno jak to bude vypadat ale zase žádná krabice pro křečky a uz vůbec né žádný extrém jako jsou "turbíny" ve předu, odklápěcí předek, super podsvícení, paint....kdyžtak poradtě, ale na czc jsem koukal a žádny mi nějak do oka nepadl a víc jak těch 1500 korun za kus plechu nechci dát
Logout (4018)|14.6.2008 17:18
Měl jsem ML 5470. Konstrukce pevná, nevibrovala. Plechy suveréně oproti jinejm lowend skříním bytelný (jak psal speedsnail, kouknise na váhu). Ty TT Wing jsou proti nim papírový.
Chlazení už je vyřešený obstojně (i když nechápu, proč nejde dát dozadu 120mm větrák). Kvalita zpracování jak píše crasher je někdy horší - ale myslím, že se hodně zlepšily a nejhoší kontrukční vady už eliminovali (např. k diskům se dříve šlo dost blbě dostat, teď je to OK). Celkově za ty peníze IMHO bezkonkurenční case.
Osobně bych koupil buď jí, nebo CM Centurion či Chieftec, ty jsou ale už kolem 1800,1900 set.
imperator21 (56)|14.6.2008 17:28
hmmm a co Cooler Master Centurion 534 Light silver? vypadá hezky, podle váhy to vypadá na slušné plechy... akorát tam není ten otvor ve předu na sání vzduchu. vadí to hodně? Má tenhle case někdo?

edit. ted jsem si všiml recenze na shw na tenhle case a docela se mi líbí. až na ten pootočený box na hdd ale to se upraví :) a sání to má ve předu na bocích takže úplně utlumené by to být nemělo :)
Encore1106 (424)|14.6.2008 22:36
Pokud neplánuješ používat pouze skelet, tak se EC bát nemusíš... Samotný skelet je bohužel celkem slabej, ale pokud na něj namontuješ vrchní plech a osadíš bočnice, tak je skříň velmi pevná.
Co se týká vibrací, za normálního provozu žádné nevnímám (a to si na tichu celkem zakládám)...
Logout (4018)|15.6.2008 11:38
Ten centurion Light není špatnej. Nemá tak dobrou ventilaci ze předu, ale katastrofa to není. Jestli opravdu platí ten údaj o váze, tak je to taky skříň hodná pozornosti (peněženky)...
crasher.km (919)|15.6.2008 15:37
[QUOTE=speedsnail;132177]S nekvalitnimi plecy nemohu souhlasit. EC maji jedny z nejsilnejsich plechu a konstrukci maji velmi pevnou (staci porovnat hmotnosti).

U tehle nove rady koukam EC navic konecne zavedla 120mm vetrak vzadu a novou konzoli na pevne disky.. Ja bych se toho nebal pokud je za dobrou cenu, nicnemene osobni zkusenost mam pouze se starsim modelem.[/QUOTE]

no tak promiň,ale s čím to srovnáváš ? já měl doma 3R,EC, Aerocool,AMS a chieftec a nic se nedalo ani srovnat s chieftecem ... prostě EC je proti ní papír
Logout (4018)|15.6.2008 16:53
Chieftec je i ve svý kategorii (1500-2000) daleko nejbytelnější.
Dost záleží na tom, která verze EC, některý typy EC (snad se už ani nevyráběj) byly z 0.6 plechu a ty opravdu nestály za nic. Ale série ML se rozhodně nedá označit za papír - ve srovnání i s těma jinejma
EC, Kme apod. je to spíš pancíř. Opravdu poctivej 0.8 plech. Když srovnam pevnost EC ML a TT Swing, tam TT Swing vibruje víc....
Asi jsi měl ty jiný série EC (ta ML kdysi patřila mezi "prémiový" EC skříně).
speedsnail (4876)|15.6.2008 18:47
[QUOTE=crasher.km;132429]no tak promiň,ale s čím to srovnáváš ? já měl doma 3R,EC, Aerocool,AMS a chieftec a nic se nedalo ani srovnat s chieftecem ... prostě EC je proti ní papír[/QUOTE]

Urcite zalezi na typu. Znam dost papirovych EC skrini ale ja mam záložní PC ve skrini EC Inspirator (rekl bych ze stejna kostra jako ML) a ta má plechy a celou konstrukci velmi pevnou. Problem je ve vnitrim usporadani: spatne mrizky, jen 90mm outtake, nepouzitelny kos na HDD soucasne s prednim ventilatorem atd. Ale to uz je u ML 60 vsechno jinak.. no chtelo by to videt na vlastni oci.
imperator21 (56)|15.6.2008 19:56
[QUOTE=Logout;132368]Ten centurion Light není špatnej. Nemá tak dobrou ventilaci ze předu, ale katastrofa to není. Jestli opravdu platí ten údaj o váze, tak je to taky skříň hodná pozornosti (peněženky)...[/QUOTE]

plechy 0.8 :) a 1200 korun se mi zda docela dobra cena
Logout (4018)|15.6.2008 20:33
Plechy 0.8 máš u EC za 600,- (kterou ale taky hájim jako dobrej kup :-)) plechy jsou důležitý, ale nejsou všechno...
Deee-aN (3834)|15.6.2008 21:54
[quote=imperator21;132166]Máte někdo zkušenosti s EuroCase ML-H60B/ML-H60W? úprava povrchu, plechy, rachot, chlazení, fotky...? http://www.partis.cz/index.php?gid=1007

díky[/quote]
Tohle jsem viděl na vlastní oči a taky slyšel na vlastní uši. Myslím ten neonový intake. Ten ti sám o sobě je k ničemu, kámoš měl v tý skříni docela hic. Např. GPU 8800GTS 512 se díky nedostatku vzduchu po chvíli dostávala k 90°C. K pořizovací ceně za case si musíš přičíst ještě ventilátor na outtake a pak se už s cenou dostáváš někam jinam...
PersonalComputer (107)|15.6.2008 22:55
Našel jsem tohle: Antec Three Hundred game case: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
mech13 (5526)|16.6.2008 01:19
[QUOTE=PersonalComputer;132567]Našel jsem tohle: Antec Three Hundred game case: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

wow tak za takovy prachy... dost super, diky za tip

je to takova nizkotucna verze nine hundred, je videt ze se muselo setrit aby se dostala cena tak dolu, ale koncept chlazeni zustal stejny, v cene jsou minimalne 2 120mm vetraky, ktery imho budou mit taky tristupnovou regulaci (teprve jdu googlit), bohuzel na nejpomalejsich 1200rpm toci porad moc...

ale s takovou cenou to bude imho bomba

EDIT: takze Cooling System:
• 1 rear 120 x 25 mm TriCool™ Fan with 3-speed switch control.
• 1 top special 140 x 25 mm TriCool™ Fan with 3-speed switch control
• 2 front (optional) 120 mm fans to cool the hard drives
• 1 side (Optional) 120 x 25 mm Fan to cool graphic cards

GÓRA: Antec TriCool 140mm - 700RPM / 1100RPM / 1500RPM (L/M/H)
TYŁ: Antec TriCool 120mm - 1200RPM / 1600RPM / 2000RPM (L/M/H)

a melo by to mit omyvatelne prachove filtry. fakt jenom 1500??? prijde mi to podezdrele vyhodny:notsure

[QUOTE]I have to say, despite the Three Hundred being in the lower end of the market, and missing a few little luxuries like drive slides, or anti-noise measures, I really like this case. It’s stylish but not too flamboyant, so you don’t look like a massive geek when people see it sitting next to your desk at home, there are no lights built in or Perspex windows, which makes its external appearance quite underwhelming.

On the inside however, you can let your inner geek run wild, with enough room and built in cooling to house a hardcore SLI system with ease. Coupled with room for 6 hard drives, the Three Hundred can house anything from a SOHO PC, to a hardcore gaming system, to a NAS server with a serious RAID setup, its versatility is one of its best features.

I’d highly recommend this case for anyone wanting some style and quality without a host of useless features they’d never use anyway.

OzHardware Rating – 8.5/10 – Highly Recommended![/QUOTE]
robky (3195)|16.6.2008 01:55
[QUOTE=PersonalComputer;132567]Našel jsem tohle: Antec Three Hundred game case: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Tak túto skrinku som pred pár dňami navrhol ..No..Name...-ovi tu . Tak dúfam, že ju čoskoro kúpi a podelí sa o skúsenosti.
Deee-aN (3834)|16.6.2008 07:55
No teda, ta vypadá supr!:thumb
Logout (4018)|16.6.2008 10:04
Nevypadá špatně :-) jen patří pod stůl.... nebo někam z dosahu hrnku s vodou (ventilátor nahoře).
Jinak vypadá za tu cenu perfektně. Chtělo by to zapůjčit a recenzi...
r34ktor (7477)|16.6.2008 12:35
[QUOTE=Logout;132446]Dost záleží na tom, která verze EC, některý typy EC (snad se už ani nevyráběj) byly z 0.6 plechu a ty opravdu nestály za nic. Ale série ML se rozhodně nedá označit za papír - ve srovnání i s těma jinejma
EC, Kme apod. je to spíš pancíř. Opravdu poctivej 0.8 plech. Když srovnam pevnost EC ML a TT Swing, tam TT Swing vibruje víc....
Asi jsi měl ty jiný série EC (ta ML kdysi patřila mezi "prémiový" EC skříně).[/QUOTE]
Naprosto souhlasím. Po diskuzi s ICEBOSSem jsem se rozhodl podělit o svůj názor na skříň EUROCASE ML 5420. Článek už je napsaný, jen čeká na schválení KP.

Praxe potvrdila předpoklady, takže než někdo zase napíše, že je to papír, měl by se s danou skříní nejdříve seznámit. :turtle:angry
ICEBOSS (3435)|17.6.2008 21:58
ta ML-H60B nevypada uplne nejhur... zalezi na cene. pokud stoji kolem tisicovky bez zdroje, tak to klidne kup. horsi nez Enermax Vostok to nebude.
Jiziii (796)|20.6.2008 21:20
No já sem teda se svou EC ML 8017 spokojenej
i bez bočnic krásně drží a bočnice sou přímo výborný proti obchodákovejm case co sem moh zatim u kamošů porovnat, jediná nevýhoda je u EC ostrý hrany to se musí přiznat a musel sm odřezat mžížky k větrákům
Za ty prachy si myslím že mám skoro nadstandart :-D
hafca (7)|27.8.2008 05:34
Já tu EuroCase ML-H60B teď koupil a pocity z ní jsou dost rozporuplný. Nejvíc mi dostalo to, že všude uvádějí dvě venkovní 3.5" ale k použití je tam jen jedna. V druhý jsou za dvířkama schovaný audio konektory a dvě USB. Je to udělaný tak blbě, že to nejde vyndat. A já potřeboval dvě volné. To byl jeden z důvodů, proč sem do ní šel. Vyndat jdou jen konektory, ale ten plast je tam navařenej a do tý pozice nic jinýho nejde. Má taky vyndavací dno, ale opravdu jen dno a ještě se dost blbě dává zpátky. Myslel jsem, že to vyjede ven i se zádama, pak by to bylo dobrý, ale takhle je to k ničemu. Plech to má na bočnicích 0.7mm i s lesklou černou barvou. Přední ventilátor není třídrát, ale jen dva, bez měření. Řekl bych, že šetřili až dost. Bedna je ale docela pevná, nekroutí se, nic v ní nerezonuje. Je v ní i dost místa, vzhledově je taky docela dobrá a žádný ostrý hrany jsem nenašel.
Co se dá dělat, budu s ní muset chvíli vydržet.