reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prestigio Nobile 151C -heslo BIOS

slovdan (12)|29.1.2008 16:59
Mám tento NTB, který po zapnutí nahodí modré okno ENTER PASSWORD a chce zadat 8 znaků. Je to zžejmě zahlesovaný bios protože to samé okno se objeví když dám F2 nebo del na vstup do BIOS. Už jsem měl baterie venku dva dny a pořád to tam je. A nemohu nikde najít popis základní desky tohoto notebooku, abych provedl přepnutí switche na základní desce. Nemůžete někdo poradit jak ten stroj nakopnout???
hruskin (44)|29.1.2008 18:43
[quote=slovdan;85462]Mám tento NTB, který po zapnutí nahodí modré okno ENTER PASSWORD a chce zadat 8 znaků. Je to zžejmě zahlesovaný bios protože to samé okno se objeví když dám F2 nebo del na vstup do BIOS. Už jsem měl baterie venku dva dny a pořád to tam je. A nemohu nikde najít popis základní desky tohoto notebooku, abych provedl přepnutí switche na základní desce. Nemůžete někdo poradit jak ten stroj nakopnout???[/quote]

Ten notebook bude mít určitě záložní baterii někde na desce, na svém nb (hp 6110) jí mám přímo pod klávesnicí. Tu tak na 20s vyndej a je po hesle.
slovdan (12)|29.1.2008 20:38
Tak to jsem udělal to je ta co byla venku ty dva dny protože tu jsem našel snadno . Nicméně heslo je tam stále.
Encore1106 (424)|29.1.2008 20:42
Neměl si náhodou při tom zapojenou hlavní baterku?
Hlavní i záložní (nejčastěji ta knoflíková) musí být odpojené společně.
slovdan (12)|29.1.2008 22:49
ano obě dvě byly venku a přesto si BIOS drží své neznámé heslo, někde jsem se dočetl že musím u tohoto typu NTB propojit jumpery na základní desce, ale už nepsali které a kde je najít.
bugxo (1)|28.11.2008 13:11
Mal som Prestigio Nobile 1560 a heslo sa odblokovavalo prepinacmi pri zaloznej baterke pod klavesnicou, konkretne jumper c.4 bolo treba dat do polohy ON a zapnut notebook, ist do BIOSU uz bez hesla a vyCLEAROVAT heslo. Potom prepnut naspat a bolo to.
EditorPO (2819)|28.11.2008 13:36
[quote=slovdan;85462]Mám tento NTB, který po zapnutí nahodí modré okno ENTER PASSWORD a chce zadat 8 znaků. Je to zžejmě zahlesovaný bios protože to samé okno se objeví když dám F2 nebo del na vstup do BIOS. Už jsem měl baterie venku dva dny a pořád to tam je. A nemohu nikde najít popis základní desky tohoto notebooku, abych provedl přepnutí switche na základní desce. Nemůžete někdo poradit jak ten stroj nakopnout???[/quote]
Mozno by bola namieste otazka, ze ako si sa k tomu notebooku dostal. Ci ho nahodou nejaky nestastny povodny majitel stale nehlada. :eek: Uz podla formulacie otazky je zrejme, ze nie je tvoj.