reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP - ProBook 4540 s - Modra Smrt + Nefunkční USB 3.0 ......

Lilly [FR] (56)|14.4.2014 11:35
Ahoj , našel by se někdo, kdo by mi pomoh vyřešit problém ?

Předem se vam omlouvam za česky jazyk, protože ho neovladam, budu se vam snazit psat bez diakritiky.

Mam noťas HP - ProBook 4540s, je tam original operacny systém Windows 8 x64, nevim co se v poslední době stalo, ale občas mi naskoci modra smrt a prestali mi fungovat porty USB 3.0, zatím co porty USB 2.0 jsou nadále funkcni ....

Jedine co si pamatuji byla reinstalace driver ovladacu na novsi verze z programu DRIVERMAX http://www.drivermax.com/

Mam nove ovladace na Intel HD grafiku, zvukovu kartu, SATA ovladac atd, napsala jsem jenom ty zakladni ovladace.Podezreni mam na SATA ovladac hardisku, ale nejsem si jista ....

Ve spravci zařizeni, nebyl nalezen zadny problém s nekompatibilním ovladacem a nebyl zaznamenan ani chybejici ovladac.

Takze kromě modre smrti, nejsem schopna nalezt problém proc mi prestali fungovat porty pro USB 3.0, vlozim flashku a nic se nedeje v pocitaci ....

Nevim co budete zadat, ale zkusim vam předem poslat vypis DUMP a mozna se doctete, kde muze byt problém .....

Tady je muj vypis DUMP ulozeny na serveru letecka posta: http://leteckaposta.cz/491870902 anebo tady v RAR archivu .....
Ventero (1280)|16.4.2014 18:34
Ahoj

Nevím nakolik je Drivermax seriózní server, ale k instalaci driverů z jiného, než firemního portálu výrobce přistupuji jen v krajní nouzi.

Nebudu machrovat, že vím kde přesně je problém, ale zkusím poradit, dle mne, nejjednodušší řešení:

Odinstalovat příslušné ovladače (tedy USB 3.0) a poté stáhnout tyto přímo z HP serveru a nainstalovat je. Restart - zkouška. Když to nevyjde a nebude to nadále fungovat, tak bych se na tvém místě netrápil, zálohoval data a použil RECOVERY oddíl. Když to nebude fungovat ani pak, tak to je na reklamaci. Bude ještě v záruce - ne?
bastlir (328)|17.4.2014 00:47
Problém zřejmě bude v tom, že DriverMax stáhnul i tzv. nepodepsané ovladače. V systému to nepoznáš, jelikož zařízení ovladače mají, a proto neprudí s chybou. DriverMax už dávno nepoužívám, ale pokud si pamatuji, býval tam odkaz na obnovení zálohy. V opačném případě při startu Win prostřednictvím F8 vyvolej nabídku a tam zadej poslední známou funkční konfiguraci. Stejně by ses nejspíš těch ovladačů nezbavila.
Ventero (1280)|17.4.2014 10:23
No - vidíš to. Poslední známá funkční konfigurace - to mi vypadlo z hlavy, protože mám zkušenost, že to moc nezabíralo. Ale jo udělej to tak jak říká Bastlíř. A až to takhle najedeš, tak hned můžeš pro jistotu spustit bod obnovy, před datumem, kdy jsi instalovala tu kolekci drivermaxu. Když to nevyjde, tak najeď na mé předchozí rady.
Lilly [FR] (56)|18.4.2014 06:07
Ahoj VENTERO, ahoj BASTLIR ......

Dekuji vam kluci za vase rady a doporuceni, zkousela jsem poslední znAmou funkcni konfiguraci, anebo bod obnovy a stejne mi to nepomohlo.Takze musela jsem pouzit RECOVERY SYSTEM a znovu nainstalovat WINDOWS 8 x64 Bit .....

USB 3.0 je opat funkcni, ohledem serveru DRIVERMAX, není spatny, ale stahuje i nepodepsane ovladace ....

Takze budu stahovat, primo od výrobce HP, mam legalni systém a podporu HP Asistenta .....