reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s bezdrátovým hardwarem

sh3riff (5)|24.4.2014 23:54
Dobrý den,

v poslední době mám problém s bezdrátovou myší a klávesnicí.

Při náročnějších hrách různě blbnou.

Klávesnice má velkou odezvu, myš se nepohybuje plynule ale seká se, něco jako lagy když bych ji táhnul z rohu do rohu.

Klávesnice má buď velkou odezvu nebo přestane úplně fungovat. Vypojení z USB a nové zapojení to nespaví, jediná možnost jak to znova rozchodit je natvrdo rst PC. Problém se stává pouze u náročnějších her, co si takhle z hlavy pamatuji tak převážně u Assassin's Creed 4, Batman Arkham Origins. Ve windowsu funguje vždy 100%.
Myš někdy blbne i ve windowsu. Všimnul jsem si že když se něco takového stane, tak to většinou blbne jenom na půlce obrazovky či na určitých místech obrazovky .. trošku jako retardér na silnici. Čas od času stačí jenom vytáhnout USB a znova ho zapojit, problém vyřešen, někdy to ale nepomáhá a musím vydržet než se to srovná - jako kdyby blbnul proces v PC .. RAM a CPU, jenže když jsem ve windowsu tak to zatížené není, ale nějakou spojitost s hrama či procesem to dle mě určitě má.

Dát větší prioritu na proces jaksi nejde, protože je nemám v seznamu .. pokud ano, tak možná v nějakém hromadném, ale nevím kterém.

Zkoušel jsem hromadu ovladačů, nic nepomohlo.
Reklamoval jsem klávesnici i myš, dostal jsem nové, problém stále přetrvává.
Mám i ntb, tam žádné problémy nebyly. Z toho lze odvodit, že problém je čistě s USB na PC, jenže pouze s bezdrátovýma výrobkama. Drátová myš a klávesnice fungují perfektně, mám i usb drátová sluchátka, žádný problém .. stejně tak mám externí HDD, čtečku karet, HDMI kabel apod. Nikde se nic nestalo. Externí HDD mám dokonce nonstop připojený, zkouším jestli se někdy odpojí či přestane fungovat, nic. Toto jsem zkoušel po tom co jsem měl problém s jednou drátovou myší.
Myš se čas od času sama odpojila a znova zapojila, max na 2 vteřiny než se to znova zprovoznilo.
Mám asi 10 USB slotů, 2 vepředu, 8 vzadu.
Všechny 3 výrobky blbly ať byly zapojené v jakémkoliv USB slotu.
Nevím jaký je dosah, nejdál jsem byl od PC 3m a fungovalo to dobře, normálně jsem od PC do 50cm když hraji.

Zkoušel jsem i reklamaci PC na USB, problém je, že problém vzniká náhodně a nelze ho uměle vytvořit. Někdy se nic nestane hodiny, jindy se to stane třeba 10x do hodiny. Reklamace byla samozřejmě zamítnuta, protože jim se problém zrovna neobjevil.

Moje výbava:
4x i5 3,2GHz
8GB RAM DDR3
GeForce GTX 660 (2GB DDR5)
W7 64bitů
sh3riff (5)|25.4.2014 00:02
ještě mě napadlo .. asi před měsícem jsem si všimnul, že pokud vytáhnu PC z elektriky a znova zapojím .. resetne se systém .. změní se datum, hodiny a ikony v levém dolním rohu nejsou při prvním spuštění vidět, po zapnutí se musí ještě restartovat aby vše naběhlo v pořádku.
Při znovu zapojení do elektriky se musí jít do menu .. BIOSu a potvrdit změny, i když žádné nebyly, PC se restartuje, přejde se do windowsu kde je špatně datum a nejsou vidět ikony a musí se restartovat ještě jednou pro správné načtení.
bastlir (328)|25.4.2014 22:58
Vyměň baterii na základní desce a znovu nastav BIOS.
sh3riff (5)|27.4.2014 01:08
jakou baterii na základní desce a jak nastavit bios na usb? a jak pomůže výměna baterie?

nejsem expert
Ventero (1280)|27.4.2014 16:45
Mohlo by jít o podtečení či přetečení bufferu. Nerozumím tomu, ale četl jsem o tom článek v Chipu i s návodem, jak to upravit (jednalo se o odezvu, skákání a různej brajgl při užívání myši) - vtip byl ovšem v tom, že příslušnou sekci, kde se to dle pisatele článku nastavuje a kterou přesně popisuje, kde je, tak jsem ji v žádných Windowsech nikdy nenašel. Ta jeho záložka tam vždycky chyběla.

Pokusím se to vyhrabat - třeba si s tím někdo zkušenější poradí a řekne mi, jak jsem blbej a kde jsem co přehlídl :-) .

Tak tady je ten návod z toho článku, jak se k tomu dostat:

Klikni na START pak na OVLADACÍ PANELY tam vyber SYSTÉM jeď na HARDWARE vyber SPRÁVCE ZAŘÍZENÍ vyber MYŠI A JINÁ POLOHOVACÍ ZAŘÍZENÍ tam najdi svoji myš a klikni na ni pravým tlačítkem >> vyber VLASTNOSTI >> vyber kartu ROZŠÍŘENÁ NASTAVENÍ >> najdi hodnotu DÉLKA VSTUPNÍHO BUFFERU a zvyš hodnotu o 50 a klikni OK. Když to nepomůže, tak ji pak zvedni ještě o 50 a mělo by být po skákání.

--- No a právě ta karta ROZŠÍŘENÁ NASTAVENÍ ani v XP ani ve Vistách ani v 7 nikdy nebyla ---
sh3riff (5)|28.4.2014 21:43
karta tam není no .. zkoušel jsem ji najít někde na netu, v nápovědě, online i offline, koukal jsem i do manuálů a příruček .. nikde ani zmínka o takové kartě v rozšířeném nastavení O.o Ani o nastavení nějakého bufferu u myši .. ale kdo ví, když něco hledám já a potřebuji to, nikdy to nenajdu, ale ostatní ano :)

já když tento problém hledal na netu .. tak jsou ho tuny .. bohužel nikdo nedokáže dobře poradit ... jednou to bylo blízko, viz https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/69867-Sekani-kurzoru-mysi .. ale také nic .. jsem docílil pouze toho že myš a klávesnice přestali fungovat úplně:)

Ale něčeho jsem si všiml ve správci .. mám tam 4 "další zařízení" které počítač nemůže přesně určit .. jedno je neznámé, druhý je řadič sběrnice SM, řadič USB a síťový adaptér Ethernet .. všichni 4 píšou že zařízení se nepoužívá protože došlo k potížím.
Aktualizace či identifikace těchto ovladačů je neúspěšná.
V sekci myši a jiná mám 2 stejné myši .. neruší se? Co se stane když jednu smažu? Nebo obě a nechám je znova nainstalovat?
Někdy to určitě zkusím, ale aby mi pak fungovali :) Si musím sehnat PS/2 myš, schválně .. jsem nepoužil skoro 10 let a s těma nikdy problém nebyl.
Když o tom mluvím .. neví někdo jak se jmenuje kabel s PS/2 na jednom konci a USB na druhém? Ale abych do toho USB mohl zapojit hardware .. jsem našel PS/2 > USB kabel, jenže to USB se strkalo do PC a do PS/2 nějaký hardware .. já bych to potřeboval obráceně .. PS/2 do PC a do USB si píchnout klávesnici či myš .. snad nemelu blbosti :)
Ventero (1280)|29.4.2014 21:50
1. Aktualizace myslíš přes kartu vlastností - aktualizovat ovladač ? - to funguje většinou jen na středně staré věci. Tady je třeba najít drivery u výrobce desky a tohle budou nejspíš Chipset Driver nebo MB driver nebotakněco (SM a USB a nejspíš i to neznámé zařízení). A potom tu síťovku. (ethernet)

2. Nejdřív zakazuj - povoluj a pak teprve případně odstraňuj.
sh3riff (5)|3.5.2014 10:08
mě to na ntb s W7 fungovalo dobře ... odstranění a následná instalace nic nevyřešila .. pár hodin to běželo v pohodě a pak to zase začalo
Ventero (1280)|3.5.2014 22:05
A podařilo se ti doinstalovat ta neznámá zařízení ? - To by mohla být příčina.

Je také nutné podotknout, že jsem vždycky zaznamenal nějaký problém při použití bezdrátové klávesnice spolu s bezdrátovou myší - zvláštěpak u setů jsem nikdy neviděl, že by šlapaly úplně korektně. Mám pocit, že je tam velká zmetkovost, nebo tam nemaj soudruzi něco vychytanýho a dochází tam třeba k nějaké interferenci.

Zkusils jinou značku či typ bezdrátové periférie tohoto typu ?

Občas se stává, že si jeden konkrétní model periférie nerozumí s konkrétní deskou. Stalo se mi něco podobného s úplně novou DVD vypalkou, co jsem koupil kámošce. Napojil jsem na desku, kde se předtím vesele pálilo a nic jsem nedopálil. Reklamoval, dostal novou - stejný model a totéž. Tak jsem vyndal mechaniku ze svého PC, vyhandloval a vesele jsme pálili oba bez nejmenších problémů ...

... prostě jsou věci mezi křemíkovým nebem a uhlíkovou zemí ...