reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus K40IJ

Baji14 (7)|27.8.2014 11:27
Dobrý den,
mám notebook Asus K40IJ a je už trošku pomalý a "zadrbaný" blbostma. Jelikož notebook je rodinný, tak musím dávat větší pozor na to co smazat a co ne, ale i tak myslím, že by se s tím dalo něco udělat. Převážně na něm pracuji já. Poradil by někdo?
Děkuji.
bastlir (328)|27.8.2014 12:28
Ach ta údržba! :) Když nevíš co můžeš mazat, jak udržovat registry apod. rada je těžká. Asi nejdříve si stáhni free verzi "CCleaner" a ten ti pomůže PC dostat aspoň trochu do kondice. Pomůže ti dokonce i s registry.
Nicméně nabízím i paušální radu - zazálohuj si osobní data (fotky, filmy, apod.) a PC přeinstaluj. Počítač by však měl mít jen jednoho správce s oprávněním instalovat. Ostatní uživatelé by měli mít oprávnění "user". Jinak nic neuhlídáš před viry a ostatní havětí a smetím.
Baji14 (7)|27.8.2014 14:04
CCleaner mám a moc nepomohl. Ptala jsem se a prakticky můžu smazat "všechno" kromě Mozilly a pár dokumentů
Aytech (475)|28.8.2014 13:30
Znam tuhle situaci. Nejdriv prej "vymaz vsechno", a pak: ale ja jsem tu mel tohle, a tam jsem mel to a vubec to cely nefunguje, cos s tim provedl???
Takze pokud bych to delal ja, tak bych ty data nejak rozumne roztridil a zazalohoval.
Co se tyce udrzby, tak CCleanerem procistit temp soubory a registr, odinstalovat nepotrebne programy, vypnout nepotrebne programy pri spousteni, vypnout nepotrebne funkce Windows (treba .NET, TabletPC, apod., pokud to zamozrejme k necemu nepotrebujes), pokud nepouzivas funkci Windows Search, tak bych ji urcite vypnul take. Pak zakazat nepotrebne sluzby, udelat defragmentaci disku (pokud nemas SSD). Normalne jeste vypinam automatickou zalohu systemu, doufam ze me tu kvuli tomu neukamenuji... :)
To je asi tak pro zacatek, nevim jak hluboko do toho chces sahnout, je tam i par dalsich moznosti, nevim ale jestli maji vliv na celkovy vykon PC
bastlir (328)|28.8.2014 21:53
[QUOTE=Baji14;561627]CCleaner mám a moc nepomohl. Ptala jsem se a prakticky můžu smazat "všechno" kromě Mozilly a pár dokumentů[/QUOTE]
A co jsi od něho vlastně čekala? Tento soft dělá, co má.
Ale jak ke zpomalení PC vlastně dojde? Dojde k němu často tak, že když uživatel do PC něco instaluje, nečte hlášky instaláku a všechno odbouchne. Pak se nainstalují různé zbytečné lišty, vyhledávače a nevím co ještě, ale bohužel i různí špióni.
Nejsou ani výjimkou dva antiviráky souběžně běžící na pozadí. Takže vzkaz všem nezasvěceným: ANTIVIRÁK JEN JEDEN, ale pořádný, který zřejmě zadarmo nebude. Pokud někdo ještě má XP a nižší verze oken, tam je občasná přeinstalace systému snad i nutná. Od W7 je situace výrazně lepší. Ale jeden se prostě i o ně musí starat.