reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Žĺtnutie skrine

Spone (38)|6.11.2014 16:26
Existuje nejaký dobrý spôsob, ako vyčistiť zažĺtnutú sriňu?
Fox_25 (613)|6.11.2014 17:15
Asi nedá, žloutnutí je hloubkový proces(nic co by šlo umýt) který nejvíc ovlivňuje UV záření. Umýt to nejde, snad jedině obrousit. Mám stejný problém s legem a CRT monitory, staré kostky neúnavně žloutnou. Zkusil jsem lego vyprat, částečně to sice pomohlo, ale potom zežloutly ještě víc a rychleji.
johny__g (6387)|7.11.2014 09:23
Dost to taky ovlivňuje, pokud se v místnosti kde je PC kouří. Ale obnovit už to fakt moc nejde. Proč to potřebuješ, máš nějaký "klenot" který chceš uvést do původního stavu?
Fox_25 (613)|7.11.2014 13:59
Nj, ale zakouřený plast se dá alespoň umýt. U PC kouřím, odvětrání mám relativně dobré takže do PC kouř nejde, ale jde kolem monitoru. A na to stačí vzít jar a utěrku a za pár tahů je to dole.
Spone (38)|28.11.2014 22:51
Začala mi žĺtnuť PC skriňa
breby (100)|29.11.2014 10:06
pocitejte s tim, ze plasty po urcitem case koroduji a degraduji, ztraceji sve specifikace. Vyrobci muzou zarucit aby plast nezloutl treba po dobu cca 10 let, ale je to pro ne financne narocnejsi nez placnu treba na 4 roky. Jen doporucuji, nenarusovat vrstvu plastu, jinak bude plast degradovat rychleji. Na povrchu plastu je vytvrzena vrstva, ktera lip odolova, pokud ji narusite, bude plast starnout rychleji.
Mel jsem tydenni skoleni na plasticke hmoty v Liberci na universite, tam se clovek dovedel veci .o))

tohle je pro ukazku vrchni vrstva plastu, vidite jak je husta vrstva oproti vnitrku
[ATTACH=CONFIG]30283[/ATTACH]
21-sferolity.jpg